Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening i dieta na masę - pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

ramos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening i dieta na masę - pomocy!
Siema,
wiem, że już kilka podobnych tematów zostało utworzonych na tym forum, ale ja mam swój, specyficzny przypadek i proszę was o rozwianie kilku moich wątpliwości :D Odrazu piszę, że temat nie jest typowo trenigowy, ale połączony z dietą i suplementami. Nie wiedziałem jak go sklasyfikować i rzuciłem tu.

Na początek opiszę się. Ważę 72 kg. przy 183 cm. wzrostu, a chcę ważyć 78. Przed wakacjami chodziłem na siłownie 2 razy w tygodniu i basen też 2 razy w tyg. przez 6 miesięcy, ale to raczej tak dla zdrowia, bez odżywek i bardziej dla ogólnej sprawności, stąd ten basen.
Co do planu treningowego to nie mam problemu, trochę podpytam trenera na siłowni, trochę doczytam na forach, bo jednak tu też piszą osoby ogarnięte, trenerzy też.

Chcę chodzić 3-4 razy w tygodniu na siłownię. W tym 2 razy w tygodniu rano, tzn. o 9. I tu moje pierwsze pytanie: Jak połączyć rany trening z pierwszym posiłkiem? Powinien być bardziej energetyczny czy białkowy? Chce też kupić odżywkę na masę, gainera. No i właśnie, na większości gainerów jest napisane, że powinno się je spożywać 1,5h przed treningiem, czyli mam go pić razem ze śniadaniem? Czy może pić go popołudniu jako alternatywę za któryś z posiłków? Czy jedną porcje gainera mogę traktować jako jedną porcję normalnego posiłku?
Na jednym z forów doczytałem się też informacji, że nasz organizm, który wcześniej nie ćwiczył, może korzystać z zasobów białkowych i energetycznych przez miesiąc. Czy to prawda? To znaczy na początku przez 3-4 tygodnie mogę trenować bez odżywek, a efekty dużo nie będą się różniły od tego, jakbym brał odżywki od początku moich treningów?

PS. Polećcie jakieś dobre gainery. Może jeszcze do gainera jakaś kreatyna, co myślicie?

Użytkownik ramos edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta na masę - pomocy!

Siema,
wiem, że już kilka podobnych tematów zostało utworzonych na tym forum, ale ja mam swój, specyficzny przypadek i proszę was o rozwianie kilku moich wątpliwości :D Odrazu piszę, że temat nie jest typowo trenigowy, ale połączony z dietą i suplementami. Nie wiedziałem jak go sklasyfikować i rzuciłem tu.

Na początek opiszę się. Ważę 72 kg. przy 183 cm. wzrostu, a chcę ważyć 78. Przed wakacjami chodziłem na siłownie 2 razy w tygodniu i basen też 2 razy w tyg. przez 6 miesięcy, ale to raczej tak dla zdrowia, bez odżywek i bardziej dla ogólnej sprawności, stąd ten basen.
Co do planu treningowego to nie mam problemu, trochę podpytam trenera na siłowni, trochę doczytam na forach, bo jednak tu też piszą osoby ogarnięte, trenerzy też.

Chcę chodzić 3-4 razy w tygodniu na siłownię. W tym 2 razy w tygodniu rano, tzn. o 9. I tu moje pierwsze pytanie: Jak połączyć rany trening z pierwszym posiłkiem? Powinien być bardziej energetyczny czy białkowy?MUSI TO BYĆ POSIŁEK SYCĄCY , SKŁADAJĄCY SIĘ SIĘ Z WĘGLI PROSTYCH JAK I ZŁOŻONYCH + BIAŁKA.(40MIN PRZED TRENINGIEM) Chce też kupić odżywkę na masę, gainera. No i właśnie, na większości gainerów jest napisane, że powinno się je spożywać 1,5h przed treningiem, czyli mam go pić razem ze śniadaniem? Czy może pić go popołudniu jako alternatywę za któryś z posiłków? Czy jedną porcje gainera mogę traktować jako jedną porcję normalnego posiłku? NIE PIJ PRZED TRENINGIEM , PIJ PO TRENINGU. TAK TO ALTERNATYWA DLA POSIŁKU W SYTUACJACH KTÓRYCH NIESTETY NIE JESTEŚ W STANIE ZJEŚĆ POSIŁKU LUB JAKO UZUPEŁNIENIE BRAKÓW Z WCZEŚNIEJSZEGO POSIŁKU.
Na jednym z forów doczytałem się też informacji, że nasz organizm, który wcześniej nie ćwiczył, może korzystać z zasobów białkowych i energetycznych przez miesiąc. Czy to prawda?Oo TO JEST NIE PRAWDĄ , BIAŁKO MOŻE ZOSTAĆ PRZYSWOJONE I UŻYTE DO ODBUDOWY LUB PO PROSTU JAKO BUDULEC.RÓWNIEŻ STANOWI ŹRÓDŁO ENERGI(OK12%) LECZ NIE MAGAZYNUJE SIĘ I CZEKAJ NA SKUTECZNE WYKORZYSTANIE . To znaczy na początku przez 3-4 tygodnie mogę trenować bez odżywek, a efekty dużo nie będą się różniły od tego, jakbym brał odżywki od początku moich treningów?

PS. Polećcie jakieś dobre gainery. Może jeszcze do gainera jakaś kreatyna, co myślicie?
MASS XXL + CM3


Użytkownik UkaniU edytował ten post Ponad rok temu



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta na masę - pomocy!
Ja bym Ci nie radzil kupowac odzywek odrazu, potrenuj na sucho. A poza tym moim zdaniem lepiej zainwestowac w bialko.
  • 0

ramos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta na masę - pomocy!
Dzięki za odpowiedzi. W pierwszym misiącu spróbuje bez odżywek, ze sztywną dietą, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nic nie pójdzie w górę, to kupię gainera.
  • 0

ramos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta na masę - pomocy!
Siemanko,
pisze tu, bo nie będę zakłądał nowego tematu i zaśmiecał forum. Szczególnie, że pytania nurujące mnie odnoszą się do tego samego, czyli zwiększenia masy mięśniowej. Aktualnie waże 77 kg. i od ostaniego cyklu masowego (tego o którym piasem wcześniej) trenuję średnio 3 razy w tygodniu.
Teraz zaczynam nowy cykl, wspomagany kreatyną i białkiem, dlatego napisałem nowy trening. Proszę was o jego ocenę. Nie jest za dużo ćwiczeń/powtórzeń jednego dnia? A może mam zmienić kolejność wykonywania jakiś ćwiczeń?
Trening jest rozpisany na 3 dni, a będę chodził na siłownie 4 razy w tygodniu, tzn. mam zamiar w jednym tygodniu powtarzać jedną partię mięsni, w następnym tygodniu powtórzyć trening innej partii. Czy mogę tak trenować, czy lepiej było by rozpisać trening na 4 dni? Ale wtedy jak podzielić dane partie mięśni (co z czym razem trenować na pojedyńczym)?


1. dzień
Klatka:

  • Ławka prosta 4 x 12/10/8/6

  • Ławka głową w górę 4 x 12/10/8/6

  • Ławka głową w dół 3 x 12/10/8

  • Rozpiętki 3 x 12/10/8
Triceps:

  • Prostowanie ramion na wyciągu 4 x 12/10/8/6

  • Francuskie wyciskanie jednorącz 4 x 12/10/8/6

  • Prostowanie ramienia w opadzie 4 x 12/10/8

2. dzień
Plecy:

  • Podciąganie końca sztangi w opadzie 4 x 12/10/8/6

  • Przyciaganie wąsko klamer dolnego wyciągu 3 x 12/10/8

  • Ściąganie drążka do karku 4 x 12/10/8/6

  • Martwy ciąg 4 x 12/10/8/6

  • Szrugsy 3 x 12/10/8
Biceps:

  • Uginanie ramion sztangielkami uchwytem młotkowym 4 x 12/10/8/6

  • Uginanie ramion przy użyciu sztangi łamanej na modlitewniku 4 x 12/10/8/6

  • Ściąganie wyciągu dlonego podchwytem 4 x 12/10/8/6

3. dzień
Barki:

  • Wyciskanie sztangielek nad głowę 4 x 12/10/8/6

  • Unoszenie sztangielek w górę leżąc na ławeczce 4 x 12/10/8/6

  • Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 x 12/10/8/6
Nogi:

  • Wypychanie ciężaru na suwnicy 4 x 12/10/8/6

  • Prostowanie nóg w siadzie 4 x 12/10/8/6

  • Wspięcia na palce stojąc, bądź siedząc 4 x 12/10/8/6

Brzuch mam zamiar trenować parę serii po treningu i w dni nie trenigowe w domu.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź!
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024