Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chuderlak i kulturystyka :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Wito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chuderlak i kulturystyka :P
Witam, mam pewien problem. Chciałbym przybrać na masie mięśniowej ale nie mam doświadczenia w tych sprawach. Nie, może zaczne inaczej ;)
Wiek: 16
Waga: 55 Kg
Wzrost: 175+ (dawno się nie mierzyłem ;))

Moja przygoda z kulturystyką wyglądała tak. Przez dobre pół roku robiłem nieregularnie pompki (jak mi się przypomniało to robiłem pare serii po 20 powtórzeń), potem dostałem niezłej motywacji (poderwałem pewną dziewczyne która zwątpiła po ujrzeniu mojej chudej klaty ;)) i postanowiłem wziąść się za siebie i zacząć ćwiczyć. Od miesiąca mój trening wygląda tak: Pon, Wt, Śr, Pt - ćwiczenia domowe, po 4 serie dziennie (podnoszenie 10 kg na biceps w pozycji siedzącej, podnoszenie 2x 7 KG na barki w pozycji siedzącej, podnoszenie 2x 7 kg samymi ramionami, nie wiem jak to opisać, przypomina to emot typu: skąd mam wiedzieć, no i pompki) a w czwartki i soboty jeżdze na siłownie (wyciskanie, barki, biceps, triceps, plecy), w niedziele robie sobie wolne od ćwiczeń. Jak sami widzicie, mój trening jest amatorski i niedokładny.

Jeżeli nie jest to dla was problem to proszę o ułożenie mi dobrego treningu na masę (przydałaby sie też dieta ale nie mam zamiaru się narzucać ;))

Co do sprzętu, który mam w domu to tak:
- 2 gryfy (jednoręczne) w tym sztangi: 4x 2,5 kg, 4x 1,25kg (max biorę na jedną ręke 12,5 kg (licząc gryf 2,5kg) ale to przy mega wysiłku)
- 2 ciężarki 5 kg
- sprężyny
- taki kij co się zgina, cwiczy się tym prawdopodobnie na klatę, nie wiem jak to się nazywa ;)

No i sprzęt na siłowni (na siłownie moge jedynie uczęstrzać w czwartki i soboty, inaczej nie mam czasu:P):
- ławeczka (ustawiona poziomo) w tym gryf: chyba 15kg i sztangi od 1,25kg - 20 kg, wyciskam max nie licząc gryfu 25 kg ale zwykle wyciskam 20 aby się nie przeciążyć
- ławeczka (ustawiona w karo) wszystko podobne ale nie ćwiczyłem na niej i nie wiem nawet czym to się różni od tamtej poprzedniej ;)
Ehh, przepraszam ale nie chce mi się wszystkiego wymieniać;) Siłownia do której uczęstrzam sprawia wrażenie profesjonalnej i pewnie posiada podstawowy sprzęt. Nie znam się na tym :PP mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Z góry dzięki! Pozdrawiam!
Ps. z góry przepraszam za błędy ortograficzne ;)
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chuderlak i kulturystyka :P
Hehehe, z ta klatą to mnie rozbawiłeś ;)
No więc tak:

1)Na początek zrób ogólnorozwojówke 6-8tyg. Plan ogólnorozwojowy znajdziesz na tym forum (użyj opcji szukaj).

2)Najlepiej byłoby gdybyś jednak spioł się i pochodził na siłownie o 1 dzień więcej tj. 3x w tyg.

3)Jeżeli chodzi o diete to na sam początek poczytaj w dziale dieta podwieszone tematy i spróbuj ułozyc coś samemu.
Ułozona przez Ciebie diete my ewentualnie poprawimy.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Wito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chuderlak i kulturystyka :P
Dobrze. A jakie ćwiczenia mógłbym robić wymienionymi ciężarkami i w jakiej kolejności. Narazie nic nie ćwiczyłem na nogi (no może po za jeżdżeniem na rowerze 7 km w jedną strone na siłownie ;)) boje się, że schudne. Co do diety to w moim przypadku trudno zrobić konkretny plan jedzenia, jestem impulsywny więc postanowiłem sobie tylko dodać do wszystkiego co jem pare rzeczy: 1 łyżeczke oleju przed każdym posiłkiem, w przerwie między większymi posiłkami poprawiać chlebem z serem, na śniadanie nie licząc chleba dopijać jeszcze tależ zupy mlecznej z płatkami, i dziennie przynajmniej jeden owoc, jogurt albo kubusia. Po za tym mam pytanie, czy to dobrze, że czasami podczas wykonywania niektórych ćwiczeń bolą mnie kości? Niedawno mnie bolały to pomyślałem, że się przedźwignąłem i dzisiaj o 18 dopiero zaczynam ćwiczyć (przerwe miałem od poniedziałku). Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam!
Ps. a co do tej klaty: śmieszne bo z życia wzięte :PP
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chuderlak i kulturystyka :P
Jeżeli zależy Ci na efektach to jednak skup sie przynajmniej na jedzeniu zgonie z zasadami żywienia w przypadku budowania masy mięsniowej.
Chyba nie chcesz, aby twoje wypociny (tymbardziej takie improwizacyjne) poszły na marne lub prawie poszły na marne.

Mozesz zrobić ponizszy plan ogólnorozwojowy (6-8tyg) i po nim zacząć typowy plan treningowy na mase (sztanga,ławka i obciązenia konieczne) lub zacznij śmigać na tą siłke.

Podkreślam: BEZ DIETY I MACHAJĄC TYLKO HANTLAMI NIE SPODZIEWAJ SIE OKRZYKÓW PODZIWU ZE STRONY DAM NA WIDOK TWOJEJ KLATY


Mięśnie nóg

-przysiady z jakimś obciązeniem 12
-wykroki z obciązeniem 12

Klatka piersiowa
- wyciskanie sztangielek na ławeczce płaskiej (ewentualnie pompki +obciązenie w plecaku ) 12

- rozpiętki 10

Barki

-wznosy sztangielek na boki 12
- wyciskanie sztangielek 12


Plecy
-podciąganie max (skombinuj drążek)
-wiosłowanie sztangielką 12

Bicepsy
- uginania ramion ze sztangielkami stojąc 12

Tricepsy
- francuzy sztangielką 12

Łydki
- wspięcia na palcach 15




Ćwicz 3 razy w tyg np. pon,śr,piątek
Co tydzeń zwiększaj liczbe wykonanych obwodów o 1 (czyli całości)
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Wito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chuderlak i kulturystyka :P
Bardzo dziękuje za odpowiedź, napewno skorzystam z zestawu który wypisałeś. Jeszcze raz dziękuje! ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024