Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Ppawel77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
Witam,

Od dwóch dni ćwiczę Aerobiczną 6 Weidera. Spotkałem się jednak z jednym, wielkim problemem. Jako, że jestem młody i wysoki (16 lat, 2m wzrostu) mam czasem problemy z kręgosłupem. Chodzę na basen, biegam, w życiu codziennym praktycznie już ich nie odczuwam. Natomiast podczas ćwiczeń 6 weidera kręgosłup w dolnych partiach odzywa się ogromnym bólem. Nie mam za sobą dużego stażu w tych ćwiczeniach, ale przewiduję, że niedługo nie będę w stanie kończyć pełnych serii z powodu bólu. Próbowałem podłożyć coś miekkiego pod plecy (fakt, kiepski pomysł, ale lepszego nie miałem) i, jak się pewnie spodziewacie, nic nie pomogło. Nie wiem czy w trosce o swoje zdrowie nie powinienem zaprzestać ćwiczeń. Widziałem posty użytkowników, którzy twierdzą, że po np. tygodniu ból ustał. Co o tym sądzicie? Ćwiczyć, nie ćwiczyć? A może coś zastosować (maść, usztywniacz, opaska)?

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam, Paweł.
  • 0

fafa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport ( w szczególności piłka nożna, skoki narciarskie, biegi narciarskie, bieganie, siłownia )
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37,5
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:79
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:Sporo ;p
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
bol nie ustaje a a6w lepiej zastapic abs2. nie obciaza tak kregoslupa i dajelepsze efekty.
  • 0

Ppawel77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy

bol nie ustaje a a6w lepiej zastapic abs2. nie obciaza tak kregoslupa i dajelepsze efekty.


Abs2 jest trudniejsze i wymaga drążka (nie posiadam, trudno zawiesić gdzieś drążek bym nie sięgał podłogi i po podciągnięciu nie uderzał w sufit). Poza tym, z tego co wyczytałem, w tych ćwiczeniach krzyż musi leżeć płasko na ziemi - jest to dla mnie wbrew pozorom bardzo problematyczne. Niemniej będę próbował i dziękuję za pomoc. Ale na jakiekolwiek rady czy sugestie w tym przypadku jestem otwarty.

Użytkownik Ppawel77 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Szymek97
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
Jestem W 14 dniu A6W i nie wiem czy sa jakies postepy w rozwijaniu mieśni tak wyglada moj brzuch po tych 14 dniach.



Przed A6W [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



14 dzien [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Żadnej diety nie stosuje, ale staram sie jesc warzywa owoce nabiał ;] Prosze o szybko odpowiedz
  • 0

fafa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport ( w szczególności piłka nożna, skoki narciarskie, biegi narciarskie, bieganie, siłownia )
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37,5
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:79
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:Sporo ;p
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
pawel od kiedy to trzeba miec drazek ???
MAsz tu link do cwiczen bez drazka wybierasz poziom A albo 1 i tam jest be zdrazka ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
poziom A jest zalecany tym co nigdy nie cwiczyli a poziom 1 juz dla tych co troche cwiczyli ...
jezeli pierwszy raz cwiczysz miesnie brzucha to lepiej zacznij przynajmniej z tydzien od poziomu A a potem poziom 1
ja np. robie taki trening 4-5x w tyg.
ABS2 poziom 1
cwiczenie 1. 35 pow 2-30 pow 3-40pow 4-20pow
potem przechodze do a6w i kazde cwiczenie 18 pow ;]
  • 0

Ppawel77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
Ciekawa alternatywa, fafa.

Dzięki wszystkim za pomoc, za kilka dni podzielę się wrażeniami. (:

Pozdrawiam.
  • 0

Ppawel77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aerobiczna 6 Weidera i jej problemy
ABS 2 to o wiele mniej obciążający kręgosłup wybór. I świetnie działa na mięśnie brzucha. Wielkie dzięki! Polecam każdemu, kto ma podobny problem. (; Pozdrawiam.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024