Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
1.)Witam mam pytanie do Was. Na starcie zaznaczam , że nie opuszczam treningów - posiadam dietę , biorę suple a w tym kreatynę. Powiem tak : Zazwyczaj piłem co weekend po ciężkim tyg pracy - nie było to picie do zgona ale zazwyczaj te 6 piwek wypiłem tylko raz na cały weekend np.piątek. W tamten weekend nie piłem nic - koledzy mnie wyciągali nad morze itp..odmawiałem by nie ulec pokusie jednym słowem było ciężko ale dałem radę. Dziś jestem zaproszony na grilla z dobrym towarzystwem. Nie ciśnijcie mnie tu od razu albo sport albo piwo. Zadaje te pytanie tylko dlatego , że będą tam też koledzy co ćwiczą i b.dobrze wyglądają i też piją dlatego nurtuję mnie to jak to w końcu jest z tym wypiciem raz na tydzień , dwa. Oni się śmieją ze mnie , że co ja mam życie dla siłowni i czasy młodości poświęcić i nic nie robić. Jak to jest w końcu czy wypicie tych 4-5 piw na weekend lub co drugi ostro zaszkodzi ? Jeżeli tak to od razu mówię , że nie będę pić - tylko pytam. W tygodniu ani 1 piwa nie tykam. Tylko woda mineralka


2.) Biorę kreatynę 2 x dziennie w dni treningowe i nietreningowe też - 5 g rano i 5g przed treningiem a jak nie ćwiczę tak samo tylko , że przed obiadem 2 porcja - takie dawkowanie jest dobre ?
3.) BCAA w jakich ilościach brać ? Mam te fitmaxa - niby duża zawartość w 1 tab. Jak je stosować w dni treningowe i nietreningowe ?


Jeśli można prosić odpiszcie w punktach :thumbsup: dla mnie to przejrzyste , serdecznie pozdrawiam i nie róbcie ze mnie człowieka co trenuję i łoi bo nie piję praktycznie.
  • 0

mulato41
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna, iprezy, siatkowka, tenis stolowy,ziemny, bilard etc.
  • Staż [miesiące]:20
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:130
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Jezeli juz musisz, napij sie tego piwko z tym,ze staraj sie pozniej spozyc duza ilosc wody.Bo jak wiesz, kreatyna Cie nawadnia, a alkohol dziala wrecz odwrotnie. Co do Twoich kumpli,ktorzy pija i dobrze wygladaja: Wszystko zalezy od genetyki i wlasnych predyspozycji. Mam na to przyklad,gdyz ja powiedzmy robiac sobie jakis cykl...napije sie jakiegos piwka to mozna powiedziec,ze wydalem pieniadze i ogolnie poswiecilem Swoj czas na darmo---> spadlem prawie to co udalo mi sie uzyskac podczas tego cyklu. Dlatego juz 5 miechow bez alko :thumbsup: Bez niego tez mozna sie bawic :D Z kolei mam znajomego,ktory wyglada duzo lepiej ode mnie,a pije prawie codziennie,dodam,z wodke ktora dziala bardziej negatywnie niz piwo..Chociaz zalezy jeszcze w jakich ilosciach. Szczerze mowiac 1-2 piwka mozesz wypic tygodniowe.
  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Jezeli juz musisz, napij sie tego piwko z tym,ze staraj sie pozniej spozyc duza ilosc wody.Bo jak wiesz, kreatyna Cie nawadnia, a alkohol dziala wrecz odwrotnie. Co do Twoich kumpli,ktorzy pija i dobrze wygladaja: Wszystko zalezy od genetyki i wlasnych predyspozycji. Mam na to przyklad,gdyz ja powiedzmy robiac sobie jakis cykl...napije sie jakiegos piwka to mozna powiedziec,ze wydalem pieniadze i ogolnie poswiecilem Swoj czas na darmo---> spadlem prawie to co udalo mi sie uzyskac podczas tego cyklu. Dlatego juz 5 miechow bez alko :D Bez niego tez mozna sie bawic :thumbsup: Z kolei mam znajomego,ktory wyglada duzo lepiej ode mnie,a pije prawie codziennie,dodam,z wodke ktora dziala bardziej negatywnie niz piwo..Chociaz zalezy jeszcze w jakich ilosciach. Szczerze mowiac 1-2 piwka mozesz wypic tygodniowe.



No właśnie dobrze mówisz...Bo też mam kolegów ( nie sugeruję się nimi ) co dobrze wyglądają a nawet bardzo dobrze i piją co tydzień. Jakaś grubsza domówka bądź impreza w klubie i należą do osób co wlewają w siebie wódę i jak pytam czemu pijesz a trenujesz to odpowiedź właśnie jaką słyszę to "chłopie jesteś młody co będziesz ćwiczyć całe życie i zero zabawy ? " wiem , że każdy ma inaczej ale to bez sensu jest , że jeden chleje nie trzyma diety a wygląda 2x lepiej od tego co stara się. Ogólnie trochę ten obecny cykl oderwał mnie od znajomych : / bo zawsze odmawiam i dziś to samo...fajna imprezka a ja już odmówiłem - oni pojechali. I siedzę i zamulam w domu. Śmieli się ze mnie , że nawet 5 piwek nie wypiję...SAm nie wiem jak to robić :thumbup:

A na pytanie nr .2 możesz też odp ?
  • 0

mulato41
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna, iprezy, siatkowka, tenis stolowy,ziemny, bilard etc.
  • Staż [miesiące]:20
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:130
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Ale spokojnie, kiedys masa i sila musi pojsc. Nie ma wyjscia. Teraz troche popostuje, natomiast pozniej nadrobisz jeszcze :thumbsup: Co do Twojego drugiego pytania, w DNT lepiej niebrac drugiej porci(szkoda krety), a jezeli juz chcesz koniecznie brac to pierwsza porcja rano na czczo, druga w odstepie 8h. Jesli akurat jesz wtedy obiad to najlepiej 20 minu przed nim. Im wiecej potu na treningu, tym mniej krwi w walce:)
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
1. jaka kreatyna
2. dawkowanie masz na pudelku...

TRENUJE BO LUBIE


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
No tak mowisz ze masz zajomych co hleja. I dobrze wygladaja. A myslales o tym ze gdyby nie chlali to mogli by lepiej wygladac niz obecnie wygladaja. Druga sprawa spotkaj sie z nimi po takiej libacij. Kac, łeb boli, wrak czlowieka. Wtedy sobie pomslisz " dobrze ze z nimi nie pilem" druga sprawa interesuje mnie twoj plan treningowy byc mo wina braku postepow lezy wlasnie w planie treningowym jaki wykonujesz..
  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

No tak mowisz ze masz zajomych co hleja. I dobrze wygladaja. A myslales o tym ze gdyby nie chlali to mogli by lepiej wygladac niz obecnie wygladaja. Druga sprawa spotkaj sie z nimi po takiej libacij. Kac, łeb boli, wrak czlowieka. Wtedy sobie pomslisz " dobrze ze z nimi nie pilem" druga sprawa interesuje mnie twoj plan treningowy byc mo wina braku postepow lezy wlasnie w planie treningowym jaki wykonujesz..



Powiem tak dieta jest , suple są trening jest.

Poniedziałek - klata + triceps
Środa - Plecy , biceps , przedramiona
Piątek - barki
Niedziela - nogi

I mam tą dietę , kreatynę , odżywki i nic postępów nie widzę łapa 37cm jak jest tak jest i ani drgnie. Siła też nie idzie. Ogólnie jakiś słaby jestem. Koledzy mówią , że dokładają sobie z treningu na trening po 2kg więcej ale jak ja dołożę to nie mogę podnieść tego...nie wiem człowiek się poświęca stara wydaję kasę i nic z tego nie ma a drugi chleje , za przeporoszeniem bzyka na imprezach , ostro się bawi a wygląda 3x lepiej a naprawdę mam takich znajomych...


Dodam , że na początku w moment utyłem ( co prawda też tłuszcz ) łapka z 2.9 do 3.7 w krótkim czasie skoczyła a teraz już stop i koniec...nic nie chcę ruszyć : / Może masz jakiś plan dla mnie na masę co by pomógł ? Bym był wdzięczny bo pewnie lepiej ogarniasz ten temat niż ja.



Kreatynę biorę 2x dziennie w dni treningowe jak i nietreningowe.
BCAA piszę , że 1 porcja dziennie po 3x kapsułki i tak brać ?

Użytkownik Marek1990 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Czemu na tym forum praktycznie nikt się nie udziela...
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Bcaa bierz przed i po treningu . Kreatyna okey :thumbsup:

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Bcaa bierz przed i po treningu . Kreatyna okey :thumbsup:



na bcaa piszę , że tylko po treningu 3x tabletki to mam nie stosować się do zaleceń producenta ?


A co powiesz na inne pytania Kuba ?
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Jakie dokładnie jest te bcaa ? Firma ?

Co do innych pytań to dział trening :thumbsup:

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Jakie dokładnie jest te bcaa ? Firma ?

Co do innych pytań to dział trening :thumbsup:



BCAA jest fitmaxa podobnie jak kreatyna...3x tabletki mają 4200mg bcaa


No wiem , że dział trening ale coś napisać możesz jaki błąd robię , że siła nie idzie : / Koledzy mówią dokładaj 2kg co trening ale jak mam dokładać jak nie daję rady : /
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Bcaa bierz 1g/10 kg masy ciała na porcje . Przed i po treningu :thumbsup: te 3 tabsy to śmieszna dawka

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Boże to ile to trzeba mieć kasy na ten sport :/
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Bcaa jest kilka sposobów brania zalezy czego oczekujsz na sile i wytrzymalosc lepiej wplywaja jesli sie je wezmie na 30 min przed treningiem. Na zatrzymanie procesow katabolicznych lepiej wplywac bezposrednio po treningu. Na podtrzymanie anabolizmu i regeneracij najlepiej kilka mniejszych porcij w ciagu calego dnia. Druga sprawa jesli chcesz robic postepy w treningu mozesz to robic na trzy sposoby. Po pierwsze- dokladanie ciezaru, po drugie zwiekszenie ilosci serri na treningu lub trzeci sposob dodania kilku powtorzeń. Pamietaj o jednej zasadzie by z treningu na trening przerzucic wiecej kg. Nie waznd jak to zrobisz! Najlepiej rob notatki i sumoj ciezary! Np robisz klate np wyciskasz 60 kg x 10 razy to daje ci w tej serij 600 kg. Tak samo obliczasz karzda serrie Na koniec sumujesz te kilogramy np na tym trenigu wyjdzie ci. Suma 10. Tyś to na nasepnym rob tak by ci wyszlo wiecej po zsumowaniu. Nap 10,5 tyś. I td. I td.. I pamietaj by nie odbywalo sie to kosztem przedluzania treningu! Jak bedziesz tak robil to sila przyjdzie nawet nie zorietujesz sie kiedy. A bedziesz mog podnosic wieksze ciezary! Zapewniam i ręcze. . To moj stary sprawdzony sposob..
  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Bcaa jest kilka sposobów brania zalezy czego oczekujsz na sile i wytrzymalosc lepiej wplywaja jesli sie je wezmie na 30 min przed treningiem. Na zatrzymanie procesow katabolicznych lepiej wplywac bezposrednio po treningu. Na podtrzymanie anabolizmu i regeneracij najlepiej kilka mniejszych porcij w ciagu calego dnia. Druga sprawa jesli chcesz robic postepy w treningu mozesz to robic na trzy sposoby. Po pierwsze- dokladanie ciezaru, po drugie zwiekszenie ilosci serri na treningu lub trzeci sposob dodania kilku powtorzeń. Pamietaj o jednej zasadzie by z treningu na trening przerzucic wiecej kg. Nie waznd jak to zrobisz! Najlepiej rob notatki i sumoj ciezary! Np robisz klate np wyciskasz 60 kg x 10 razy to daje ci w tej serij 600 kg. Tak samo obliczasz karzda serrie Na koniec sumujesz te kilogramy np na tym trenigu wyjdzie ci. Suma 10. Tyś to na nasepnym rob tak by ci wyszlo wiecej po zsumowaniu. Nap 10,5 tyś. I td. I td.. I pamietaj by nie odbywalo sie to kosztem przedluzania treningu! Jak bedziesz tak robil to sila przyjdzie nawet nie zorietujesz sie kiedy. A bedziesz mog podnosic wieksze ciezary! Zapewniam i ręcze. . To moj stary sprawdzony sposob..



Ok rozumiem i będę się stosować lecz mam taki problem , że jak klatę robię to b.ciężko mi dołożyć z treningu na trening ciężar bo po prostu nie mam siły tego podnieść i co w tedy zamiast 8x powtórzeń robić 5x ? Nie kumam jak mam dokładać nie mając siły...To samo tyczy się z innymi partiami mięśni..
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Mozesz zrobic dodatkowa serije, albo przerwac np po 5 powtorzeniach zmniejszyc ciezar i odrazu zrobic drugie 5 powtorzeń. A jak zajdzie potrzeba to znowu zmniejszyc. Potem zwiekszyc jak odpoczniesz. Masz spore pole do popisu wazne by bylo wiecej niz ostanio. Nawet jak minimalny ciezar wezmiesz. A bedzie to dodatkowa serija to i tak bedzie wiecej niz ostanio suma. Pamietaj robiac tyle samo co ostanio- stoisz w miejscu. Robiac mniej- Cofasz śie! A robiac wiecej zawsze bedziesz szedl do przodu! I to sie karzdej partij. Tyczy
  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Mozesz zrobic dodatkowa serije, albo przerwac np po 5 powtorzeniach zmniejszyc ciezar i odrazu zrobic drugie 5 powtorzeń. A jak zajdzie potrzeba to znowu zmniejszyc. Potem zwiekszyc jak odpoczniesz. Masz spore pole do popisu wazne by bylo wiecej niz ostanio. Nawet jak minimalny ciezar wezmiesz. A bedzie to dodatkowa serija to i tak bedzie wiecej niz ostanio suma. Pamietaj robiac tyle samo co ostanio- stoisz w miejscu. Robiac mniej- Cofasz śie! A robiac wiecej zawsze bedziesz szedl do przodu! I to sie karzdej partij. Tyczy



Bardzo dobrze mi to przedstawiłeś i wielki plus dla Ciebie. Chodzi o to , że np.mogę dorzucić ciężaru lecz nie zrobię tyle x powtórzeń np. 10 tylko 5 bo więcej nie dam rady. Tyle , że jak ja już się zmęczę to nie ma opcji by wziąść więcej bo z obecnym ciężarem mam problem. Dlatego też do końca nie wiem jaki najlepszy sposób będzie. W ogóle czemu kreatyna mi nic nie daję ? : / ani jednego piwa nie wypiłem podczas cyklu a już 2 tydzień i nic...Kiedyś ktoś mi pisał , że po kreatynie zawsze za 1 razem idzie postęp...
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy
Dokladnie a za ktoryms treningiem uswiadomisz sobie ze robisz nagle 10 powtorzen ciezarem ktorym jeszcze nie tak dawno nie dales rady zrobic 8 powtorzen. Pamietaj ze takie podejscie spowoduje przeciazenie i zaskoczenie miesni z treningu na trening a to jest podstawa do wzrostu. To w jaki sposob to zrobisz bedzie zalezalo tylko iwuloncznie od Ciebie. A robienie notatek ulatwia sprawe.
  • 1

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a %%% - wiem były już takie tematy

Dokladnie a za ktoryms treningiem uswiadomisz sobie ze robisz nagle 10 powtorzen ciezarem ktorym jeszcze nie tak dawno nie dales rady zrobic 8 powtorzen. Pamietaj ze takie podejscie spowoduje przeciazenie i zaskoczenie miesni z treningu na trening a to jest podstawa do wzrostu. To w jaki sposob to zrobisz bedzie zalezalo tylko iwuloncznie od Ciebie. A robienie notatek ulatwia sprawe.



Czyli wnioski

Zamiast np. 8-10x ciężarem którym daję radę robić większym ciężarem np. zamiast 3x po 10 powtórzeń to 4-5 x po 5 powtórzeń większym ciężarem ? Taka praktyka się sprawdzi ?

I powiedz jak z tą kreatyną w końcu jest. Ona pomaga każdemu ? Tak czytałem chyba nawet tutaj na forum..

Ogólnie wielki plus dla Ciebie - sporo mi pomagasz.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024