Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje barków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Kontuzje barków
Witam!
Jakis czas temu pojawil sie u mnie bol lewego barku podczas wyciskania sztangi zza karku. Oczywiscie nie zwracalem na to uwagi, ale na ostatnim treningu klaty, gdy wyciskalem sztangielki na skosie i robilem rozpietki, bol obu barkow byl tak silny, ze praktycznie nie moglem dokonczyc serii. Troche poczytalem na ten temat i okazuje sie ze to prawdopodobnie wlasnie od wyciskania sztangi zza karku. Robert Piortkowicz mowi, ze wogole nie powinno sie go robic, jest az tak kontuzjogenne. Dlatego jezeli robiliscie to cwiczenie, polecam zamienic sztange na sztangielki. A poza tym przeczytalem jak mozna zapobiec takim bolom/kontuzjom. Trzeba robic specjalne cwicznia na rotatory barkow. Gdy ogladalem film z trenigu Brancha Warrena jakis czas temu zwrocilem uwage ze robi jakies dziwne ruchy ze sztangielkami, ale dopiero teraz dowiedzialem sie o co chodzi. Dolaczam filmik, zeby kazdy mogl zobaczyc, jak to wyglada.

Chodzi mi o kawalek od 1:53 do 2:20. Mam nadzieje ze pomoze to Wam w zapobieganiu kontuzjom.
  • 2

Cylek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:25
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :34
  • Przysiad [kg]:100kg x 2 (więcej nie próbowałem)
  • Wyciskanie [kg]:92kg (28.05.2011)
  • Martwy ciąg [kg]:114kg
  • Waga [kg]:66kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
Poleciał +. Tam samo jest z wyciskaniem sztangi "od klaty" ?
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
Wlasnie wydaje mi sie ze nie, bo widac ze niektorzy kulturysci to robia (np. sam Branch). Wydaje mi sie ze wtedy barki sa w bardziej naturalnym koncie.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
te dziwne ruchu w momencie 2:05 to cwiczenie na tylne aktony barkow.

co do zza klaty mialem to samo, juz tego nie robie, teraz robie sprzed klaty. ale glowny blad polega na tym ze wiekszosc osob wykonuje ruch w granicy pracy stawow a nie miesnia. np. opuszczenie do samej klaty, prostowanie do konca, wtedy mozna dostac ladnei po dupie, osobiscie preferuje krotszy ruch ale czuje miesien.

TRENUJE BO LUBIE


UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
@dzieciol21
To nie sa cwiczenia na tylny akton tylko na obrecz barkowa.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
a co to obrecz barkowa?

to cw angazuej w najwiekszym stopniu obly mniejszy i podgrzebiebniowy, a pomocniczymi miesien naramienny akton tylni.

a w szczegolnosci polecane jest to na rotatory zewnetrzne barku i ochrone przed kontuzja wlasnie ich.


to czysta teoria wielu moze zapominac o takich blachostkach ale jak widzisz warren stosuje to cw.

TRENUJE BO LUBIE


Goliatt
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
Cwiczenia o ktorych mowicie to poprostu cwiczenia na rotatory zewnetrzne czyli miesnie stozka rotatorow.. racja wzmacnianie tych miesni ma duze znaczenie dla stabilizacji stawu ramiennego, poniewaz jest to staw stabilizowany glownei przez kompleks miesniowy, natomiast wykonywanie tych cwiczen niepoprawnie technicznie i ze zbyt duzymi ciezarami powodouje szereg dolegliwosci zwiazanych z uszkodzeniem stozka rotatorow na skutek konfliktu wyrostka barkowego wlasnie z tymi miesniami.. poczatkowo mikrourazy objawiajace sie bolem a czesto nawet naderwanie lub zerwanie kompleksu..

jak zapobiegac?
przede wszystkim rozgrzewka aktywna, aktywizacja ruchow w 3 plaszczyznach a na koniec polaczenie tych 3 ruchow w jeden.. pierwsze powolne ruchy potem coraz szybsze, najpierw w mniejszym a potem coraz wiekszym zakresie, po wymachach rozciaganie miesni glownie nakierunkowane na grupy ktore masz zamiar angazowac w wysilku.. dostosowanie cwiczen, ciezarow, odpoczynku miedzy seriami, odpoczynku miedzy cwiczeniami oraz miedzy treningami do mozliwosci organizmu. stopniowe schladzanie miesni po treningu i rozciaganie. ponadto mozna kleic stawy specjalnymi plastrami - tapy'ami i wiele innych rzeczy..

Użytkownik Goliatt edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

MłodyJeszczePaker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka, Siłownia,Hackerstwo,Piłka Nożna.
  • Staż [miesiące]:3
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:79

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje barków
Całkiem możliwe,że zapobiegłeś mojej kontuzji . B)
Plusik leci :D
Właśnie zacząłem teraz ćwiczyć barki i wyciskam sztangę zza karku :)
Pozdrawiam. B)
  • 0
,,Ja nie ulegam groźbą wychodzę ci naprzeciw,
Ty sam przyniesiesz linę bym wziął i cię powiesił.
Nic ponad moje siły, nic mnie nie ogranicza,
Mam pierdolony upór, jebaną wole życia.
Wciąż na ulicach, posłuchaj co ci powiem,
Zrób listę za i przeciw, spuść głowie, w ciszy odejdź
Przecieram oczy i idę przez to życie
Rzeczywistość to suka, witamy się o świcie."


Setka ludzi walcząca ramię w ramię liczy się o wiele bardziej niż milion osób trzęsących się ze strachu..



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024