Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań odnośnie odżywiania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań odnośnie odżywiania
Witam. Jako , że odżywki doszły tak więc trzeba mieć dietę ale nie mam pomysłu na parę spraw.

1.) Jakie są najlepsze warzywa które można jeść. Można wcinać wszystkie ? np.kalafior , brokuły, pomidory , ogórki , cebula ? Czy są takie które po prostu dominują ? I jeśli nie mam tego urządzenia do gotowania na parze ( też zbytnio nie przepadam ) to można normalnie gotować ?

2.)Mam problem z dwoma posiłkami w pracy mianowicie o godzinie 9.30 - przerwa i godzinie 12.00. Pewnie napiszecie weź mięso do pracy ale koledzy ja mięso będę jeść 2x dziennie przed treningiem i po także na 100% nie mogę tego jeść na śniadanie - raz , że koszty drugi raz , że bym się zrzygał. Tak więc w tej pracy o godz. 9.30 i 12.00 co proponujecie ?
O 9 mogę jeść kanpaki - chleb razowy , dużo warzyw do środka z serem i szynką ? Godzina 12.00 jest godziną gdzie bhp nie pozwala mi jeść tak więc mogłbym zapić białko + zjeść banana i byłoby ok ?

3.)A może zamiast kanapek na to śniadanie o 9 coś innego jeść ? Macie jakiś pomysł ? tylko nie mięso : ( Jakiś serek wiejski czy coś ?
4.)Znacie jakamś dobrą szynkę ? Wiecie strach mi kupować i myśleć co jest w tych szynkach z paczki tak więc jaka szynka najlepsza? Polędwica z kurczaka ?

Jak możecie odpiszcie w punktach , gdyż jest to dla mnie przejrzyste. Dzięki z góry
  • 0

stifman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
zainwestuj w gainery bedziesz miał na przerwy w pracy.
  • 0

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
Czasem naprawdę nie rozumiem niektórych userów. Kur.wa prosić by odpisać na każde pytanie to taki wejdzie i napisze "kup gainera " i co mi daję Twoja odpowiedź ? Wielkie nic. Po co mi gainer jak ja już i tak na odżywki sporo wydałem mianowicie białko , bcaa , kreatyna , spalacz i wyraźnie pisałem , że chodzi o jedzenie...Proszę o dokładne czytanie tego co się pisze...

Użytkownik Marek1990 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
Żadnego gainera na redukcji ;]

1.Śmiało możesz wcinać warzywa :Kalafiorek czy brokuły do obiadku :D Skoro nie masz do gotowania na parze to gotuj warzywa w małej ilości wody , tak aby produkt gotowany delikatnie wystawał z wody . Oczywiście gotuj od wrzącej wody i sól pod koniec gotowania :)
2.o 9.30 zapodaj sobie twaróg chudy . A o tej drugiej przerwie rozrób Białko .
3.Odp w 2
4.Jakąś szyneczkę drobiową B) Pewnie chcesz nią obkładać sobie chleb ale ja bym unikał chleba do minimum na redukcji .

Użytkownik kuba1000 edytował ten post Ponad rok temu


Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania

Żadnego gainera na redukcji ;]

1.Śmiało możesz wcinać warzywa :Kalafiorek czy brokuły do obiadku B) Skoro nie masz do gotowania na parze to gotuj warzywa w małej ilości wody , tak aby produkt gotowany delikatnie wystawał z wody . Oczywiście gotuj od wrzącej wody i sól pod koniec gotowania :)
2.o 9.30 zapodaj sobie twaróg chudy . A o tej drugiej przerwie rozrób Białko .
3.Odp w 2
4.Jakąś szyneczkę drobiową B) Pewnie chcesz nią obkładać sobie chleb ale ja bym unikał chleba do minimum na redukcji .



Ty mi zawsze pomożesz i rozświetlisz moje wątpliwości :D

No warzywa będę wcinać. Jakieś sałatki typu pekinka , pomidor , ogórek , cebula itp...

To mam jeść twaróg w pracy ? Można go z czymś rozrobić ? Może masz jakiś przepis na "pastę twarogową" ? w końcu twaróg to same białko a więc nie dodawać do niego żadnych węglowodanów ? Wolałbym ogólnie w tym posiłku o 9.30 zjeść sobie jakieś kanapki - chleb razowy szyneczka ser warzywa B) twarogiem czuję się nie najem :/
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
Poszukaj sobie jakiegoś upiększenia tego twarogu :D
Nie wiem jakieś warzywka dodać do tego ,może rzodkiewki troszke B) Musisz pomyśleć .
Na zagryche daj troszkę razowca i będzie dobrze .


Na necie jest multum ciekawych przepisów . :)

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
1. Szpinak, brokuł, pomidor, kalafior, cebula, marchewka dominują co nie znaczy, że reszta jest zła. Najlepiej właśnie parowane, albo surowe, kalafior z marchewką surowy nawet lepszy, ale szpinak...:)
2. serek wiejski z płatkami, jakieś jabłko albo cytrus, banan
3. szejka sobie zrób twarg/wiejski maślanka, płątki, 2 banany, 2 łyzki płatków, kakao
4. najlepiej nie kupować w marketach, tylko w sklepie firmowym(jakiegoś producenta) gdzie może Ci pani pokroić szyneczki, albo coś
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Marek1990
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania

1. Szpinak, brokuł, pomidor, kalafior, cebula, marchewka dominują co nie znaczy, że reszta jest zła. Najlepiej właśnie parowane, albo surowe, kalafior z marchewką surowy nawet lepszy, ale szpinak...:)
2. serek wiejski z płatkami, jakieś jabłko albo cytrus, banan
3. szejka sobie zrób twarg/wiejski maślanka, płątki, 2 banany, 2 łyzki płatków, kakao
4. najlepiej nie kupować w marketach, tylko w sklepie firmowym(jakiegoś producenta) gdzie może Ci pani pokroić szyneczki, albo coś



Ok dzięki za odpowiedź a tego szejka to masz na myśli np. twaróg , banany , płatki i kakao razem zmiksować ?
Czy to nie będzie za dużo kcal ? banany mogą na redukcji być ?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie odżywiania
Redukcja nie redukcja troche węgla trzeba dostarczyć, warzywa i owoce sie najlepiej do tego nadają.
płatków ok 30g, troche kakao do smaku, banan wychodzi ok 40g węgla
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024