Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

dawi1995
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
Mam 16 lat i 6 miesięcy temu zacząłem brać encorton, czytałem na forach, że to tylko przyrost masy tłuszczowej i że masa mięśniowa prawie całkowicie zanika. Postanowiłem zacząć ćwiczyć na początku były to ćwiczenia tylko do zgubienia masy tłuszczowej. Jednak po pewnym czasie zacząłem ćwiczyć ręce i klatkę piersiową. I mam takie pytanie bo ćwiczyłem codziennie:
>120 x brzuszków na ławce skośnej;
>240 x uginanie ramion ze sztangielkami (5kg) stojąc podchwytem z "supinacją" nadgarstka (czyli 120 na jedna rękę bo robiłem na zmianę raz lewa raz prawa);
>30 x rozciąganie sprężyn (3 założone)
>30 x na każdą rękę - uginanie ramienia ze sztangielką (5kg) w siadzie, w podporze o kolano;
>40 x na każdą rękę - wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki (5kg) w siadzie
>50 x rozpiętki ze sztangielkami (5kg) w leżeniu na ławce skośnej - głowa do góry (jednakże nie miałem do tego specjalnej ławki dlatego robiłem to opierając się plecami o ławkę do brzuszków);
>50 x wyciskanie sztangielek (5kg) w leżeniu na ławce skośnej - głową w górę (na tej samej ławeczce);

I tak robiłem codziennie przez ostatni czas, wcześniej też ćwiczyłem dzień w dzień ale miałem trochę inne ćwiczenia i trochę mniej, ale przez ok. 2 miesiące "non-stop" ćwiczę ten zestaw. Robiłem to bardziej w celu "nie przybrania masy tłuszczowej" przy leku Encorton. Ale teraz go kończę i po tych 6 miesiącach mimo wszystko widzę jakiś przyrost masy mięśniowej, a przytyłem przez 6 miesięcy tylko 3 kg. I teraz moje pytanie, bo wiem, że potrzebna jest regeneracja i czy byłaby wystarczająca regeneracja przy takim zestawie ćwiczeń:
> 1 dzień 360 x brzuszków na ławce skośnej seriami po 60 (1 minuta przerwy między seriami)
> 2 dzień 480 x uginanie ramion ze sztangielkami (5kg) stojąc podchwytem z "supinacją" nadgarstka, czyli po 240 na rękę), Po 60 razy na rękę - uginanie ramienia ze sztangielką (5kg) w siadzie, w podporze o kolano; 40 x wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki (5kg) w siadzie
> 3 dzień 200 x rozpiętki ze sztangielkami (5kg) w leżeniu na ławce skośnej - głowa do góry seriami po 50 ( 1 minuta przerwy między seriami); 200 x wyciskanie sztangielek (5kg) w leżeniu na ławce skośnej - głową w górę, seriami po 50 (1 minuta przerwy między seriami; 50 x rozciąganie sprężyn (3 założone)
> 4 dzień przerwa
> 5 dzień taki sam jak pierwszy
itd.
3 dni wyżej opisanego treningu i 1 dzień przerwy. Czy regeneracja będzie wystarczająca?
I jeszcze jedno pytanie z mojej strony, czy jak przestanę (za 2 dni) brać Encorton nie będzie mniejszych efektów.??

Przepraszam, zapomniałem podać:
wzrost: 178 cm
waga: 72,5 kg

Z góry dziękuje z odpowiedź i przepraszam za tak długi post.

Użytkownik dawi1995 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
Po pierwsze to nie ćwicz codziennie, po drugie odstaw to, po trzecie ten trening co rozpisałeś jest całkowicie do dupy. Z tego co napisałeś to nie wiem już sam czy chcesz przytyć czy schudnąć?

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


dawi1995
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
Chce powiększyć masę mięśniową...
Encorton brałem z powodu problemów ze zdrowiem...
I jaki trening mam stosować ja już więcej nie mogę to jest moje maximum...
  • 0

dawi1995
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
Chce powiększyć masę mięśniową...
Encorton brałem z powodu problemów ze zdrowiem, właśnie dziś brałem go ostatni raz...
I jaki trening mam stosować ja już więcej nie mogę to jest moje maximum...
  • 0

dawi1995
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
sorry za "spam" niechcący ;/
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
Jeśli chodzi o trening to polecam: http://www.fabrykasi...atkujacych.html

Ale najważniejsza będzie dieta, zachęcam do poczytania tych tematów:
http://forum-kultury...ety-dla-ucznia/
http://forum-kultury...309-co-na-mase/

Ułóż Sobie dietę Sam i wrzuć ją do sprawdzenia, oczywiście w dziale dieta :)

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wazna jest regeneracja i co po Encortonie.?
regeneracja jest bardzo ważna. Po wysiłku mięśnie tracą glikogen, czasem zostaje także pobierany z wątroby, uzupełnia się w tempie do5%/h, w wątrobie jest ok 150g glikogenu a w mięśniach ok 2-3% ich masy, dlatego posiłki przed i po treningowe powinny być bogate w węglowodany o różnym IG. Do tego wszystkiego mięśnie potrzebują czasu na odbudowe, który jest zależny od ich wielkości i ntensywnosci ćwiczeń
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024