Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosba o porade na temat pory treningu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

prorok
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosba o porade na temat pory treningu...
Witam wszystkich. Najzwyczajniej chcialbym prosic o porade w jakich porach powinienem odbywac swoj trening na mase. Wszystko byloby latwiejsze i nie musialbym sie zwracac z tym do Was ale sutuacja jest o tyle skomplikowana ze jakos nie moge sobie sam z tym poradzic. Wyglada to nastepujaco:
Postanowilem ze zaczne moja przygode z silownia wlasnie teraz. Po dluzszych przygotowaniach tzn ulozeniu diety i planu treningu zostal mi tylko jeden problem...Kiedy cwiczyc?
Jest to o tyle skomplikowane ze prace zaczynam o godz 16 a koncze o 4 rano. Pracuje 6 dni w tyg. Nie wiem czy cwiczyc po przebudzeniu czy po skonczeniu pracy. Dostep do silowni nie stanowi problemu gdyz jest otwarta 24h. Musze uwzglednic takze 8godz snu. Przypuszczam iz temat jest banalny ale nie potrafilem znalezc nigdzie odp wiec zwrocilem sie do Was. Prosze o propozycje pory treningu i jak to sie ma z godzinami posilku. Z gory wielkie dziekuje i sorki za zawracanie glowy takimi glupotami...
  • 0

Damiano21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna, fitness), zdrowie, a także urbanistyka i architektura
  • Wzrost [cm]:174
  • Wyciskanie [kg]:125
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o porade na temat pory treningu...

Witam wszystkich. Najzwyczajniej chcialbym prosic o porade w jakich porach powinienem odbywac swoj trening na mase. Wszystko byloby latwiejsze i nie musialbym sie zwracac z tym do Was ale sutuacja jest o tyle skomplikowana ze jakos nie moge sobie sam z tym poradzic. Wyglada to nastepujaco:
Postanowilem ze zaczne moja przygode z silownia wlasnie teraz. Po dluzszych przygotowaniach tzn ulozeniu diety i planu treningu zostal mi tylko jeden problem...Kiedy cwiczyc?
Jest to o tyle skomplikowane ze prace zaczynam o godz 16 a koncze o 4 rano. Pracuje 6 dni w tyg. Nie wiem czy cwiczyc po przebudzeniu czy po skonczeniu pracy. Dostep do silowni nie stanowi problemu gdyz jest otwarta 24h. Musze uwzglednic takze 8godz snu. Przypuszczam iz temat jest banalny ale nie potrafilem znalezc nigdzie odp wiec zwrocilem sie do Was. Prosze o propozycje pory treningu i jak to sie ma z godzinami posilku. Z gory wielkie dziekuje i sorki za zawracanie glowy takimi glupotami...


Witam,

Rzeczywiście praca nocna nie koniecznie sprzyja trenowaniu siłowemu. Ale skoro już masz taką sytuację to moja rada jest taka: trenuj po przebudzeniu. Trening po 12 godzinach pracy nie koniecznie jest sprzyjający do rozwoju mięśni (bo trenujesz na masę mięśniową) z kilku względów. Przede wszystkim musisz pamiętać, że trening na siłowni to tylko bodziec dla Twoich mięśni (impuls do rozwoju), a tak naprawdę mięśnie rozwijają się (rosną) po treningach (w okresie odpoczynku) oraz w czasie snu. Po 12 godzinach pracy Twój organizm (czego byś nie robił) to i tak będzie już zmęczony. To wiąże się często z brakiem koncentracji podczas ćwiczeń, a co za tym idzie nie poprawnym technicznie wykonywaniem ćwiczeń, co może doprowadzić Cię nawet do kontuzji. Ćwicząc odrazu po pracy możesz także szybko się wypalić i zniechęcić, a przecież robisz to dla siebie i przyjemności. Ważne jest "życie w zgodzie ze swoim organizmem", a fundując mu dodatkowo godzinę albo nawet dłuższy okres czasu na pracy siłowej w fitness klubie nie koniecznie warunek ten jest spełniony :) . To tylko kilka negatywnych konsekwencji jakie moim zdaniem niesie trening po pracy w Twoim przypadku.
Uważam, że najkorzystniejsze dla Ciebie byłoby trenowanie po śnie. Po treningu i posiłku potreningowym powinieneś zdrzemnąć się około 1 godziny. To pozwoli na skuteczną regenrację mięśni i pozwoli Ci wypocząć przed kolejną nocką w pracy.
Przy takim trybie życia i rodzaju treningu pamiętaj o odpowiedniej diecie. Ale napisałeś że plan treningowy i diete już masz ułożoną ;) Więc teraz do dzieła!

Życze powodzenia i wytrwałości w ćwiczeniu! ;)
Pozdrawiam.
  • 0

Damiano21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna, fitness), zdrowie, a także urbanistyka i architektura
  • Wzrost [cm]:174
  • Wyciskanie [kg]:125
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o porade na temat pory treningu...
Sorry, komputer mi się przyciął i dwa razy tą samą wiadomość wysłałem...

Użytkownik Damiano21 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024