Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co, gdzie i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co, gdzie i jak?
Witam.
Po krotce mam skonczone 16 lat. Waze ok 56 kilogramów wiec jestem chudy. Mam problem poniewż chce nabrać jakiejśmasy. POPROSTU PRZYTYC ale jestem nie jadkiem i postanowiłem ze przeglądne allegro i kupie sobie jakies odzywki ale jest tego TAK DUZO ze juz sie pogubiłem. Nic sie nie znam na odzywkach wiec postanowilem zapytac.
Prosze napiszcie mi co moge brać? kreatyne? bialko? gainery- jakies koktajle?
Napisze jeszcze że nie ćwicze na silowni. Czasami biegam i mam e domu 2 ciezarki po 3kg to czasami sobie rece cwicze (czytaj. podnosze)
Doradzcie mi cos musze masy nabrac tzn poprostu chche a nie jak chuherko jakies male.
Pozdrawiam i licze na pomoc
  • 0

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
PS. Dodam że mam ok 1,71 wzrostu
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
1) idz na siłownie
2) plan ogólnorozwojowy ( poszukaj na forum)
3)dieta

Na razie starczy.
Pózniej według braków w diecie jakies gainerki czy odzywki białkowe.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Wiesz co wydaje mi sie ze taki chuderlak jak ja nie ma czego szukac na silowni. Przy wzroscie 1.70 waze ok 56kg weiec naprawde jetem szczuply. Wiec co mam na tej silowni cwiczyc? KOSCI? ;) dlatego wlasnie chce jakos masy nabrac! ;).
Ps mozecie odrazu podawac linki? Na forum jestem 1 dzien i jest tego tak duzo...
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?

Wiesz co wydaje mi sie ze taki chuderlak jak ja nie ma czego szukac na silowni. Przy wzroscie 1.70 waze ok 56kg weiec naprawde jetem szczuply. Wiec co mam na tej silowni cwiczyc? KOSCI? ;) dlatego wlasnie chce jakos masy nabrac! ;).
Ps mozecie odrazu podawac linki? Na forum jestem 1 dzien i jest tego tak duzo...


głupoty piszesz ja ważylem 55 i jestem twojego wzrostu...
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
przeczytaj podwieszone tamaty z działu dieta: "co na mase" i przykład diety dla ucznia... w dziale trening dla poczatkujacego wg słodkiewicza...i zapisz sie na ta siłownie...
  • 0

wojak10
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
jeśli chcesz zastępować odżywkami posiłki to lepiej idź pograj w piłkę i nie zabieraj się za ćwiczenia siłowe bo tylko sobie krzywdę zrobisz... Odżywianie to bardzo ważna sprawa, bez niej żadna odżywka nie da efektów.
  • 0

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;). Dopisze jeszcze że mam RWE KULSZOWA więc napewno wszystkie ćwieczenia nie dla mnie są na tej silowni
  • 0

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Chcialbym jeszcze zadac pewne pytanie. Moze wyda sie smieszne ale jak sobie zakupie gainer.
To coś da? nie cwicze codziennie praktycznie wogole nie cwicze bo poprostu nie mam czasu po szkle itp.
Narazie zaczne od diety tzn postaram sie i zastanawiam sie czy taki gainer cos pomoze, takie koktajliki codziennie


Zakaz wklejania linków do stron z odżywkami/suplami. Jesli chcesz wkleić link dto ze sklepu www.testosterone.pl
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
ZAKAZ WKLEJANIA LINKÓW DO STRON KONKURENCJII. STRONA JEST SPONSOWROWANA.

Gainer to uzupełnienie diety więc skup sie na niej i według braków w diecie dokupuj odżywki.
Nikt Ci nie powie czy coś Tobie da.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Przepraszam nie wiedzialem. Jestem na stornie od dzisiaj wiec sorry ;) problem w tym ze zupelnie sie nei znam na odzywkach a na allegor jest ich masa. Ja nei mowie ze samym gainerem mam przytyc ale tak w diecie...
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
masz podwieszony temat o suplementach, tam sa opisane.
Radze Tobie na początku skupić sie na diecie i prawidłowych ćwiczeniach.
Zaczynasz od ogólnorozwojówki, więc przez ten czas przyzwyczisz mięsnie do treningów.nauczysz sie techniki i oswoisz z systematycznym odżywianiem.
Dopiero wtedy kiedy będziesz miałe diete i dojdziesz do wniosk iż potrzebne Tobie np. białko czy gainer zakupisz sobie w ramach uzupełnienia braków w diecie.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?

Chcialbym jeszcze zadac pewne pytanie. Moze wyda sie smieszne ale jak sobie zakupie gainer.
To coś da? nie cwicze codziennie praktycznie wogole nie cwicze bo poprostu nie mam czasu po szkle itp.
Narazie zaczne od diety tzn postaram sie i zastanawiam sie czy taki gainer cos pomoze, takie koktajliki codziennie

no chłopaku jak ty chcesz kupić tego gainera to .... ;) ;) ;) ;) ;)-nie rób tego.po drugie jak chcesz przybyć na mase bez ćwiczeń siłowych-no ni jak się nie da-chyba że będziesz jadł co popadnie i obrośniesz w tłuszcz i tyle z tego będziesz miał.na podstawie postów o diecie ułóż swoją,chłopaki poprawią i to pierwszy krok-pewnie dieta nie będzie rewelacyjna ale dobrze zacząć to podstawa.jak będzie dietka to zapisz się na siłke-jesteś chudy...no i co z tego-odpowiedni trening da rezultaty.a co do gainerka to są dużo lepsze od tego żałosnego z Megabola np mutantmass-ale najpierw skup się na diecie.zapisałeś się na forum czyli chcesz coś osiągnąć,poradzić się-więc jak próbujemy ci pomóc to weź sobie do serca nasze rady.kulturystyka ( w amatorskim wydaniu jak i zaawansowanym) to nie zabawa dla dzieci-tu potrzeba daterminacji,samozaparcia 3 najważniejszych rzeczy:diety,odpowiedniego treningu i dobrze dobranych supli ( w zalężności od braków w diecie lub specjalnych wspomagaczy np.kreatyny).co do rwy kulszowej to jak się orientuje jest to zespół bólowy odcinka lędźwiowego promieniujący do podudzia-więc potrzebna rehabilitacja,ewentualne wodne masaże przed ćwiczeniami i dobra rozgrzewka przedtreningowa.więc należy uważać przy ćwieczeniach pleców i nóg-odpowiedni dobór ciężaru i technika
  • 0

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
A co do silowni to jak zaczne chodzic i cwiczyc to nie przestane rosnac? ;);) tzn do góry. Mam dopiero 16 lat i tylko 1,70 wzrostu. Wiem pytanie moze wydać sie śmieszne ale od tego jest forum żeby pytać;)
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?

A co do silowni to jak zaczne chodzic i cwiczyc to nie przestane rosnac? ;);) tzn do góry. Mam dopiero 16 lat i tylko 1,70 wzrostu. Wiem pytanie moze wydać sie śmieszne ale od tego jest forum żeby pytać;)

o to nie bój żaby-nic ci nie będzie.ewentualnie daruj sobie na razie martwy ciąg
  • 0

wojak10
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
a co ma MC do wzrostu? ;)
  • 0

mark90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Pewnie nie wiele ale z zasady nie powinno sie za bardzo obciążac kręgosłupa gdy sie jeszcze rośnie- bo podobno może to zachamować wzrost. Ale z tego co sie orjentuje to nie ma żadnych badan na potwierdzenie tego które by to jednoznacznie stwierdziły. Po za tym MC to ćwiczenie dość trudne technicznie i nie poleca sie go początkującym.
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?

a co ma MC do wzrostu? ;)


niewiele czyli nic! to bajki wyssane z palca
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
Popieram przedmówców MC nie ma się nijak do wzrostu, sam zaczynając swoją przygodę z siłką robiłem MC i jakoś nie specjalnie dało mi się ono we znaki jeśli chodzi o wzrost a wręcz przeciwnie od tamtego czasu dośćsporo urosłem (niestety tylko w górę). PS. jakiś typ powiedział mojemu komplowi jak był na siłce i robił chyba własni mc to gość mu powiedział żeby olał narazie wole ciężary bo zachamuje sobie wzrost (w górę) jak mi to powiedział to prawie sikałem ze śmiechu.
  • 0
Dołączona grafika

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, gdzie i jak?
ćwiczenie na wolnych cieżarach obciąża znacznie kręgosłup . Przyznam troche racji twojemu kumplowi bo gdy ćwiczy się dużymi ciężarami w nieodpowniedniej pozycji może to prowadzić do powikłań związanych ze wzrostem bądź komplikacjami postawy ciała np. krzywizny kręgosłupa lub źle uformowany kręgosłup (jeśli jest to wiek młody - rozwojowy np 13 lat wtedy jest to jeszcze bardziej prawdopodobe). Nie będe sie o to spierał ponieważ nie mam wiedzy by poprzeć swoje twierdzenie mocnymi argumentami. A dołączyłem do tego forum dzisiaj, ponieważ wcześneijsze forum się jendym słowem "wypaliło" (forum hi-teca).

PZd
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024