Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ławeczka czy atlas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ławeczka czy atlas
Witam

Mam pytanie. Czy uwzględniając oferty tylko z allegro i cenę dla ławeczki max 1200zł, a dla atlasu max 2000zł lepiej jest zakupić atlas czy ławeczkę? Nie pytajcie dlaczego taki podział na ceny, po prostu jest, a ja chciałbym otrzymać fachową odpowiedź w tym temacie. Kiedyś pytałem o coś podobnego i dostałem odpowiedź, że ławeczką jest zawsze lepsza, ale wtedy cena była do 800zł i taka sama w obu przypadkach. Chciałbym by obciążenie balansowało w okolicach 120kg i można było ćwiczyć na zakupionym zestawie wszystkie partie mięśni (zachowując oczywiście zdrowy rozsądek co do możliwości sprzętu za taką cenę).

Pozdrawiam
  • 0

GośćGuest_radq?_*

Guest_radq?_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
Lepiej jest zakupić ławeczkę, do tego dokupisz sztange, sztangielki, trochę obciążenia i jedziesz wszystkie partie mięśni.Na atlasie nie przypakujesz się tak bardzo jak na ławce...

Zawsze można zrobić siłownie z tego co się ma...

np: drążek : (do ścianu lub do sufitu przymocować drut okrągły np:28mm) coś takiego nie wyniesie cię nawet 20zł a będzie taki jak ze sklepu

poręcze tak samo

ławke możesz zespawać

obciążenie można zrobić z betonu, lub poszukać jakichś metalowych obciązeń...

Taka siłka nie wyniesie cię nawet 500zł, czyli będziesz miał jeszcze na atlas :unsure:

Kelton_MK
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
Pamiętaj wolne ciężary to podstawa
za 1200zł proponował bym
HEAVY zestaw Tryton VII [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
HOME zestaw ciężarów 116 KG [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Dołączona grafika

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
Czyli jakbym, nie kombinował, zawsze jest lepiej kupić ławeczkę?

@radq? nie chce mi się kombinować, mam kasę, a brak mi jakichś tak umiejętności spawania itp, więc pewnie tylko bym się naw.....ał przy tym wszystkim, a efekt byłby nędzny.

@Kelton_MK widziałem, że macie też swoje aukcje na allegro, ale ceny raczej te same co w sklepie, więc nie ma różnicy. Jednak szukam czegoś na czym mógłbym od razu ćwiczyć nogi, wiem że można to robić z wolnym ciężarem, ale lepiej jest mieć do tego sprzęt zamontowany w ławeczce (chyba że się mylę).
I jeszcze pytanie co do sprzętu do rozpiętek zamontowanego w ławeczce. To raczej bajer, czy sprzęt który naprawdę przydaje?

Pozdrawiam
  • 0

Kelton_MK
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
Bajer.No to dokupujesz stacje na nogi i problem z głowy :msn-wink: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Dołączona grafika

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
@Kelton_MK jak możesz to odpowiedz mi na PW.
  • 0

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ławeczka czy atlas
Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy atlasem a ławeczką,to należy uwzgędnic kilak czynników. Raz budżet,ponieważ atlas jest droższy niż ławeczka i miejsce,ponieważ zajmuje on bardzo dużo przestrzeni,wiec jeśli nie mamy odpowiednich warunków to lepiej zainwestować w zwykłą i solidną ławeczke do ćwiczeń.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024