Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dawkowanie odżywek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Mariusz.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dawkowanie odżywek
Witam,

Od przyszłego tygodnia zaczynam większą suplementację, ułożyłem sobie trochę plan jak to brać, lecz postanowiłem Wam przedstawić czy ma to wszystko sens i czy się popełniłem jakiegoś błędu.
Pogrubione - nazwa
Normalna czcionka - zalecane dawkowanie producenta
Podkreślone - moje zamierzone dawkowanie

Gainer (końcówka) - głównie jako szybkie potreningowe dostarczenie energii + białka zgodnie z producentem + banan
Białko - wg zapotrzebowania kalorycznego + głównie jako szybkie potreningowe dostarczenia białka zgodnie z producentem + banan
Kreatyna: Creapture Fitmax - 1 łyżeczka (5g) dwa razy dziennie. Jedna porcja rano na czczo, jedna porcja w ciągu dnia lub po treningu. Stosowałbym rano na czczo + po treningu.
BCAA: FITMAX BCAA + Citrulline - przed posiłkiem lub treningiem oraz po treningu lub przed snem po pół porcji. stosowałbym przed treningiem i przed snem.
Czy może lepiej zamienić (kreatyna przed/BCAA po treningu), co da lepszego kopa na treningu?
Witaminy: OLIMP Vita-Min Multiple Sport - Codziennie po 2 kapsułki. Kolega mi polecił, żebym stosował co 2 dni, z powodu ich dużej mocy - prawda czy fałsz?

Stawy
Tutaj mam dwie substancje i nie wiem, jak je stosować.
FITMAX Cissus:
Dzień Treningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Dzień Nietreningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Trochę zakręcona sytuacja, bo na pudełku jest napisane, przed śniadaniem + przed/po treningu. Proponuje stosowanie ~15-20 minut przed śniadaniem + po treningu.
Glukozamina: VITALMAX Glucosamin:
Dzień Treningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Dzień Nietreningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Jest sens stosować, aż 3 czy na przykład dwa? Chodzi mi tutaj o to, że stosowałbym też Cissusa

No właśnie mam dwa rodzaje suplementów na stawy. Jak je dawkować? Najpierw jeden, potem drugi - czy w dni treningowe jeden w nietreningowe drugi. A może 2 dni jeden, 2 dni drugi?

Co sądzicie o tym?
  • 0

MaTricks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:40
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:86kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie odżywek
Tak witaminy co daw dni bo mają dużą moc :) hehehe DOOOBREE :)

Witaminy bierze się codziennie  :) poza tym ja bym Kreatyne brał przed treningiem a Bcaa po treningu przed treningiem i przed snem ale jeśli miałbym wybierać tak jak Ty brałbym tylko po trenie i przed snem :P 
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024