Skocz do zawartości


Zdjęcie

Być naturalnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

masteron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Być naturalnym
Być naturalnym


Czy wystarczy być naturalnym?

Ten artykuł ma na celu pomóc Wam wybrać jedną z dwóch możliwych dróg w kulturystyce - być naturalnym lub sięgnąć po sterydy. Prędzej czy później przed tym wyborem stanie każdy, kto zajmuje się tym sportem.
Na pewno pamiętacie dość dobrze pierwszy raz gdy przekroczyliście próg siłowni ( i nie chodzi mi tu o tę urządzoną w Waszej piwnicy lecz tę trochę bardziej profesjonalną). Nagle znaleźliście się w obcym świecie, który już od jakiegoś czasu Was pociągał. Spośród grupki ćwiczących osób wyłowiliście wzrokiem tych największych. Pod ich koszulkami znać było ogromne mięśnie. Chyba każdy poczuł wówczas ukłucie zazdrości. ? Ja też kiedyś taki będę ? - ta myśl przewinęła się przez umysł większości z Nas. To było dosyć motywujące, więc przez pierwsze 2 tygodnie, miesiąc a może i dłużej ćwiczyliście ciężko po to tylko aby zobaczyć, że w gruncie rzeczy osiągnęliście bardzo niewiele. Na tym etapie często patrzy się w lustro i trudno zobaczyć rezultaty z dnia na dzień. Po tym czasie część ludzi odpada i daje sobie spokój. Ci wytrwalsi zaczynają poszukiwać czegoś, co pomogłoby przyspieszyć przyrost tej, jakże upragnionej masy mięśniowej.
Rozważniejsi zaczynają interesować się rozmaitymi suplementami, a inni sięgają po sterydy - ale do tego dojdziemy. Z reguły pierwszym zakupem okazuje się być odżywka białkowa, czasem aminokwasy czy nawet kreatyna. Jednak zawsze przychodzi czas, że zastanawiamy się czy nie zacząć używać sterydów. Powody są różne - niektórzy stwierdzają, że suplementy za słabo działają i cierpliwość im się kończy, inni uważają, że doszli do granicy swoich możliwości i koks pomoże im przekroczyć tę granicę, jeszcze inni nie mogą znieść presji ze strony ( większych ) rówieśników. Są tacy którzy myślą, że będą mieli większe powodzenie u lasek a nawet tacy którym wystarczy tak prozaiczny powód jak to że chcą się odegrać na kolesiu który w sobotę na dysce obił im gębę.
Z jakiegokolwiek powodu Ty myślisz o sterydach najpierw powinieneś się zastanowić i zrobić bilans plusów i minusów tego kroku. Musisz mieć pełen obraz sytuacji. Pozwól, że zaczniemy od plusów:
+ uzyskasz masę mięśniową i siłę która zaraz po odstawieniu zacznie spadać...
+ zaimponujesz części Twoich kolegów
+ być może odegrasz się na gościu który Ci wtłukł na imprezie

Zabierzmy się teraz do minusów:
- prędzej czy później pojawią się problemy natury medycznej - ale o tym można przeczytać wszędzie więc nie będę się rozwodził
- niestety większość lasek ( a przynajmniej te porządne ) będzie Cię omijać ( wiem, że ten punkt jest dyskusyjny ale z mojej prywatnej sondy tak wynika )
- wchodzisz w błędne koło z którego bardzo ciężko wyjść - pamiętaj ludzi którzy wzięli koks jeden raz jest bardzo mało a tych którzy koks wzięli tylko dwa razy nie ma prawie wcale - koks uzależnia psychicznie
- jeśli czujesz, że masz w sobie agresję to sterydy ją wyciągną na wierzch i zwielokrotnią
- każdy cykl wchłonie Ci dużo pieniędzy - przecież musisz kupić koks, odżywkę, dużo dobrego ( i drogiego )jedzenia - jeśli zdecydujesz się kupić tylko koksy to patrz pierwszy myślnik ( do Ciebie odnosi się słówko prędzej)

Zastanówmy się dlaczego niektórzy ludzie znając efekty uboczne sięgają sterydów.
No więc w tej chwili przychodzą mi do głowy tylko dwa, powiedzmy, że usprawiedliwione powody - jesteś zawodowym kulturystą i bez tego nie osiągniesz sukcesu w tym sporcie lub trenujesz wyczynowo inną dziedzinę sportu więc potrzebujesz sterydów by zwiększyć siłę czy wytrzymałość. We wszystkich innych przypadkach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że stosowanie anabolików jest zbędne. Wiele osób próbuje usprawiedliwiać używanie tych substancji czy bagatelizować ich skutki. Niejednokrotnie słyszałem zdanie ? Ja biorę małe dawki? - owszem od bardzo małych dawek nic Ci się nie powinno stać tak od razu - ale też przyrost będzie niewielki a z czasem będziesz musiał zwiększyć dawki. Wiele osób twierdzi, że regularnie robi badania i wszystko jest OK. - niestety nie jesteś w stanie przebadać całego organizmu. To, że dobrze się czujesz jeszcze o niczym nie świadczy za kilka, kilkanaście lat coś może wyjść. Jeśli spojrzysz na sprawę obiektywnie to zobaczysz, że sterydy przyniosą Ci więcej złego niż dobrego.
Ja sam po wielu wahaniach postanowiłem wybrać drogę naturalną. Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się kim jest ten gość, żeby mi mówić, co mam robić a czego nie. Otóż nie jestem żadnym ekspertem. Mam za sobą około 6-7 lat treningu i w ciągu tego czasu widziałem wielu kolesi którzy zdecydowali się pójść inną drogą i widzę co się z nimi stało - kilku zniknęło z horyzontu ( pewnie leczą wątrobę ), a większość stoi co weekend w drzwiach dyskoteki po to by dać komuś po mordzie i zarobić parę groszy na następny cykl. Niestety nie znam żadnego który by założył rodzinę i żył normalnie jak człowiek (choć być może i tacy się zdarzają). Bycie naturalnym niestety wymaga dużo silnej woli, więcej pracy, cierpliwości, ale myślę, że na dłuższą metę to właśnie naturalni zwyciężają. Mimo, że nigdy nie będziemy tak duzi i tak silni jak koksiarze to i tak czerpiemy z tego sportu większe korzyści i bardziej cenimy każdy gram mięśnia wypracowany z takim trudem. Bądźmy naturalni!
  • 0
Ciagły trening w drodze do chwały świat jest zbyt wielki by być Małym!!

Mephis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
mi sie podobał bardzo ten tekst , tez jestem naturalny i szczeze muwiac nie zastanawialem sie dlugo nad tym wyborem ale to pewnie dlatego ze nie mam zbyt dlugiego stażu.... ale chyba zostane taki do konca ;d bo chce byc sprawny na starosc xD pozdro {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif
  • 0

johnny39
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
Ja sie waham przed wzięciem kreatyny a co dopiero sterydów.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym

Ja sie waham przed wzięciem kreatyny a co dopiero sterydów.

Nie masz czego się wahać jeśli chodzi o kreatynę {SMILIES_PATH}/smile.gif

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


masteron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
a ja sie boje wziasc kolezanke do kina:( {SMILIES_PATH}/lol.gif
  • 0
Ciagły trening w drodze do chwały świat jest zbyt wielki by być Małym!!

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
bierz Ją śmiało.jak odmówi to wyładujesz się na siłce, a jak nie odmówi to przez najbiższe tygodnie będziesz ćwiczył pompki {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif
  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
co to za artykol????poto sie cwiczy by wyrozniac sie sposrod szarych ludzi ,jedni akceptuja bycie naturalnym a inni poprzez solarium,saune,treningi,itd chca btc inni aby sobie sie podobac {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif popobal mi sie text"koks uzaleznia psychicznie"racja {SMILIES_PATH}/excl.gif {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif
  • 0

masteron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
i nie zgodze sie z Toba.ja np cwicze sam dla siebie.chodze generalnie w takich ciuchach zeby nie bylo widac ze jestem przypakowany:)moze dla kogos kolo z lapa 44 nie est przypakowany ale od czegos trzeba zaczac:)a co do kolezanki ona ma wasy smierdzi jest prawie lysa i ma wlosny na brzuszku:)
  • 0
Ciagły trening w drodze do chwały świat jest zbyt wielki by być Małym!!

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym

i nie zgodze sie z Toba.ja np cwicze sam dla siebie.chodze generalnie w takich ciuchach zeby nie bylo widac ze jestem przypakowany:)moze dla kogos kolo z lapa 44 nie est przypakowany ale od czegos trzeba zaczac:)a co do kolezanki ona ma wasy smierdzi jest prawie lysa i ma wlosny na brzuszku:)

wyglada nato ze wstydzis sie "przypakowania" {SMILIES_PATH}/question.gif ja taz cwicze sam dla siebie i dla pieknych kobiet {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif
  • 0

masteron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
nie nie wstydze:)tylko ja uwielbiam ciuszki z h&m a one pomniejszaja:)a dla pieknych kobiet...umnie kazda laska mi wrzuca ze chodze na silownie i wogole.jak u Ciebie sa inne laski to powiedz gdzie mieszkasz pzreprowadze sie:PPP
  • 0
Ciagły trening w drodze do chwały świat jest zbyt wielki by być Małym!!

jasiu226
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
to jest twoj tekst w calosci? Jesli nie to podaj zrodlo albo autora
  • 0

masteron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
niee ja go dostalem od qumpla:) a skad on go ma to sam nie wiem i on pewnie tez nie wiem:)wiem ze on jest stary jak swiat:PPP
  • 0
Ciagły trening w drodze do chwały świat jest zbyt wielki by być Małym!!

pit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport, muzyka
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
jeśli ktos chce byc bykiem zalanym wodą to jego sprawa. kazdemu podoba sie cos innego i tyle. ja np lubie sie starać zeby wygladac dobrze, lubie chodzic na silownie i czekac aż urosne do fitnesowej budowy i kąsanie sie po dupie i bycie gorylem dla rozowych panienek to lipa.
  • 0
no pain, no gain!


JESLI POMOGŁEM, DAJ +

KarolC
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Gutowo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Przysiad [kg]:77kg x 12,11,10,9
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
co to za radość mieć ogromne mięśnie pełne wody? Czy nie lepiej mieć trochę mniej cm ale za to prawdziwego mięśnia?
  • 0

Mariusz1991
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rok
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:96
  • Martwy ciąg [kg]:85kg na lajcie, oszczedzam kregosłup
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
wiekszosc wali koksy a jak pytasz to sie wypieraja, nie wiadomo czego... wstydza sie siebie i swoich wyborow pewnie no ale coz...
ja generalnie troche pocwicze na sucho, pozniej jakies odzywki witaminki a predzej czy pozniej wezme i koks jakis
  • 0

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym

co to za radość mieć ogromne mięśnie pełne wody? Czy nie lepiej mieć trochę mniej cm ale za to prawdziwego mięśnia?


Dokladnie tak. ja uprawiam ten sport dla SATYSFAKCJI, a co to za satysfakcja psktryknac sie w dupe?
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

Boru20
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koksownia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia
    counter Strike
    Ju-Jitsu
    I niestety szkoła;)
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:108;/ słaby gen
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:56
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:132 x2
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
Hmmm... Czytam te posty i jest się śmieje czy wy myślicie że jak ktoś weźmie jakiś "koks" to samo wszystko urośnie? <lol>
Nie jest tak wszyscy muszą ćwiczyć samo się nic nie zrobi jedni biorą odżywki (Ci którzy mają dużo kasy i nie szkoda im co miesiąc wydać 300zl) a Ci którym szkoda kasy i chcą mieć większe przyrosty biorą koks :P
  • 0

KarolC
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Gutowo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Przysiad [kg]:77kg x 12,11,10,9
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Być naturalnym
Znam takich dwóch kolesi. Obaj ćwiczą. Jeden jedzie na sucho a drugi bierze koksy. Tak ten drugi jest dużo większym bykiem od pierwszego. Ale jeżeli ktoś by się mnie spytał do którego chciałbym być podobny to bez chwili zastanowienia powiedziałbym że do pierwszego:)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024