Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na dietę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

luqkash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Pomysł na dietę
Witam wszystkich forumowiczów ;)

Postanowiłem się wziąć za siebie i chcę schudnąć i przybrać przy tym choć trochę na sile. Może opowiem coś o sobie, mam obecnie 17lat mój wzrost to ok. 189cm i waga (niestety) ponad 98kg. Wiem, wiem to strasznie dużo jak na moje gabaryty.
Chciałbym zejść do chociaż 75kg, żeby nie było widać, że jestem gruby. ;)

I chciałbym prosić o podanie linku lub przepisu na jakąś konkretną dietę. Mam zamiar chodzić na siłownie nie sporadycznie lecz co 2dzień lub codziennie :)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
  • 0

fitnesshub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na dietę
"chcę schudnąć i przybrać przy tym choć trochę na sile"

Od razu ci piszę, że nie ma takiej opcji. Bardzo mały procent odchudzających się zachowuje całą masę mięśniową lub ją nawet rozbudowuje. Odchudzanie zawsze wiąże się ze spadkiem siły w jakimś stopniu (choć może być tylko chwilowy). Z diet, nie polecę konkretnej bo nie znam ich nazw, ale powinieneś celować w dietę wysokobiałkową, z średnim lub niskim udziałem węglowodanów. Z najbardziej zbliżonych do takiej diety jest bodajże dieta Atkinsa.

Co do twojej docelowej wagi, 75kg, lepiej policz najpierw swoje parametry, czyli ile potrzebujesz kalorii, jaka jest twoja masa beztłuszczowa i potem ustal docelową wagę. Przy twoim wzroście możesz mieć idealną sylwetkę np. przy 85kg. Przy wzroście 189, 75kg to mało.
  • 0
fitnesshub.pl - system śledzenia postępów i zarządzania dietami i treningami.

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na dietę
W sumie to nie wiem która z diet byłaby w Twoim przypadku najlepsza: czy na masę czy na redukcję. Ważysz dosyć sporo bo prawie 100kg. A jak odżywiałeś się do tej pory? Byłeś na jakiejś diecie?
  • 0

luqkash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na dietę
fitnesshub:

To jeżeli jest bardzo mała możliwość jeśli chodzi o zachowanie siły przy odchudzaniu to skupię się w kierunku odchudzenia lecz będą najwyżej utrzymywał obecną budowę mięśni chodząc na siłownię.

Fitness4you:

Diety dotychczas żadnej nie stosowałem. Jeśli chodzi o odżywianie staram się ograniczać chipsy i inne tego typu rzeczy (lecz rzadko).
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024