Skocz do zawartości


Zdjęcie

Insulina, jak to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

13Crew
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Insulina, jak to?

Cześć, z siłownią obecnie nie mam styczności, co prawda chce zmienić to w niedalekiej przyszłości, ale zainteresowałem się tematem insuliny. Przejdę może do sedna, od 16 lat (obecnie 18) choruje na cukrzyce typu 1, więc insulina towarzyszy mi od początku życia. I tu moje pytanie, oglądając jakiś film o działaniach sterydów natknąłem się właśnie na film o insulinie i tu moje pytanie jak? Jak insulina ma korzystnie działać w organizmie zdrowego człowieka, przecież to cholernie niebezpieczne, przez moje życie nie raz spotkałem się, że poziom cukru spadł do tak niskich granic, że gdyby nie zachowana świadomość skończyć by się mogło na śpiączce. I tu jest moje pytanie, niedługo wybieram się na siłownie i chciałbym wiedzieć czy działanie insuliny będzie niosło dla mnie taki sam skutek jak dla zdrowego człowieka, który bierze insuline? A i jeszcze czy biorąć insuline (bo musze) nie będę już naturalem (to taki żarcik, ale chce poznać opinie) Pozdrawiam!


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Insulina, jak to?
Insulina w dużym uproszczeniu u zdrowego człowieka nabija mięsień glikogenem i aminokwasami. Do tego jeszcze podnosi poziom insulino podobnego czynnika wzrostu, który jest mocno anaboliczny. Ogólnie insulina jeden z mocniejszych anabolików, tylko w dopingu się bierze dużo więcej niż u chorej osoby. Nawet po 100ui dziennie krótkiej insy. Jeśli bierzesz dawki lecznicze możesz uważać się jako natural, pewnie na testach antydopingowych by to wyszło ale co z tego. Masz papier że jesteś chory, więc masz podkładkę że to tylko lekarstwo- gdybyś chciał startować w zawodach. Zobacz sobie ile osób startujących w olimpiadzie ma niby astmę i uważają się za naturali... ;)

Co do zasłabnięcia to wiesz, przede wszystkim odpowiednia dieta i najlepiej w razie wu kola cały czas przy tyłku, to chyba najszybsze źródło łatwo przełykalnego cukru.

Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024