Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cykl po latach przerwy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Danielson1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:126
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Cykl po latach przerwy
Witam. Po latach przerwy powróciłem do sportów siłowych. Aktualnie ćwiczę intensywnie 15 miesięcy i wszystko było by ok, gdyby nie regeneracja. Mam problem ze zregenerowaniem się między treningami. 12 miesięcy ciagnąłem FBW co drugi dzień, aktualnie robię trening góra- dół ( 2x w tygodniu góra, 2x dół), do tego cardio- bieg 25-40 minut 3x w tygodniu. Postanowiłem zrobić sobie lekki cykl na samym enanie. Generalnie wyniki na treningu są dobre jak na mój wiek i chciałem wykorzystać cykl żeby trochę zwiększyć intensywność treningu i lepiej się regenerować. Ostatnia styczność z SAA była 17 lat temu. Chce pociągnąć cykl 12-15 tygodni tylko na enanie 250 mg e4d. Miałbym tylko prośbę o rozpisanie dla mnie przykładowego PCT. Czy po takim lekkim cyklu wystarczy mi odblokować się samą nolvą, czy coś dorzucić? Cykl dopiero zacząłem. Wyniki przed cyklem dobre, poza lekko podwyższoną prolaktyną i testosteronem w normie ale nisko. Stąd moja decyzja na cykl w celu poprawy regeneracji i samopoczucia. Kreatyny próbowałem. Dorzuciłem trochę żelaza po niej, ale regeneracja bez zmian.

Staż 15 miesięcy po przerwie 17 letniej.
Cel- lepsza regeneracja, siła, definicja.
Pierwszy cykl w wieku 18 lat. Omka z metką.
Wiek 38
Wzrost 179
Waga 111
Ramię 45
Udo 69
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Prolaktyna będzie mogła Ci podskoczyć. Prócz nolvy pamiętaj o hcg w 8 tygodniu 5000jm rozbite na 1000jm c2d i na koniec to samo przed wejściem na nolve. Z nolvą wiesz osobiście preferuje cloma, jakoś w praktyce z obserwacji uważam iż lepiej się sprawdza ale to też od osoby zależy.
  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy

12-15 tyg nie za krótko troszkę jak na enana? :P no chyba że później ewentualnie chcesz przedłużać cykl


  • 0

Danielson1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:126
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Generalnie to zawsze jest za krótko, za mało itd. Mnie już nic nie goni żebym musiał w siebie wbijać pół apteki i kombinować na pierwszym cyklu w tym wieku. Gen jest dobry, dieta dopięta, trening dobrze ułożony. Naturalnie zrobiłem w łapach w ten rok 3 cm i sporo żelaza dorzuciłem. Nie znam co prawda maksów bo mnie nie interesują, ale w wyciskaniu na płaskiej w seriach dorzuciłem już około 35 kg. Ćwiczę tylko na wolnych ciężarach. Ten cykl traktuje jako taki wstęp, żeby zobaczyć jak zareaguje organizm. Jestem pod stałą kontrolą Żony, która robi mi badania na bieżąco i jeżeli po tym cyklu będzie wszystko dobrze to nie wykluczam jeszcze jednego w tym roku. Może Wam się to wydać śmieszne, ale najbardziej boję się tego PCT. Kiedyś nikt o tym nie myślał, mam znajomych, którzy dalej po cyklu zostawiają uregulowanie gospodarki hormonalnej samemu sobie i dobrze wyglądają i mają się dobrze. Ja jednak nie chcę sobie robić burdelu w organizmie i chcę zrobić to tak, jak powinno to wyglądać.
Czyli generalnie rozumiem, że w 8 tygodniu jak dorzucę HCG 5000 iu, po 1000 iu e2d i po cyklu 2 tygodnie Nolve przez 20 dni po 20 mg lub Clomid 40 mg to powinno być ok?
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Hehehe dokładnie zawsze za krótko, ale tak serio dawniej brali enan nawet tylko przez 8 tyg czy propa jelfy po 25mg dziennie i coś tam zawsze poszło. Teraz z kolei moda na dłuższe cykle. Hcg jak piszesz i jeszcze raz na koniec przed wejściem na nolve. Wiesz ciężko mi powiedzieć ile ciągnąć nolve zależy od organizmu. Zbadaj przed cyklem lh, estro i testosteron po tych 3 tyg na nolvie powtórz badania jak będzie kiepsko ciągnij dalej, tak żeby lh i testo było w górnych granicach normy bo po odstawieniu nolvy i tak swoje spadnie.
  • 0

Danielson1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:126
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Ok. Dzięki wielkie. Będę miał wszystko pod kontrolą na bieżąco. Gdzieś jeszcze wyczytałem, że gdy na cyklu bierze się HCG to po cyklu przed i w trakcie PCT nie zaleca się już HCG. Doczytam jeszcze oczywiście.
Tu wyczytałem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik Danielson1980 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Hcg ogólnie zwiększa produkcję testosteronu przez jądra dzięki czemu zapobiega ich kurczeniu podczas cyklu i przyspiesza ich powrót do normalności po cyklu. Jest taką "imitacją" lh, ale właśnie dlatego blokuje przysadkę i to lh nie jest przez nią produkowane. By zwiększyć lh stosuje się clomid lub nolve, dlatego najlepiej się wstrzelić z hcg na końcu cyklu między testosteron a sermy. Jeśli chodzi o nolve można już zacząć brać równolegle, ograniczy ona niepożądane skutki niekorzystnego stosunku estrogenów do androgenów, choć tu też nie ma jakiś konkret dawek więc problemów mieć z tym nie powinieneś.
  • 0

Danielson1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:126
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Rozumiem. A możesz mi jeszcze wytłumaczyć jakie były by istotne różnice cyklu na enanie biorąc przykładowo:
1-14 250mg e4d
Lub
1-20 250mg e7d?

Chodzi mi generalnie o to, czy takie różnice w cyklach mają jakieś wplyw na wypracowanie siły, masy, regeneracji, lub na przeprowadzenie odbloku. Czy byłyby jakieś większe różnice w poziomie testosteronu w organizmie. Tak jak pisałem na początku, chciałbym wykorzystać cykl na poprawę regeneracji, żeby trenować ciężej zmniejszając przy tym do minimum skutki uboczne i burdel w gospodarce hormonalnej stosując testosteron na cyklu.
Znalazłem jeszcze taki cykl przykładowy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik Danielson1980 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
Im rzadsze iniekcje tym większe wahanie stężenia. Oczywiście tu nie ma co płakać jak to robią na innych forach czy jutubach. Uważam że dupska nie ma co dziurawić i sam preferuje rzadsze iniekcje, jednak u każdego to troszkę inaczej wygląda. Jedni tolerują enan raz na 7 dni, u innych z kolei pojawiają się skoki ciśnienia, trądzik i zmienny nastrój do tego dochodzi spore ryzyko ginekomastii przez niekorzystny stosunek estrogenów do androgenów i ryzyko trądziku. U mnie enan najlepiej się sprawdzał co 5 dni, co tydzień źle się już czułem. Tyle że jak pisze niektórzy biją c7d i sobie chwalą, mają dobre samopoczucie, zero skutków ubocznych. Dobrym rozwiązaniem jest również zamiast enana sustanon- rzadsze strzały jeśli dobra raz na tydzień wystarcza. Co do dawkowania raczej na początku proponuje celować w ~250mg tygodniowo, nawet jak chcesz częstsze iniekcje możesz dać 125mg c3d. W razie czego jak będzie kiepsko po paru tygodniach możesz zwiększyć dawkę, ale z tego co piszesz też nie zależy Ci na nie wiadomo czym, a to swoje już zrobi jak dobry towar ;)
  • 0

Danielson1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:126
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
To lecę narazie 250mg e4d i za dwa tygodnie sobie zrobię badania żeby sprawdzić jak to wygląda. Przy okazji wyjdzie czy enan z PMP jest dobry bo też nie wiem. Jak będzie poziom wysoki to może zmienię na e5d. Pociągnę to około 12-15 tygodni i zobaczymy jakie efekty będą i jak pójdzie odblokowanie. Na drugi cykl może coś dorzucę do testosteronu jeszcze. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl po latach przerwy
250 e4d to już powinno ładnie iść. Poziom tetosteronu we krwi też nioe jest jakimś wyznacznikiem i po nim jakości towaru nie ocenisz. Po prostu u każdego wygląda to inaczej. PMP nie wiem jak z towarem, nie siedzę teraz w temacie, kiedyś przynajmniej w moich okolicach nie był to towar najwyższych lotów, choć u Ciebie na tą chwilę może być dobry ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024