Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ekto prosi o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Coyot Ektomorfik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko Biała BsK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wcześniej pływanie <6lat> teraz Anatomia pod względem sportowym i siłownia
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:50

Napisano Ponad rok temu

Ekto prosi o pomoc

Siemanko, jestem Ekto i chce szybko przybrac na masie, waze 50 kg 170cm wzrostu. Staram się jeść dużo< min 3500kcal dziennie>, staram sie unikać aktywności fizycznej ze względu na mega spalanie kalorii. Robie treningi fbw co 2 dzien.

 

mam zamiar kupic odżywki : trec whey 100 , gainer , cm3.

 

Moje pytanko to: Jaki gainer polecacie. Czy jest jakiś suplement powodujący mniejsze spalanie?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc

Na Twoim miejscu postawiłbym nie na suplementy i odżywki tylko na trening, dietę i regenerację.

Powinieneś zacząć od diety, w której będzie 1,5 g białka na kg masy ciała, 2 g tłuszczów na kg masy ciała, 5 - 7 g węgli na kg masy ciała (ile się zmieści).

Spróbuj takiej diety, a czymś prawie pewnym jest, że jeśli będziesz miał do tego sensowny trening i dużo snu oraz odpoczynku ogółem, to masa powinna stale rosnąć.

Jak sprawdzić czy masa rośnie ? Niezawodnymi sposobami są centymetr krawiecki do mierzenia obwodów mięśni, metoda DXA/DEXA, a także "dokumentacja fotograficzna".

 

Jeśli mimo takiej diety, dobrego treningu i regeneracji nie będziesz w stanie zwiększać masy mięśniowej choćby w minimalnym tempie, to warto zbadać poziom wszystkich hormonów tarczycy (TSH, T3, T4, FT3, FT4).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Coyot Ektomorfik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko Biała BsK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wcześniej pływanie <6lat> teraz Anatomia pod względem sportowym i siłownia
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:50

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc

Ok będę bardziej trzymał się diety, ale i tak kupie na pewno gainera i białko, pytanie moje dlaczego 1.5 a nie 2g białka /kg


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc

Z kilku przyczyn:

Od takiego poziomu białka powinieneś zacząć, z czasem jeśli nie rosłaby masa mięśniowa możesz nieco zwiększyć.

Jak to pisał _Knife_ na forum Body-Factory:

Im mniej masz aktywności fizycznej, tym mniej białka potrzebujesz,
Trenując umiarkowanie, amatorsko z reguły nie potrzebujesz więcej niż 1,8-2.5 g protein na każdy kilogram masy ciała. W literaturze spotyka się dużo niższe rekomendacje (nawet 1.5-1.8 g białka na kg m.c.).
Im częściej i ciężej trenujesz, tym potrzeba więcej protein (np. olimpijczycy, wyczynowcy, ciężarowcy, kulomioci, rzucający młotem - powinni dostarczać nawet do 3 g białka na kg m.c.),
Osoby stosujące farmakologię (SAA) mogą spożywać nieco więcej białka (2,5-3,2 g na kg m.c.), w porównaniu do zawodników bez wspomagania,

Im więcej białka spożywasz – tym trudniej będzie Ci budować mięśnie. Musisz dostarczać ogromnej nadwyżki energetycznej by przyswoić każde dodatkowe kilkadziesiąt gramów białka. W niektórych teoretycznych wyliczeniach (D.Szukała) spotyka się nawet absurdalne ilości 24 kcal dodatkowej energii na 1 g białka.
Źródło: Zapotrzebowanie na białko w sporcie
Nadmiar protein jest marnowany, obciąża nerki i wątrobę oraz spowalnia przyrosty masy mięśniowej!

 

Od siebie dodam, że białko napędza przemianę materii, a jako osoba o budowie szczupłej / ektomorficznej i tak masz zapewne szybką przemianę materii.

Najpierw spróbuj postawić na dietę i dopiero po kilku miesiącach jak nie zwiększą się obwody mięśni możesz myśleć o suplementach i odżywkach.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Ero l #yolo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko Biała BsK
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc

Tak jak kolega wyżej wspomniał trzymaj się diety i zapieprzaj na treningach. Suplementy to tylko uzupełnienie diety a nie roboty które za ciebie będą rosły


  • 0

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc
Temat diety zostal wyczerpany do maximum takze niczego nie musze dodawac.natomiast jesli chodzi o gainera zdecydowanie polecam Jumbo z firmy Scitec Nutrition
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc
Tak, czy siak z czasem trzeba zwiększać białko.
,, Proste masa rośnie - masz więcej kg, potrzebujesz więcej bialka,
Wazysz, 50kg - potrzebujesz 100g białka, wazysz 60kg potrzebujesz 120g białka, nie możesz, cały czas, jeść, tyle samo i cały czas rosnąc,
w miarę jak przybywa masy, należy zwiększac ogólną ilosc makrosow,
Ja jestem tego zdania że jak ktos waży np 60kg a chce ważyć 70kg to, powinien, odrazu spożywać makrosow, jakby już ważył te 70kg.. ale, to tylko moje skromne, zdanie które, z reszta i tak w wielu przypadkach sie potwierdziło!
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ekto prosi o pomoc

Ja jestem tego zdania że jak ktos waży np 60kg a chce ważyć 70kg to, powinien, odrazu spożywać makrosow, jakby już ważył te 70kg.. ale, to tylko moje skromne, zdanie które, z reszta i tak w wielu przypadkach sie potwierdziło!

Bardzo trafne spostrzeżenie i nie ukrywam, że na kolejnej masówce wyjdę z takowego założenia :)!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024