Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta Streetworkout


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Sasek7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :34,5
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Dieta Streetworkout

Witam :) Chciał bym was prosić o ułożenie jakiejś przykładowej diety dla streetworkoutera. Mam 16 lat i nie jest dla mnie problemem utrzymanie diety gdyż mam wysokie cele aby osiągnąć sukces w tym oto sporcie. Moja waga wynosi 75 kg i mam 178 cm wzrostu. Szukałem w internecie jakichś przykładowych diet dla streetworkouterów lecz nic nie znalazłem jedynie dla kulturystów,  lecz nie chce się rozbudowywać na posturę typowego kulturysty bo wiadomo zwinność w tym sporcie musi być ;). Na dietetyka nie za bardzo mnie stać bo to już był by bardzo duży wydatek(może w przyszłości). Z suplementów używam Białka, ZMA i BCAA. Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu po około 1,5 do 2 godz. Będę wam bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :). Z góry dziękuje.


  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Po co Ci suplementy? Nie ma żadnego sensu.

Dieta? Po co? Jedz zdrowo, patrz na wagę i w razie problemów pisz, a pomożemy Ci korygować. Nie chodzi o patrzenie na kalorie itp., pełno mitów, które funkcjonują do dziś.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Dieta to dieta i tyle. Musisz określić swój cel: redukcja czy masa. Jeśli już wybierzesz swój cel to oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i w zalezności od celu dodaj lub odejmij 300 kcal. Diete musisz Ty sobie sam ułożysz a my możemy C itylko w tym pomóc.


  • 0

Sasek7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :34,5
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Po co Ci suplementy? Nie ma żadnego sensu.

Dieta? Po co? Jedz zdrowo, patrz na wagę i w razie problemów pisz, a pomożemy Ci korygować. Nie chodzi o patrzenie na kalorie itp., pełno mitów, które funkcjonują do dziś.

 

Czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi i widzę ,że dalej tak twierdzisz :D. Jeśli nie miało to by żadnego sensu to by tego nie używali a sklepy by tego nie sprzedawały. Ja chcę wejść na wyższy stopień i bardziej profesjonalnie się tym zająć. A jak będę co dziennie typowego schaboszczaka jadł i to jeszcze przed treningiem to coś kiepsko to widzę. 


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi i widzę ,że dalej tak twierdzisz :D. Jeśli nie miało to by żadnego sensu to by tego nie używali a sklepy by tego nie sprzedawały. Ja chcę wejść na wyższy stopień i bardziej profesjonalnie się tym zająć. A jak będę co dziennie typowego schaboszczaka jadł i to jeszcze przed treningiem to coś kiepsko to widzę. 

 Sasek7 , powiedz mi po co ci odżywki? Biologi i anatomi człowieka nie znasz ,że twierdzisz że są potrzebne ci suplementy ?

Chcesz wejśc na wyższy poziom? to trenuj tak jak trenują ci na wyższym poziomie człowieku.

Suplementy są jedynie dodatkiem i odpowiadają za 5 do 10 % twojej sylwetki i wyników...

Suplementy stosuję się/POWINNO stosować się jeśli nie umiesz wyrobić potrzebnych składników z normalnego

pożywienia i/lub masz kompletny zastój kiedy już nie działa całkowita zmiana diety ani planu ani objętości ćwiczeń..

 

Nigdy nie brałem żadnego suplementu a wyglądam lepiej i mam lepsze wyniki w sportach siłowych lub wytrzymałościowych bądź szybkościowych niż 99,99 % moich znajomych.

 

Popraw mnie jeśli gdziekolwiek się pomyliłem.

 

Co do twoich białek bcaa i zma  - jestem pewny , że bez tego jak i z tym mógłbyś się znaleźć w miejscu w którym obecnie jesteś (mam tu na myśli wyniki sportowe chociażby ) (warunek to dieta)


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Sasek7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :34,5
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

 Sasek7 , powiedz mi po co ci odżywki? Biologi i anatomi człowieka nie znasz ,że twierdzisz że są potrzebne ci suplementy ?

Chcesz wejśc na wyższy poziom? to trenuj tak jak trenują ci na wyższym poziomie człowieku.

Suplementy są jedynie dodatkiem i odpowiadają za 5 do 10 % twojej sylwetki i wyników...

Suplementy stosuję się/POWINNO stosować się jeśli nie umiesz wyrobić potrzebnych składników z normalnego

pożywienia i/lub masz kompletny zastój kiedy już nie działa całkowita zmiana diety ani planu ani objętości ćwiczeń..

 

Nigdy nie brałem żadnego suplementu a wyglądam lepiej i mam lepsze wyniki w sportach siłowych lub wytrzymałościowych bądź szybkościowych niż 99,99 % moich znajomych.

 

Popraw mnie jeśli gdziekolwiek się pomyliłem.

 

Co do twoich białek bcaa i zma  - jestem pewny , że bez tego jak i z tym mógłbyś się znaleźć w miejscu w którym obecnie jesteś (mam tu na myśli wyniki sportowe chociażby ) (warunek to dieta)

Już poprawiam :)
Nigdzie nie powiedziałem ,że są mi potrzebne suplementy napisałem tylko iż jeśli suplementy nie miały by sensu, to nikt by tego nie kupował jak zarówno sprzedawał.
Nie wiesz jak trenuje więc nie możesz nic powiedzieć na ten temat.Ćwiczę ostro jak zarówno robię 15-30 min rozgrzewkę bo dobrze wiem co się dzieje z mięśniami. A ty skończyłeś jakąś szkołę ,że znasz bardzo dobrze anatomię i biologię ? Uczę się tego w własnym zakresie.
Suplementy stosuję ponieważ nie wyrabiam potrzebnych składników z normalnego pożywienia miałem nie dobór magnezu jak i cynku. Więc w miarę wiem jak i po co stosuje się dane suplementy na co wpływają jak i dlaczego.

A poza tym w temacie prosiłem o pomoc w diecie. 


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Jestem w trakcie kończenia w tym właśnie kierunku ale dokształcam się od dobrych  2 lat jeśli chodzi o anatomię i choroby.

Jeśli stosujesz suple bo nie możesz czegoś wyrobić to spoko bo rozumiem , że każdy z nas ma lub może mieć niedobory czegoś.

Jeśli chodzi o dietę to wszystko zależy od twojego kierunku stary.

redukcja no to wiadomo ze mniejsza pula kalorii (deifcyt ) , masa no to nadwyżka kaloryczna ;>

 

Diete to kolega ci wyżej pisał jedz zdrowe rzecz , nieprzetworzone oraz pij wode mineralną.

 

Suplementy mają taki sens , że jak czasem w danym dniu nie wyrobisz czegoś z żarcia możesz go sobie wziąć i ta da wyrobiłes zapotrzebowanie na coś.

 

Nigdy nie mówiłem , że nie trenujesz jak profesjonalista i nigdy nie sugerowałem , że wiem jak trenujesz tylko stwierdziłem , że jeśli chcesz być na takim poziomie to musisz na takim trenować - zdanie mówi chyba jasno za siebie ::>

 

Jak dla mnie powinno się liczyć makrosy jeśli jest się osobą , która jeszcze nie wie ile co ma kalorii ( chodzi mi oto , że tacy kulturysci pewnie już wiedzą ile co ma i jedza na oko i u nich to działa))

 

Myślę , że się zrozumieliśmy.


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

O matko, tak, tak twierdze. Suplementy treningowe, po co?

 

 

Jeśli nie miało to by żadnego sensu to by tego nie używali a sklepy by tego nie sprzedawały.

Jeśli ludzie by coś kupowali to w sklepie to będzie, nieważne, czy działa, czy nie. To marketing, liczą się pieniądze. Nie wiem co Ty wierzysz.

 

 

A jak będę co dziennie typowego schaboszczaka jadł i to jeszcze przed treningiem to coś kiepsko to widzę.

No nie wiedziałem, że ktoś tak je. :oczami:

 

 

Nigdzie nie powiedziałem ,że są mi potrzebne suplementy napisałem tylko iż jeśli suplementy nie miały by sensu, to nikt by tego nie kupował jak zarówno sprzedawał.

Nie wiesz, że np. badania są wykonywane tak, aby wychodziły na myśl producenta? Testując np. na osobach wysportowanych, ćwiczących latami.

Po co wydawać 300zł (nie interesuje mnie nawet cena tych suplementów) na miesiąc, skoro za tą cenę możesz sobie kupić tak naprawdę wszystko w pożywieniu i Ci jeszcze zostanie?

 

Co do profesjonalistów to wątpię, czy jest ktoś na forum kogo możnaby tak nazwać.

Nigdy nie stosowałem żadnej diety, nigdy. Ważę 62kg i mam 179cm, po co liczyć białko, węglowodany, tłuszcze?
Jak chcesz dietę to czytaj dużo książek (szczególnie starszych), czytaj etykiety produktów (nie kalorie, bo to śmieszny przelicznik, który nic nie mówi), wybieraj rzeczy nieprzetworzone, unikaj gotowców, fastfoodów, a kanałów na yt typu warszawski koks omijaj szerokim łukiem.

Nie będę się rozpisywał. To nie miejsce na to.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Sasek7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :34,5
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

O matko, tak, tak twierdze. Suplementy treningowe, po co?

 

Jeśli ludzie by coś kupowali to w sklepie to będzie, nieważne, czy działa, czy nie. To marketing, liczą się pieniądze. Nie wiem co Ty wierzysz.

 

No nie wiedziałem, że ktoś tak je. :oczami:

 

Nie wiesz, że np. badania są wykonywane tak, aby wychodziły na myśl producenta? Testując np. na osobach wysportowanych, ćwiczących latami.

Po co wydawać 300zł (nie interesuje mnie nawet cena tych suplementów) na miesiąc, skoro za tą cenę możesz sobie kupić tak naprawdę wszystko w pożywieniu i Ci jeszcze zostanie?

 

Co do profesjonalistów to wątpię, czy jest ktoś na forum kogo możnaby tak nazwać.

Nigdy nie stosowałem żadnej diety, nigdy. Ważę 62kg i mam 179cm, po co liczyć białko, węglowodany, tłuszcze?
Jak chcesz dietę to czytaj dużo książek (szczególnie starszych), czytaj etykiety produktów (nie kalorie, bo to śmieszny przelicznik, który nic nie mówi), wybieraj rzeczy nieprzetworzone, unikaj gotowców, fastfoodów, a kanałów na yt typu warszawski koks omijaj szerokim łukiem.

Nie będę się rozpisywał. To nie miejsce na to.

Na marketingu też się znam to ,że mam 16 lat nie znaczy ,że nic nie wiem. Akurat nie na ten typ 16 latka przypadło. Ale do rzeczy, w takim razie specjaliści nie używali by tych supli. Zaraz mi powiesz ,że oni to w celach marketingowych ,że zarabiają na reklamie tego produktu. Lecz nie wszyscy są tak sławni żeby reklamować produkty. Jak widać są efekty dzięki temu.

Ile ty masz lat, że ważysz 62 kg ? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Nie wiesz, że np. badania są wykonywane tak, aby wychodziły na myśl producenta? Testując np. na osobach wysportowanych, ćwiczących latami.

Tutaj muszę się wtrącić - po co w takim razie testować L-dopa u osób chorych na Parkinsona skoro to lek służący do zwiększenia u nich brakującej dopaminy ? Dlaczego testuje się toksynę botulinową na osobach z nadmierną spastyką ? Suplementy dla sportowców będą testowane wśród ćwiczących bo to właśnie oni sa głównym adresatem dla tego produktu. Przecież na produktach nie ejst napisane "OD ZERA DO MISTERA", tylko producenci zakładają że jeżeli ktoś decyduje się na suplementację to ma pojęcie o diecie i sporcie, który uprawia. Być może czytasz beznadziejne i mało wierzytelne badania ;) Pamiętajmy, że to nie jest kwestia wiary lecz wiedzy ;)


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Chodzi mi tutaj o coś co ma na celu podnieść wiarygnodość, po co pchać w siebie chemię, wytłumaczcie mi to. Bez kreatyny nie zbudujesz mięśni? (jest w pożywieniu naturalna)

 

 

Być może czytasz beznadziejne i mało wierzytelne badania ;)

Takie badania są na opakowaniach, w czasopismach typu mens health i wielu innych miejscach, nawet na pubmebie jak przeglądałem były niewiarygodne.. wszędzie trzeba używać mózgu, a to trudne.

 

 

tylko producenci zakładają że jeżeli ktoś decyduje się na suplementację to ma pojęcie o diecie i sporcie

W takim razie coś im nie wyszło, bo bardzo dużo osób począkujących chce suplementy. Przecież to ma być reklama i jeszcze bardziej się tym cieszą, a nie martwią. :hyhy: 

 

Nie wkraczaj w takie tematy, organizm nie działa tak, że ma wzorzec według, którego postępuje w każdym wypadku.

 

 

Pamiętajmy, że to nie jest kwestia wiary lecz wiedzy ;)

Nie bój się, wiedzę jakąś mam i ciąglę się uczę. Nigdy nie jest za dużo.

 

To nie wątek na takie rozmowy, pomóżmy autorowi.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Sasek7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :34,5
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Ok jak na razie daje sobie radę. Robię to tak (oczywiście zmieniając potrawy) przykład: 
1 posiłek: 50g owsianki zalane około 250 ml mleka + do smaku cynamon oraz 2 jaja kurze.
2 posiłek: serek wiejski z dżemem + 2 kromki chleba ciemnego
3 posiłek: ryż z szpinakiem oraz kurczakiem
4 posiłek: odżywka białkowa 33g + banan jeśli przypada dzień treningu
5 posiłek: Pasta z awokado + 2/3 kromki cheba ciemnego

Przy czym kombinuję z posiłkami zmieniając je trochę aby się za szybko mi nie nudziły. I tu do was małe pytanie czy powinno się ograniczać jaja kurze ? Bo niektóre artykuły piszą ,że tak zaś niektóre ,że nie. Ponieważ ostatnio np. na 2 posiłek zjadłem 5 jaj kurzych z czego 3 całe, 2 same białko. Więc tak na tydzień by wyszło ,że zjem coś około 20 jajek. 


Użytkownik Sasek7 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Streetworkout

Myślę, że nie musisz się martwić - jajka to dobre źródło białka oraz tłuszczu, który korzystnie wpływa na cholesterol. Jednak pamiętaj by nie popadać w skrajności.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024