Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

SamcioXDD
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Białko

Witam

Mój kolega chce sobie kupić białko na masę, ale nie jest pewny z jakiej firmy i jakie dokładnie będzie dla niego najlepsze...

Uczęszcza na siłownie już ok. 3 miesięcy i jest po cyklu kreatyny ,,Monohydrat" (która średnie mu dała efekty)

Jego proporcje:
Wzrost: 172 cm
Waga:62 kg

Jakie najlepsze było by dla niego białko chodzi mi głównie o nazwę i firmę lub czy może na masę był by lepszy Gainer?

Z góry dzięki za odpowiedz! pozdrawiam.


  • 0

Whitelionn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 3
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko

Ogólnie sądzę, że nie powinien ten Twój kolega skupiać się na odżywkach i suplementach, ale na diecie, która stanowi 70% sukcesu. I jak na 3 miesiące treningów, to kreatyna stanowczo za wcześnie. Niech przez jakieś 6 miesięcy da mięśniom samym pracować a nie od razu pompować w nie kreatynę. Z resztą białko czy gainer super masy nie da, potrzeba zazębić zarówno trening jak i dietę dopiętą na ostatni guzik, bo tłuszcz łatwo i szybko złapać. Zależy też jakiego typu budowy jest ten Twój kolega, jakie ma skłonności do tycia, jaki trening robi, ile razy w tygodniu itp. To nie takie proste jak się wydaje, bo naturalna kulturystyka to wyzwanie, a często dużo osób na starcie odpada. Natomiast domyślam się, że i tak kupisz/kupicie jakieś białko itp to jedynie mogę Wam polecić Scitec'a 100% Whey Protein Professional, ze względu na przystępną cenę i bardzo duży wybór smaków. Gainer też będzie oki, ale jak nie będzie odpowiedniego treningu to może zamiast mięśni zbudować tłuszczyk ( dużo węgli ). 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko

Kolega powinien skupić się przede wszystkim na ułożeniu właściwej i dostosowanej do jego potrzeb diety. To ona praktycznie przez pierwszy rok ćwiczeń daje największe efekty treningowe. Nic dziwnego, że cykl mono nie dostarczył mu żadnych korzyści - przy tak nikłym stażu rezultaty będą praktycznie niezauważalne.

 

Białko jak i gainer są póki co zbędne. Proteiny i węgle bez problemu dostarczysz do organizmu z diety. Poczytaj na temat diety w okresie budowania masy mięśniowej:

 

http://www.fabrykasi...-mase-miesniowa
http://www.fabrykasi...-zbudujesz-masy
 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024