Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pociąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Cuyer
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pociąganie

Witam, chciałbym się zapytać, co robić by zwiększyć ilość wykonywanych powtórzeń w podciąganiu. Potrafię wykonać 5 prawidłowych podciągnięć 2s w górę zatrzymanie i 2s w dół ale w drugiej serii zależnie od siły potrafię już tylko 3-4 ale już z wielkim trudem i jest to raczej walka o powtórzenia niż poprawne wykonywanie.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pociąganie

No cóż musisz próbować się podciągać


  • 0

TKWM


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pociąganie

Witam, chciałbym się zapytać, co robić by zwiększyć ilość wykonywanych powtórzeń w podciąganiu. Potrafię wykonać 5 prawidłowych podciągnięć 2s w górę zatrzymanie i 2s w dół ale w drugiej serii zależnie od siły potrafię już tylko 3-4 ale już z wielkim trudem i jest to raczej walka o powtórzenia niż poprawne wykonywanie.

Cześć :)

Na początku musisz zrozumieć, że wykonujesz ćwiczenia z własną masą

 

dla tego w takich treningach przeważnie powtórzenia mamy zwiększać z każdą kolejną serią

 

w ten sposób przyzwyczajamy mięsień do stopniowego wysiłku i zmuszamy do pracy, pobudzamy.

 

dla osób początkujących ja zawsze radzę wykonywać drabinkę, system polega na tym że zwiększamy ilość

 

powtórzeń w każdej kolejnej serii. zaczynamy od 1  - 2 - 3 - 4 - do palonej serii lub do 10.

W tym sporcie jest tak, że jeżeli chcemy zwiększyć ilość podciągnięć to trzeba skupić się również na innych 

 

ćwiczeniach typu pompki, pompki na poręczach. Nie możesz pozwolić sobie na słabość tzn. jeżeli czujesz

 

że już po 3 powtórzeniach nie możesz to poproś o pomoc kolegi lub użyj gum do podciągani :)

POzdrawiam ;)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pociąganie

Na poprawę ilości podciągnięć jeśli nie jesteś w stanie wykonać 10 powtórzeń (za jednym zamachem) polecam metodę powtórzeń negatywnych - robisz negatywną fazę tego ćwiczenia, czyli z krzesełka/z niskiej drabiny przyjmujesz pozycję taką jaką powinieneś mieć po podciągnięciu się, a po potem się opuszczasz powoli i w sposób kontrolowany.

 

Poza tym odbierz prywatną wiadomość - w górnej części strony tego forum, w prawym górnym rogu znajdziesz czerwony kwadracik - wejdź w niego i odczytaj wiadomość.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024