Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bialko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

dresiwo
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bialko

czy moge brac w wieku 13 bialko i podnosic ciezary ???


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko

Nie zaleca się w tym wieku podnoszenia ciężarów.

Korzystaj z ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Co do białka.... można ale...powinieneś bez problemu wyciągnąć z diety o ile ją masz a jak nie masz to się nią zajmij najpierw :)


  • 0

Whitelionn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 3
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko

A ja myślę, że lepiej poczekać z białkiem i dostarczyć go w postaci jedzenia. Jesteś młody i jeszcze rośniesz a przyjmowanie suplementów może zahamować produkcję hormonu wzrostu. Z ćwiczeń to zalecam podstawowe pompki itp:) wstępnie na spokojnie i skup się na diecie:)


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko

Suplementy a odżywki to co innego.. Odżywka nie zahamuje mu hormonu wzrostu co innego suplementy, bez przesady. Ale tak jak już pisałem z diety nie będzie problemu wyciągnąć wystarczającą ilość makrosów.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko

W tym wieku zazwyczaj waży się niewiele więc dostarczenie z samego pożywienia odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczów nie powinno stanowić żadnego problemu.

 

Co do ćwiczeń - w tym wieku najzdrowsze będą ćwiczenia kalisteniczne:

- podciąganie na drążku (podchwytem, chwytem neutralnym, nachwytem - z czasem można próbować podciągania na jednej ręce z asekuracją drugiej ręki, a następnie bez asekuracji), 

- pompki (w różnym rozstawie ramion, o różnym stopniu trudności, np. pompki na kolanach, następnie z czasem klasyczne pompki, następnie pompki na kolanach na jednej ręce, potem pompki klasyczne na jednej ręce i dwóch stopach, potem pompki na jednej ręce i jednej nodze), 

- mostek na przedramionach, 

- pompki w staniu na rękach przy ścianie - twarzą do ściany

- pompki na poręczach (dipsy)

 

Generalnie autorze tematu kup sobie książkę "Skazany na trening. Zaprawa więzienna" autor Paul Wade - wszystkie te ćwiczenia (i nie tylko) są opisane w tej książce.

Nie wykonuj tylko przysiadów na jednej nodze, bo one są kontuzjogenne.

 

Ewentualnie możesz trenować sztuki/sporty walki - to też dobry wybór w tym wieku.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024