Skocz do zawartości


Zdjęcie

Węglowodan na śniadanie - nowe spojrzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Węglowodan na śniadanie - nowe spojrzenie

Każdy z nas wie jak ważne jest śniadanie i że jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Mówi się że musi zawierać dużo węglowodanów które dadzą energie i białko które zahamuje poranny katabolizm.

 

Wg mnie i paru innych osób nie do końca tak jest wszystko przez somatotropinę ( GH ).

 

Do sedna:

 

Somatotropina czyli inaczej hormon wzrostu pomaga w budowaniu masy mięśniowej a również w spalaniu tkanki tłuszczowej. Największe wyrzuty są rano po przebudzeniu ale także w trakcie i po treningu.

 

Czyli jeżeli chcemy zachowac wysoki poziom GH rano to nie możemy pozwolić na wyrzut insuliny która skutecznie obniża poziom GH.

 

Dlatego też coraz więcej osób, na czele ze słynnym amerykańskim trenerem Georgem Farahem, nie spożywa węglowodanów zaraz po treningu, aby rzekomo nie obniżać jego dobroczynnego poziomu. 

 

Wracając do 1 posiłku w ciągu dnia ( śniadania ) jednym z trenerów/zawodników którzy polecają taki sposób żywienia jest Radek Słodkiewicz który wg mojej skromnej opinii jest w tym momencie najlepszym trenerem i fachowcem w sprawach dietetycznych związanych z kulturystyką. Miałem okazję rozmawiać z tym panem i powiem szczerze że sam byłem zdziwiony takim rozwiązaniem ale stwierdziłem że spróbuję.

 

Sam stosuje taki rodzaj „śniadania” i po 2 – 3 dniach czuję się o wiele lepiej. Nie mam problemu z spożycie posiłku o godz 5 rano i czuje że mam energię do momentu kiedy zjem następny posiek.

 

Kulturystyka to sport gdzie licza się małe szczegóły i to w nich tkwi droga do sukcesu.

Twierdzę że każda teoria ma swoje racje i trzeba próbowac wszystkiego bo dzięki takim szczegółom możemy zrobić lepszą formę. 

 

Autor: pit86

 


nol9.jpg

www.massagepeter.se


Litwin81
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Różne
  • Staż [miesiące]:Długi
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:170/15*120
  • Wyciskanie [kg]:140/19*100
  • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Węglowodan na śniadanie - nowe spojrzenie

Może coś w tym być,ale gadanie że kulturystom zależy na naturalnym hgh mimo iż sami biją syntetyczny to lekka beka.


  • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Węglowodan na śniadanie - nowe spojrzenie
Może ale jak już wspomniałem sam od 5 tyg stosuje się do tego i czuję się bardzo dobrze. Więc coś w tym jest ;)

nol9.jpg

www.massagepeter.se




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024