Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

piotrek18crespo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?

Witam od dziecka trenowałem piłke nożną i biegi długodystansowe w wieku 20 lat ważyłem 52kg przy wzroście 173cm, studiowałem na AwF Katowice gdzie uzyskiwałem w testach kondycyjnych najlepsze wynikiw testach kondycyjnych i wtedy poznałem mojom żone i tak skończyłem moją przygode ze sportem ... dziś mam 28lat wzrost bez zmian zato waga 84kg i ogromne problemy z nadciśnieniem bywa nawet 220/140 a lekarze dokładają leków i nie wiedzą skąd sie bierze :/ Chciałbym wrócić do sportowego trybu życia ale nie wiem jak sie za siebie wziąść próbowałem kilka razy siłowni ale po max 2 miesiącach nie widząc efektów i czując się tam strasznie obco rezygnowałem. Mam ciężkom prace- jestem górnikiem i pracuje na różne zmiany co również nie pomaga w zaplanowaniu treningów. Teraz troche ruszam tyłek i staram się przynajmniej raz w tygodniu wyjść na squasha ale to efektów też nie daje. Jak zacząć żeby zacząć czuć się dobrze i żeby nabierać wiekszej ochoty do siłowni ?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?

Co do pracy to nie ma znaczenia, ja też mam ciężką i na 3 zmiany i trenuje wtedy gdy mam na to czas w danym dniu (pora treningu nie ma znaczenia istotnego)

Co do braku efektów, ten sport to sport na lata, mięśnie buduje sie latami i tylko wtedy gdy odpowiednio sie odzywiamy, nie masz diety = nie masz wyników w budowie sylwetki - proste

Co do Twojeggo nadcisnienia to czy lekarz dał zielone światło? Mówiłeś że chcesz trenowac kulturystykę? 


Mateusz Pawlak ;)


piotrek18crespo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?

Co do pracy to nie ma znaczenia, ja też mam ciężką i na 3 zmiany i trenuje wtedy gdy mam na to czas w danym dniu (pora treningu nie ma znaczenia istotnego)

Co do braku efektów, ten sport to sport na lata, mięśnie buduje sie latami i tylko wtedy gdy odpowiednio sie odzywiamy, nie masz diety = nie masz wyników w budowie sylwetki - proste

Co do Twojeggo nadcisnienia to czy lekarz dał zielone światło? Mówiłeś że chcesz trenowac kulturystykę? 

Jeśli chodzi o moje ciśnienie to są to samoistne skoki kilka razy w miesiącu pozatym jest podwyższone ale jeszcze w normie, jeśli nie mam skoku na 200/120 to lekarz stwierdził że nie widzi przeciwskazań do uprawiania sportów


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?

Skoro lekarz nie widzi przeciwskazań to ja bym proponował powrót od 3 dniowego treningu FBW.


Mateusz Pawlak ;)


piotrek18crespo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wrócić do formy po 8 latach przerwy ?

Skoro lekarz nie widzi przeciwskazań to ja bym proponował powrót od 3 dniowego treningu FBW.

 

Pewnie większości wyda się to śmieszne ale nie miałem na razie zbyt dużo styczności z siłownią - chodziłem sobie sam ze 2 miesiące bez żadnej większej wiedzy w temacie i stąd pytanie co to FBW ? :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024