Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie produkty zwiększają poziom testosteronu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Jakie produkty zwiększają poziom testosteronu?
s6rayh.jpg
 
Nie tylko doping, ale także dieta może silnie wspomagać wydzielanie testosteronu, którego mężczyźni tak bardzo potrzebują. Mam dla Was kilka produktów, które możecie kupić prawie w każdym sklepie.
 
Krewetki
Zawierają dużą ilość witaminy D, która ma silny związek z wydzielaniem testosteronu. Odkryto, że mężczyźni z wysokim poziomem witaminy D, mają zwiększone wydzielanie tego hormonu. Wiąże się to z lepszym rozwojem masy mięśniowej i siłą. Warto pamiętać, aby w okresie jesienno-zimowym uzupełniać witaminę D, gdyż ilość Słońca jest znikoma, a to może oznaczać obniżenie ilości testosteronu.
 
Nasiona dyni
To źródło cynku, który odgrywa wiele ról w procesach fizjologicznych i enzymatycznych w naszym ciele. Bierze także udział w produkcji testosteronu. Im niższe stężenie cynku we krwi, tym mniejsza ilość testosteronu. Cynk występuje nie tylko w nasionach dyni, ale także w kurczaku, indyku, ostrygach, krabach, kiełkach, sezamie, orzechach i soczewicy.
 
Kokos
Jest źródłem kwasów tłuszczowych, które mają działanie wspomagające produkcję testosteronu. W badaniach opublikowanych na łamach „The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism” można przeczytać, że mężczyźni spożywający regularnie kwasy tłuszczowe, w tym kwasy nasycone, wykazują większą produkcję tego hormonu.
 
Otręby
Otręby są doskonałym źródłem magnezu mineralnego i błonnika. Badania wykonane w Turcji wykazują, że mężczyźni spożywający większą dawkę magnezu, produkuję większe ilości hormonów, w tym testosteronu. Co ciekawe, magnez jest silniejszy wtedy, gdy łączymy go z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi.
 
Ser Ricotta
Zaskakujące, ale prawdziwe. Ser ricotta jest bardzo bogatym źródłem białka serwatki, które stymuluje produkcję hormonów. Obniża ono także poziom kortyzolu, który hamuje wydzielanie testosteronu. To także źródło aminokwasów rozgałęzionych, które wspomagają produkcję oraz zapobiegają odkładaniu się tłuszczu.
 
Truskawki
Tak dobre i tak popularne. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C mogą one zwiększać zyski treningowe. Ponadto, witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który obniża poziom kortyzolu, a zwiększa poziom testosteronu.
 
 
 
Art pochodzi z KiF

Mateusz Pawlak ;)


Litwin81
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Różne
  • Staż [miesiące]:Długi
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:170/15*120
  • Wyciskanie [kg]:140/19*100
  • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie produkty zwiększają poziom testosteronu?

Ja bym dodał zioła jak catuaba i sersapilla,jajka większe,czyli na teścia wpływają,zwiększają doznania,efekt czucia.Kozieradka też pomaga,tylko pot po niej jest dziwny.


  • 1
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024