Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dotyczące AIKIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytania dotyczące AIKIDO
Witam ma pytanie wielu mówi ze aikido jest nie skuteczne na ulicy i nie wiem co o tym sądzić moim
zdaniem każda sztuka walki jest skuteczna bo gdyby nie była skuteczna raczej nikt by tego nie trenował

oglądałem wiele filmów o aikido z tego co widze chwyty te naprawde moga wyżądzić dośc mocną krzywdę
nie którymi chwytami mozna złamać ręke albo ją skręcić. teraz mam pytanie do tych którzą tą sztuke trenują jest skuteczna waszym zdaniem?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
:) Jest BARDZO skuteczna!

witaj na forum!
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
A ile potrzeba czasu(trenowania) by obronic sie przed jednym lub dwoma przeciwnikami ?
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
To zależy od jakości twojego treningu. Ile wkładasz w to pracy, jak również od poziomu klubu do jakiego trafisz - innych ćwiczących, jak i prowadzącego zajęcia.
O jakich atakach rozmawiamy? Można się obronić nic nie ćwicząc. Myślę że nie skłamię jak napiszę że od pół roku do dwóch lat, w wyjątkowo sprzyjających warunkach (twoje predyspozycje, dobry klub, wyśmienity nauczyciel). W każdym innym przypadku nawet 10 lat może być za mało.
Aikido jest specyficzne ponieważ wymaga cech, które na przeciętnym treningu aikido nie można wypracować.
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO

To zależy od jakości twojego treningu. Ile wkładasz w to pracy, jak również od poziomu klubu do jakiego trafisz - innych ćwiczących, jak i prowadzącego zajęcia.
O jakich atakach rozmawiamy? Można się obronić nic nie ćwicząc. Myślę że nie skłamię jak napiszę że od pół roku do dwóch lat, w wyjątkowo sprzyjających warunkach (twoje predyspozycje, dobry klub, wyśmienity nauczyciel). W każdym innym przypadku nawet 10 lat może być za mało.
Aikido jest specyficzne ponieważ wymaga cech, które na przeciętnym treningu aikido nie można wypracować.


no bym chciał zeby były efekty po treningu zebym potrafił sie obronić, w sumie ja dopiero zaczynam i coś tam facet mówił ze ćwiczą rekracyjnie czy jakoś tak bo tak myśle ze rok albo 2 bym chciał juz coś potrafic zzeby sie obronic tak przed 2 albo 3 przynajmiej bo ja po 2 albo orku nie bedzie żadnych afektów to zmienie na inna sztuke walki
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś nic to aikido jest dobre na początek. Padów się nauczysz, dźwignie kote-gaeshi (na nadgarstek) - to przydatne.
Jeśli masz możliwość ćwiczenia boksu albo judo to idź tam, aikido nie jest typową sztuka walki, nie da ci efektów w czasie jaki oczekujesz.
Efekty treningu aikido zawsze jakieś są, ważne żeby nie wpaść w ułudę - rzucając kimś na macie możesz nabrać pewności siebie, ale nabyte umiejętności nie będą mieć przełożenia na sytuacje na ulicy. Dlaczego? Bo większość klubów aikido to przeważnie wałkowanie obrony z chwytu za ręce, a to jest mało spotykany atak współcześnie. Dodaj do tego brak sparingów.
Ja osobiście zacząłem się świadomie rozwijać od 4 kyu. I z każdym rokiem odkrywam ile czasu zmarnowałem. Nie dlatego że aikido jest złe, tylko dlatego że jestem skazany na rekreacyjne ćwiczenie, w takim właśnie klubie.
Ale lepiej ćwiczyć cokolwiek niż nic.
Niezależnie od aikido rozwijaj się fizycznie (ćwiczenia siłowe, basen, bieganie, cokolwiek - do czego masz dostęp u siebie). Także pewność siebie i spokój.
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO

Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś nic to aikido jest dobre na początek. Padów się nauczysz, dźwignie kote-gaeshi (na nadgarstek) - to przydatne.
Jeśli masz możliwość ćwiczenia boksu albo judo to idź tam, aikido nie jest typową sztuka walki, nie da ci efektów w czasie jaki oczekujesz.
Efekty treningu aikido zawsze jakieś są, ważne żeby nie wpaść w ułudę - rzucając kimś na macie możesz nabrać pewności siebie, ale nabyte umiejętności nie będą mieć przełożenia na sytuacje na ulicy. Dlaczego? Bo większość klubów aikido to przeważnie wałkowanie obrony z chwytu za ręce, a to jest mało spotykany atak współcześnie. Dodaj do tego brak sparingów.
Ja osobiście zacząłem się świadomie rozwijać od 4 kyu. I z każdym rokiem odkrywam ile czasu zmarnowałem. Nie dlatego że aikido jest złe, tylko dlatego że jestem skazany na rekreacyjne ćwiczenie, w takim właśnie klubie.
Ale lepiej ćwiczyć cokolwiek niż nic.
Niezależnie od aikido rozwijaj się fizycznie (ćwiczenia siłowe, basen, bieganie, cokolwiek - do czego masz dostęp u siebie). Także pewność siebie i spokój.


to na początek jest dobre? tak jak mówisz a później bym mógł w co innego pójść co byś polecał/polecali?
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
jeśłi chodzi o ćwiczenia fizyczne to moge cwiczyc lecz nie za duzo bo mam nadcisnienie ale nie mam wykrytej żadnej wady serca ale jeśłi chodzi o te ćwiczenia to od 2 gimnazjum byłem zwolniony z wf więc ani żadnej rozgrzewki czy roźciągania, biegów, ćwiczęń siłowych nie było aż do dzisiaj jestem po zwodówce 2 letniej i liceum za oczne jeden rok :P
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
(przy okazji - nie wklejaj tak obszernych cytatów jak piszesz bezpośrednio pod kimś, i nie pisz jeden post pod drugim jak na GG - taka mała prośba)
Ruch ci nie zaszkodzi, w świetle tego co napisałeś aikido jest dla ciebie dobre. Jak nie w tym wieku to kiedy?
Jeśli masz nadwagę proponuje przejść z diety rotacyjnej na inną.
Jutro zapewne będzie tu gąszcz postów, ale niezależnie od tego co kto napisze - warto spróbować aikido, nie zniechęcaj się.
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
nie mam nadwiagi waze 69 kg
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
DZIEŃ DOBRY :)

Ponieważ nie nudzę się nigdy, to: aikido nie poprawi Twojej umiejętności samoobrony i/lub walki. Nie w 2, nie w 5, 10, i 40 lat. Nigdy. Rozwiniesz nieco sprawność ogólną, ale po pewnym czasie będzie ona rosła bardzo powoli lub w ogóle.

Jeśli chcesz nauczyć się walczyć (oraz mocno poprawić sprawność przy okazji) to polecam następujące sporty walki: kick boxing, boks, muay thai, judo, bjj, zapasy lub po prostu porządny klub MMA. Przejdź się na treningi, które masz w pobliżu i wybierz dobrą sekcję tego, co Ci pasuje.

Na koniec zostawię tu te filmiki i odlecę na chmurce...


  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
Kick boxing, boks, Judo, zapasy, mma, to mnie nie interesuje
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO

:) Jest BARDZO skuteczna!

witaj na forum!


a pan ćwiczy wiele mowi ze jest malo skuteczna a pan co o tym sądzi?
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO



Kick boxing, boks, Judo, zapasy, mma, to mnie nie interesuje

To znaczy że nie interesują Cię formuły i metody skutecznej walki/samoobrony. Powiedziałbym, żebyś kupił sobie np. batona albo gaz, ale tym też trzeba umieć się posługiwać, bo inaczej to można wyrządzić sobie jeszcze większą krzywdę. Warto też trenować bieganie (żeby szybko uciec z sytuacji zagrożenia :) ).
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO




Kick boxing, boks, Judo, zapasy, mma, to mnie nie interesuje

To znaczy że nie interesują Cię formuły i metody skutecznej walki/samoobrony. Powiedziałbym, żebyś kupił sobie np. batona albo gaz, ale tym też trzeba umieć się posługiwać, bo inaczej to można wyrządzić sobie jeszcze większą krzywdę. Warto też trenować bieganie (żeby szybko uciec z sytuacji zagrożenia :) ).


Mnie bardziej interesuje Aikido, kung-fu(ale u mnie w poblizu nie ma zadnego klubu), i myslałem tez o muay thai a nie o boxerach czy judo
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
Generalnie odtwarzanie historii, zabawa w skansen i udawanie samuraja niekoniecznie idą w parze ze skuteczną walką wręcz. Wybór należy do Ciebie. Filmy Thorntona obejrzałeś?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO

:) Jest BARDZO skuteczna!

witaj na forum!


a pan ćwiczy wiele mowi ze jest malo skuteczna a pan co o tym sądzi?

Jasne ze cwicze aikido. Od prawie 30 lat, codziennie. Prowadze tez swoje dojo.

Dosc trudno cie traktowac powaznie, ten temat juz byl tyle razy walkowany do smierci....naucz sie uzywac wujka gugla np:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
wczoraj miałem trening juz ten z chwytami i na prawde mi sie bardzo podobało i jednka musze powiedziec ze to jest skuteczne te chwyty nawet jak robi sie je wolno to boli a jak sie zrobi z odpowiednia prędkością i siła to można uszkodzić komuś ręke ;) jak dodASZ DO TEGO SWOJE KOPNIECIA CZY CIOSY PIĘŚCIĄ TO NAPRAWDE JEST JESZCZE BARDZIEJ SKUTECZNE. Ci co mowia ze jest nie sKuteczna są w błędzie zobaczymy jak bedzie dalej to moj pierwszy taki trening ale juz mi sie podoba umiem zrobic juz jeden chwyt xD 2 tez ale troche w krokach głubie ale bedzie git pozdrawiam.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO
są odmiany bojowego Aikido np Yoshinkan które sprawdzają się w samoobronie przynajmniej taką mają opinię
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania dotyczące AIKIDO

wczoraj miałem trening juz ten z chwytami i na prawde mi sie bardzo podobało i jednka musze powiedziec ze to jest skuteczne te chwyty nawet jak robi sie je wolno to boli a jak sie zrobi z odpowiednia prędkością i siła to można uszkodzić komuś ręke ;) jak dodASZ DO TEGO SWOJE KOPNIECIA CZY CIOSY PIĘŚCIĄ TO NAPRAWDE JEST JESZCZE BARDZIEJ SKUTECZNE. Ci co mowia ze jest nie sKuteczna są w błędzie zobaczymy jak bedzie dalej to moj pierwszy taki trening ale juz mi sie podoba umiem zrobic juz jeden chwyt xD 2 tez ale troche w krokach głubie ale bedzie git pozdrawiam.


Metodyka nauczania większości szkół aikido jest słaba. Jak chcesz pozostać przy aikido to na twoim miejscu wybrałbym odmianę Tomiki, gdzie są treningi zadaniowe i sparringi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024