Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki walki a siatkówka oka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Sztuki walki a siatkówka oka
Witam. Przez trzy lata trenowałem rekreacyjnie mma i kung fu. Dziś podczas wizyty kontrolnej u okulisty dowiedziałem się, że w moich oczach zaobserwowano minimalne pęknięcia siatkówki. Okulistka powiedziała, że jeśli nie będę chronił głowy przed urazami to w przyszłości mogą doprowadzić one do odklejenia się siatkówki oka. :| Domyślam się, że raczej na pewno będę usiał zrezygnować z trenowania mma lecz pomyślałem, że może mógłbym zająć się treningiem nieco mniej kontaktowych sztuk walki takich jak bjj czy normalne jj? Jak myślicie czy trenowanie którejś z tych dwóch dyscyplin może doprowadzić do pogłębienia się urazu? Niestety okulistka nie była mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ, to starsza kobitka dla której wszystkie sporty walki sprowadzają się do słowa boks :lol: Czy może ktoś z Was miał podobny problem? Pozdrawiam :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki a siatkówka oka
Tak mialem podobny problem z lekarzem ktory nie rozumial ze w bjj nie bede kopal:) poszedlbym do lekarza sportowego Przypuszczam ze wiele zalezy od tego co jest przyczyna pierwotna problemu
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki a siatkówka oka
masz jakąś wadę wzroku?
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki a siatkówka oka
mam podobna sytuacje po treningach bjj...
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki a siatkówka oka
Może, i zapewne doprowadzi. Wszytko co ma wstrząsy czyli boks, karate, sprowadzenia w judo, a nawet skakanka, plus to co zwiększa ciśnienie w oku czyli podnoszenie ciężarów, duszenia etc, na negatywny wpływ na siatkówkę i ciało skaliste.


10 lat temu miałem ten sam problem, olalem i teraz jest bardziej niż ch****o z moim wzrokiem, idź do dobrego okulisty nich Ci zrobią usg oka i co 6m-cy wizyta kontrolna. I dopiero ryzykuj zabawę w sport
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024