Skocz do zawartości


Zdjęcie

POMOCY CO WYBRAĆ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_cianciuk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

POMOCY CO WYBRAĆ ?
Witam Serdecznie ;) jestem tutaj nowy. Chciałem was prosić o pomoc gdyż moim marzeniem jest nauczyć się bronić
przed silniejszym czy większym napastnikiem, oraz zwiększyć swą odwagę. Mam 16 lat i dotychczas mieszkałem na wsI. Miałem do czynienia z karate, kung- fu, mma. Bardzo mi się to wszystko podoba, teraz ie do liceum, idę do
większego miasta Tarnów, od razu pragnę się zapisać na jakąś sekcje ale teraz nei wiem co wybrać. Myślałem cały czas o kick boxingu, kumpel zaproponował żebym aikido się uczył ale uważam że aikido trzeba bardzo dłuugo się uczyć aby być nasiąkniętym, aby obronić się przed jakimiś cwaniakami na jakiejś imprezce, czy ulicy. Czytam dużo o wszelkich sztukach. piękną sztuką jest kung- fu jeżeli się ma do tego serce i jestem pewien jeżeli się ktoś stara, kungfu dam mu to coś. Piszę tutaj jako zielony chłopak w temacie sztuk, i chciałem was prosić o pomoc co najlpeiej wybrać ? Moim zdaniem w walce chodzi o umysł. psychologicznie trzeba podchodzić do każdego przeciwnika, ale oczywiście trzeba mieć opracowany każdy ruch, przećwiczyć tysiące ruchów aby coś zrobic przeciwnikowi. Jestem w kropce bo czytam o KM. MT o MMA o wszystko jest takie dziwne. Ludzie okładają się po twarzy i 0 litości dla przeciwnika, no jestem w 100 % pewny że na ulicy nie ma zasad, przeciwnik bedzie ci kopał dopóki nie stracisz przytomności, pragnę się nauczyć bronić i być skutecznym przeciwnikiem dla drugiego, będę w liceum przez 3 lata i nie chce tego czasu zmarnować, myśle że mi pomożecie ! Z góry dziękuję ! (idę do liceum wojskowego i chyba wydaję mi się że przyda mi się KM)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOCY CO WYBRAĆ ?
Przeniesione do CrossBudo.

Poczytaj http://www.forum-kul...showtopic=61861
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOCY CO WYBRAĆ ?
Jeśli chcesz nauczyć się walczyć wręcz, to najlepszym wyborem będzie dobra sekcja któregoś z poniższych:
mma, kb, boks, mt, bjj, judo, zapasy

Średnim wyborem będzie sekcja któregoś z poniższych:
kyok i inne karate kontaktowe, km i inne systemy paramilitarne, tkd kontaktowe, siłka

Złym wyborem będzie sekcja któregoś z poniższych:
aikido, kung fu, karate/tkd miziane, hapkido, systemy paramilitarne prowadzone przez ludzi nawiedzonych i pewnie z milion innych

Dobre miejsce poznasz po tym, że pachnie niezbyt przyjemnie.

Ludzie okładają się po twarzy i 0 litości dla przeciwnika

Coś mi się nie bardzo chce w to wierzyć. Serio tak robią? W jakim klubie?

[tu wstaw sobie klauzulę o tym, że nie mam ochoty na dyskusję na temat skuteczności czy wyższości innych systemów nad innymi]
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOCY CO WYBRAĆ ?
@cianciuk

Jeśli najbardziej zależy Ci na nauczeniu się bić/bronić to musi to byś sport kontaktowy, tak jak @kristof Ci doradził: boks, MT, MMA, zapasy, kick. Zapewniam Cię że nie jest to zwykłe okładanie się po głowie, kopanie i rzucanie, może z boku to nieraz tak wygląda, ale dla ćwiczących w pewnym momencie są to bardziej szachy czy szermierka niż bezładna młócka.
Jeśli chcesz ćwiczyć coś co ma otoczkę filozoficzną wybierz coś ze stylów tradycyjnych, musisz jednak wiedzieć że będziesz się tam uczył także rzeczy które w realnej walce się nie przydadzą (aczkolwiek są fajne i wielu ludziom się podobają). Tak naprawdę nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, natomiast na tym forum znajdziesz wiele osób które ćwiczą najróżniejsze sztuki walki i mają wieloletni staż, więc jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie jakiejś sztuki walki to po prostu pytaj.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOCY CO WYBRAĆ ?
Trzeba nasiąkać i tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024