Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

- codzienne przysiady z obciążeniem, ławeczka, swingi, brzuszki, martwy ciąg

Głupi pomysł chyba, że jakoś sprytnie to rozplanujesz i nie będziesz męczył jednej partii kilka dni pod rząd.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

- codzienne przysiady z obciążeniem, ławeczka, swingi, brzuszki, martwy ciąg

Głupi pomysł chyba, że jakoś sprytnie to rozplanujesz i nie będziesz męczył jednej partii kilka dni pod rząd.


zbtt ambitnie- przy wytrzymałościówkach wystarczy sensownie robić 3 razy w tygodniu i każdy trening powinien wygądac trochę inaczej


brzuszki to za mało pracy ( w sensie w jakim używa tego pojęcia fizyka), podobnie ławeczka i martwy ciąg- to nie są cwiczenia umożiwiające bezpieczne dynamiczne wykonanie kilkunastu powtórzeń ( interwał)

szukaj ćwiczeń, w których uzywasz całego ciała ( swingi, clean and jerk) i możesz wykonać kilkanaście powtórzęń przed zasapaniem a potem w ciągu 15 sekund zrobić na tej samej zasadzie inne ćwiczenie

w necie jest masę tutoriali- ale zacznij od podanych wyzej bo sa najprostsze do pojęcia zasady

jak chwile poćwiczysz to zaczniesz łapać, które ćwiczenia nadają się do ćwiczenia kondychy a które nie

tez na poczatku mieszałem żołnierskie ze swingami.

Twój pomysł naciwczenia pod kątem wytrzymałosci jest niezbyt trafiony jak na razie


Czarny mścicielu- nie czuję się autorytetem żeby wyrokować o poprawnej technice swingów. Z czasem robię je coraz mniej bujane- w sensie, ,że nie mostuję po podniesieniu ketla powyzej bioder, ale schodze dość głęboko - akurat taki ruch bardziej mi pasuje niż pokazywane w niektórych szkołach "zawiasowe ugięcie tułowia"
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

Czarny mścicielu- nie czuję się autorytetem żeby wyrokować o poprawnej technice swingów. Z czasem robię je coraz mniej bujane- w sensie, ,że nie mostuję po podniesieniu ketla powyzej bioder, ale schodze dość głęboko - akurat taki ruch bardziej mi pasuje niż pokazywane w niektórych szkołach "zawiasowe ugięcie tułowia"

Ja tak robie, ciekaw bylem twojego zdania bo Novo juz znam:):) ja sie nauczylem wszystkiego co robie kettlem z DVD Bretta Jonesa
- tu ich troche widac, nie chce mi sie szukac wlasnych postow o tym gdzie dawalem wiecej, ruch przy swingu jest bardziej taki jakby siadac na taborecie.

fajny temat ogonie troche rad juz wylapalem dla siebi
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
Rób sprinty z truchtaniem na przemian czyli interwały. 15 sekund sprint i 45 sekund trucht. Zacznij od 3 takich serii i co tydzień dołóż jedną więcej. 2-3x w tygodniu tak. W dniach pomiędzy interwałami rób sobie lekki trucht, na początek 2-3 km najlepiej byłoby rano przed śniadaniem.
Czyli:
- poniedziałek interwały,
- wtorek trucht,
- środa interwały,
- czwartek trucht,
- piątek relaks ewentualnie basen,
- sobota - próba dłuższego biegu 6-7 km,
- niedziela luz.
Oczywiście interwały i bieganie poprzedzasz jakąś dobrą ogólną rozgrzewką. No i interwałów nie robisz na czczo. Jak widzisz że luźne truchtanie robi się za luźne to dokładasz kolejny km dystansu. Popracuj tak przez wakacje to we wrześniu będziesz miał kondychę na półmaraton (:
Aplikacji do odmierzania interwałów na androida jest mnóstwo - szukaj w sklepie po haśle HIIT. Jak masz zwykły telefon to jest apka do javy - RTX.
Jak nie chcesz biegać z telefonem to idziesz po prostu na stadion i robisz sprint na prostej a na zakręcie trucht, potem znowu sprint na prostej i trucht na zakręcie itd.
Machanie żelastwem raczej rób raczej w dni nieinterwałowe.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
masz sztange w domu to zrob sobie "the bear" :)
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

Rób sprinty z truchtaniem na przemian czyli interwały. 15 sekund sprint i 45 sekund trucht. Zacznij od 3 takich serii i co tydzień dołóż jedną więcej. 2-3x w tygodniu tak. W dniach pomiędzy interwałami rób sobie lekki trucht, na początek 2-3 km najlepiej byłoby rano przed śniadaniem.
Czyli:
- poniedziałek interwały,
- wtorek trucht,
- środa interwały,
- czwartek trucht,
- piątek relaks ewentualnie basen,
- sobota - próba dłuższego biegu 6-7 km,
- niedziela luz.
Oczywiście interwały i bieganie poprzedzasz jakąś dobrą ogólną rozgrzewką. No i interwałów nie robisz na czczo. Jak widzisz że luźne truchtanie robi się za luźne to dokładasz kolejny km dystansu. Popracuj tak przez wakacje to we wrześniu będziesz miał kondychę na półmaraton (:
Aplikacji do odmierzania interwałów na androida jest mnóstwo - szukaj w sklepie po haśle HIIT. Jak masz zwykły telefon to jest apka do javy - RTX.
Jak nie chcesz biegać z telefonem to idziesz po prostu na stadion i robisz sprint na prostej a na zakręcie trucht, potem znowu sprint na prostej i trucht na zakręcie itd.
Machanie żelastwem raczej rób raczej w dni nieinterwałowe.



A jak w to wplatać treningi sw ?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
Interwały rób w dni w których nie masz treningów SW a w dni w których trenujesz SW, rano rób luźne bieganie.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
langus, nie czytałeś wątku

jakie przełożenie ma wytrzymałośc do półmaratonu na kondycję w SW?

imho- niemal żadne

natomiast podjęcie dodatkowego monotonnego treningu opartego na powtarzaniu tysiące razy tych samych ruchów
zamula układ nerwowy i ma negatywny wpływ na dynamikę i siłę eksplozywną

interwały biegowe w biegach długich poza nazwą nie mają nic wspólnego z interwałam i, o ktorych pisalismy wczesniej


przy okazji cytat z komentarza zamieszcoznego do art na stronie gazety wyborczej ( 5 latek na szlaku na rysy)
na temat szkodliwości długotrwałego monotonnego wysiłku dla dzeci- imho- to samo w znacznym stopniu dotyczy biegów długich i dorosłych:

WYCIECZKI w GÓRY, A WIĘC MARSZE NASTAWIONE NA POKONANIE ODPOWIEDNIEGO DYSTANSU, SĄ BARDZO SZKODLIWE DLA ZDROWIA MAŁYCH DZIECI.

Małe dzieci mogą się bawić bez zmęczenia przez 3 – 4 godziny, jeśli ich ruchy i czynności stale się zmieniają. Natomiast ruchy jednorodne, monotonne wywołują u nich zmęczenie w znacznie krótkim czasie; np. regularny spacer z dorosłymi lub marsz parami z rówieśnikami wywołują szybko objawy zmęczenia i nudy. Na spacerze dziecko mniej się męczy i może dłużej iść, jeżeli ma swobodę poruszania się, np. może wybiegać naprzód, zatrzymywać się, podnieść patyczek albo kamyk, zmieniać kierunek. Małe dzieci potrzebują ciągłej zmiany ruchu. Z obserwacji wiadomo, że zdrowe dzieci nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu, stać w bezruchu. Zmuszanie ich do dłuższego siedzenia czy stania jest nawet szkodliwe dla ich organizmu. Należy pamiętać, że kręgosłup małego dziecka jest w stadium kostnienia, osłabia się szybko i może ulec deformacji. Monotonne, jednorodne ruchy w postaci długiego marszu są również szkodliwe dla jego serca.

Cały tekst: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

jakie przełożenie ma wytrzymałośc do półmaratonu na kondycję w SW?

To może ja odpowiem, bo ten rant na bieganie to pieprzenie i robi się zwyczajnie nudny.

Półmaraton to nie jest jeszcze dystans wymagający jakiejś wyrafinowanej techniki biegowej. To można po prostu przetruchtać. Półmaratony często biegają ludzie o niewielkim stażu biegowym, ale po prostu bez poważnych dysfuncji ruchowych.

Przełożenie przygotowania fizycznego do półmaratonu na jakikolwiej inny trening fizyczny jest elementarne. Trening wytrzymałości biegowej to głównie trening wydolności tlenowej. Można przyjąć, że spokojne przetruchtanie półmaratonu wymaga podobnej wydolności tlenowej jak dwugodzinny trening sztuk walki. Jeśli dasz radę przebiec półmaraton, to twoje płuca i serducho są do tego przygotowane. Jeśli nie, to po prostu będziesz potrzebował więcej przerw na odpoczynek i mniej skorzystasz z treningu. Elementarne. Wydajność tlenowa jest o tyle ważna, że to parametr mało specyficzny. To, czy serducho i płuca trenujesz biegając, pedałując, czy pływając, ma małe znaczenie dla tego, w jakim sporcie ta wydajność będzie ci potrzebna. Podstawową zaletą biegania jest jednak to, że jest to umiejętność praktyczna i naturalna. Nieumiejętność biegania to po prostu dysfunkcja.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

jakie przełożenie ma wytrzymałośc do półmaratonu na kondycję w SW?

To może ja odpowiem, bo ten rant na bieganie to pieprzenie i robi się zwyczajnie nudny.

Półmaraton to nie jest jeszcze dystans wymagający jakiejś wyrafinowanej techniki biegowej. To można po prostu przetruchtać. Półmaratony często biegają ludzie o niewielkim stażu biegowym, ale po prostu bez poważnych dysfuncji ruchowych.

Przełożenie przygotowania fizycznego do półmaratonu na jakikolwiej inny trening fizyczny jest elementarne. Trening wytrzymałości biegowej to głównie trening wydolności tlenowej. Można przyjąć, że spokojne przetruchtanie półmaratonu wymaga podobnej wydolności tlenowej jak dwugodzinny trening sztuk walki. Jeśli dasz radę przebiec półmaraton, to twoje płuca i serducho są do tego przygotowane. Jeśli nie, to po prostu będziesz potrzebował więcej przerw na odpoczynek i mniej skorzystasz z treningu. Elementarne. Wydajność tlenowa jest o tyle ważna, że to parametr mało specyficzny. To, czy serducho i płuca trenujesz biegając, pedałując, czy pływając, ma małe znaczenie dla tego, w jakim sporcie ta wydajność będzie ci potrzebna. Podstawową zaletą biegania jest jednak to, że jest to umiejętność praktyczna i naturalna. Nieumiejętność biegania to po prostu dysfunkcja.



co to znaczy rant?

chłodny stosunek do biegania jest leciutka przeciwwagą dla krajowej bezkrytycznej mody na bieganie - leciutką

amerykanie mieli taką faze w latach 70 - tych i im przeszło.

lekarze również nie podzielają tego zachwytu

brak umiejętności biegania jest dysfunkcją dlatego bieganie jest fajnym TESTEM kondycji złapanej innymi metodami - np 5- 10 kilometrów raz w tygodniu jest ok.

albo stosowanie biegu jako rozgrzewki- też w porządku


W sportach walki dużą rolę odgrywa wysiłek beztlenowy i zdolność do wielokrotnego powtarzania krótkich serii takiego wysiłku.

jak chcesz przygotwać organizm do wysiłku ponad progiem anareobowym stosując metode treningową ograniczoną do wysiłku areobowego?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
normalnie. Wysiłek wysiłek na pułapie tlenowym w jakimś stopniu przekłada się na wysiłek beztlenowy. Poza tym jak zagłębisz się w temat( a z tego co widzę to w temacie jakoś siedzisz) to dowiesz się, że bez odpowiedniej bazy aerobowej twoje postępy anaerobowe szybko wyhamują. Nie można od razu rzucać się na trening typy interwałowego o wysokiej intensywności. Na początku trzeba zbudować solidny fundament aerobowy. Nie wyobrażasz sobie nawet o ile lepiej, szybciej będziesz się wtedy przestawiał na wysiłek o dużo większej intensywności. A wiem co mówię bo trzy lata temu rzuciłem się po zimie na ciężkie treningi o wysokiej intensywności i bardzo szybko czułem się wykończony. Od 2 lat robię wszystko powoli. Buduję wydolność tlenową albo utrzymuję ją na dosyć wysokim poziomie przez cały rok a dopiero później okresowo wchodzę na bardzo intensywne treningi wydolnościowe typu HIIT i wszystko idzie jak marzenie. Od kondycji po zrzucanie zbędnego balastu i budowanie dynamiki.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW

langus, nie czytałeś wątku


Czytałem wątek. Podałem przepis na zwiększenie kondycji bo z tego co opisuje to właśnie kondycja mu kuleje.

interwały biegowe w biegach długich poza nazwą nie mają nic wspólnego z interwałam i, o ktorych pisalismy wczesniej


Wiem. Kwestia nazewnictwa. Dlatego ja opisałem w poście proponowane interwały. Błędnie nie dopisałem, że to intensywne interwały (HIIT) a nie "biegowe interwały". Typowe interwały pod długie bieganie są zupełnie inne.

jakie przełożenie ma wytrzymałośc do półmaratonu na kondycję w SW?

imho- niemal żadne


Dla mnie ma. Jak biegam w podobny do opisanego przez siebie sposobu to na treningach judo mam mniej "pod górkę". Czy podczas zwykłych treningów czy podczas randori mogę się bardziej przyłożyć, zrobić więcej powtórzeń etc. Jak sobie zaniedbam bieganie to praktycznie od razu to wyraźnie to odczuwam.
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
witam..wetne sie w temat sorry(wrazie czego otworze nowy temat)

sam staram sie dopasowac swöj stary "hiit"program" pod aktualna wiedze nowa treningöw wytrzymalosciowyc,silowo pod sw..

przyklad w 2013:
krötka rozgrzewka ala thaibox ca5 min..

1 seria bez przerwy..


15 x wolnychpompek
10 pow martwy ciag sztanga plus ciezarek ca 10 kg
10 pow podciaganie do klatki szangi w opadzie tulowia ca 10 kg
10 pow sztanga biceps ca 10kg
10 pow sztanga triceps ca 10 kg
10 pow sztanga barki ca 10 kg
10 pow sztanga przysiad
ca20-40 pow brzuszki.rözne formy

i tak wsumie 3 serie..

poniewaz wspomnieliscie tu o "hiit" systemie to sie odezwalem..
jakies modyfikacjie?
trening max 1x tyg bo po 2 x w tyg sw dochodze za dlugo zawsze do siebie..
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
co to znaczy "ciezarek ca 10kg"? podaje sie wage szantgi+talerze, czyli tyle ile podnosisz.
to co wpisales, to nie jest HIIT, tylko "typowy" trening wytrzymalosciowy ze smiesznymi ciezarkami i kiepski cwiczeniami.
przyklady HIIT:

siad przedni z 20kg; 8 powtorzen, 10s przerwy x8
"sprint" 30s, marsz 60s x10
20 swingow, 5 (10) pompek, 100 razy na skakance (jako odpoczynek) x5+
10 burpees, 10 swingow lewa/prawa, 30s odpoczynku x5
etc

jak chcesz robic complexy, to mozesz zrobic:
10x martwy, 10x zarzut z nad kolan, 10x przysiad przedni, 10x wyciskanie stojac, 10x siad tylni (plus np drazek przed tym jako osobne cwiczenie); to bez puszczania sztangi, 1-2min przerwy i 3-5 razy.
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowo-wytrzymałościowy pod SW
novocaine:
dzieki

nie dopisalem wagi sztangi/gryfu ca 7-8 kg..
wiec wszystko ca + 8 kg w 1 seri..
tetno szlo ostro do göry,ale nie bylo to pod sztuki walki napewno najlepsze..ale byl to obwodowy trening .

teraz w wieku 38 lat ucze sie na nowo duzo i pznaje swoje cialo tez na nowo,zawsze tylko cwiczenia silowe byly priorytetem,niestety..

"10x martwy, 10x zarzut z nad kolan, 10x przysiad przedni, 10x wyciskanie stojac, 10x siad tylni (plus np drazek przed tym jako osobne cwiczenie); to bez puszczania sztangi, 1-2min przerwy i 3-5 razy."

oo o cos takiego mi wlasnie chodzilo..izolowane specialnie na biceps np itp fakt niepotzrebne total..
ca 5-8 cwiczen-powtörzen 10? i 3-5 serii..

skakanka ,pajacyki ,pompki ,przysiady mam itak na kazdej rozgrzewce..

dzieki za pomoc :-)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024