Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dan Docherty - walka w Malezji 1980


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dan Docherty - walka w Malezji 1980

  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
A gdzie w tym Twoim materiale tai chi widać? I czemu ten pan nie walczy jak na tym klipie :)

  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Hej, o ile się nie mylę, to pierwszy klip jest z walki, a drugi to demonstracja, a Tai Chi tam na pewno jest, pozdrawiam.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Pewnie masz racje - na pierwszym filmiku tai chi pewnie, gdzieś jest - leży z boku, poza kadrem :peace:
A co do różnic pokazanych na demonstracji to dlaczego nie demonstruje się technik przeciwko realniejszym atakom - jak ktoś chce to choreograficznie można cuda zrobić a bynajmniej wyglądało by to jakoś ... powiedzmy mniej sztucznie i mało realnie ;-)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Daniel wie co pisze... widział nie raz tai chi.....

A co do pokazów w drugim filmiku... to jakby to były realne techniki to trzeba by zastosować realne techniki... a one sa przeciez tajne...
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
ależ ja nie kwestionuje tego, że Daniel nie wie co to tai chi :lol: jednak mam spore wątpliwości, że tam tai chi widać, więc jeśli możecie przeanalizujcie ten fragment z filmiku i wskażcie mi te elementy tai chi które tam obaj widzicie ;-)
Co do demonstracji .. nie wiem czy nie było by ciekawiej gdyby jednak ataki były realniejsze, tzn aby choć atakujący nie był do końca bierny - bo takie rzeczy to tylko w erze :cool: a nie w realu. A co do samej realności ataku i obrony - hmm chyba nie chodzi Tobie o intencję skrzywdzenia czy to broniącego się czy to atakującego :?: wszak to tylko demonstracja
No ale ja się na tai chi nie znam - zawsze uważałem, że to dla mnie zbyt szybkie :peace: co nie przeszkadza mi eksperymentować i wspólnie ćwiczyć z przedstawicielami tego systemu :box:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
coś mnie oczy bolą i nie dowidzę dziś już ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Hej Robert, pogadamy na sali, jeśli chodzi o film, to w obu występuje ten sam Dan Docherty, w pierwszym nokautuje przeciwnika, może w stylu tai chi chuan, a może nie, brał udział w wielu zawodach w tamtym czasie. Jest dość znanym nauczycielem stylu Wu Tai Chi Chuan, mam nadzieję spotkać go we wrześniu na spotkaniach tui shou w Pradze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mogę zapytać w jakim stylu walczył, ale z tego co wiem od zawsze ćwiczy tai chi, jak Bolo Yang :)
Drugi filmik to czysta demonstracja, chodzi o pokaz a nie, o uszkodzenie partnera, może mogliby być realniejsi, ale uważam, że kiedy dochodzi do większego realizmu to może coś pójść nie tak i ktoś oberwie.
Peter, to Ty żyjesz?
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Hej Daniel- spoko bez spinki ;-) - znasz mnie pogadać zawsze możemy, w trakcie lub po treningu :cool: a co do Petera to jeśli się uda pojedziemy razem - może nawet w większym gronie i się będziemy dokształcać. Ja mam swoje wątpliwości no ale to tym face to face :)
@Peter - pewny jesteś, że właśnie z elementów formy, którą podesłałeś, korzystał ten pan na pierwszym filmiku :roll:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
odzywam sie w zasadzie tylko jak ktos pisze brednie....
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
innymi słowy sugerujesz, że ja właśnie piszę ... hmm bardzo nieładne zachowanie - no ale nie mnie oceniać. Ja raczej kieruje się maksymą mamy Forresta Gumpa ;-)
Skoro już jednak powiedziałeś A nie wykręcaj się od całego alfabetu .... Fajnie, że Dacheng promuje systemy wewnętrzne, ale z tego filmiku wynika, bynajmniej z tego co ja tam widzę, że jakkolwiek ten pan praktykuje tai chi, to walczy jak wielu zawodników niekoniecznie pracujących w pocie czoła nad tai chi, za to dających o wiele szybciej realne efekty/umiejętności wlaki (patrz np kick box albo choćby sam boks ale nie ograniczam się do tego - żeby nie było). Fajnie, że udało mu się wygrać, ale powiedz proszę w czym to się różni od innych technik w innych sztukach czy sportach walki - tych bardziej hmm nazwijmy to zewnętrznych. A i fajnie było by dowiedzieć się z kim walczył i na jakich zasadach - bez tego jakoś to mało przekonujące ...
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
alez nie... w koncu to Daniel zauwazyl tai chi w tej walce i on jest wielkim specjalista w tej kwestii i napewno sie doszuka jakis elementow z formy ktora wstawilem...albo dorobi inna ciekawa teorie. az nie moge sie doczekac...
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Tai Chi jest we wszystkim, nawet w tym, że żyjesz, żebyś nie musiał się domyślać, to chodzi mi o to, że oddychasz, a filozoficznie jest to proces równowagi Tai Chi, coś jeszcze koledze wyjaśnić? :?:
No i na koniec sparafrazuje mistrza " Film, choćby najlepszy, nie oddaje", nie walcz z filmami i z internetem, chcesz poćwiczyć? wpadnij, mamy dużo miejsca.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
ależ proponowalem ci pare razy mały sparing ... w Katowicach ... i Tucznie... zawsze cos ci nie pasowalo... ale jak bedziesz na slasku .. nie odmowie przeciez wiesz ;)
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
W Tucznie byłeś raz i wyjechałeś bez pożegnania... :cry:
Ale skończmy to, bo nie ma związku z tematem, autor pewnie wstawił, podobno panowie się znają, to raz, a po drugie aby pokazać, że z Tai Chi też może być coś pożytecznego.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
dwa ;) i dwa razy sie z Toba nie pozegnalem ;) ale wiesz moja oferta aktualna...i bedzie to fajne miodne tai chi...
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Ok, jeśli mi wolno, to wybieram szermierkę Tai Chi na drewniane miecze, sparing jak sparing, może być?
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
czy nie wspomnialem ze ci cos zawsze nie pasuje???
ale jak chcesz moze byc. To ciebie bedzie bardziej bolalo......
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
Jakiś strasznie agresywny jesteś, za długo stałeś w ZhangZhuan?
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dan Docherty - walka w Malezji 1980
@Daniel G
hmm ja akurat co innego widzę wszędzię wokół i nie wszystko jest dla mnie Tai Chi (i nie jest tot też wing chun) - no ale o tym w innym wątku - raczej na treningu ;)

@Peter
Hmm nas jest 2 Bydgoszczy (ja i Daniel choć może być i więcej zainteresowanych), i co prawda ja nie praktykuję tai chi ale chętnie dotknę i posmakuję czegoś co kolega ma w zanadrzu, więc może kolega się pofatyguje do nas lub da znać jeśli zawita na kujawy ...

I do obu panów skończcie osobiste wycieczki - było minęło - trzeba patrzeć w przyszłość .....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024