Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót Kung Fu… Pandy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_soto dojo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Powrót Kung Fu… Pandy?
Powrót Kung Fu jak najbardziej, jednakże nie pandy ;)

Kung Fu natomiast powraca do SOTO! Już od marca zapraszamy za zajęcia w każdy poniedziałek oraz środę od godz. 21:00 do 22:00.

Trochę historii…
Tłumacząc dosłownie Kung Fu określa wysoki profesjonalizm, poziom mistrzowski w dowolnej dziedzinie życia.

Przyjęta współcześnie definicja uznaje natomiast Kung Fu jako bardzo starą sztukę walki, wywodzącą się z Chin, początkowo przewidzianą do usprawniania własnego ciała i ducha. Techniki miały na celu poprawiać kondycję słabowitych mnichów pomagając im w koncentracji i medytacji. Dopiero później zaczęły powstawać elementy przeznaczone do walki.

Kung Fu rozwijane było w wielu ośrodkach przez co powstała znacząca ilość różnorodnych stylów walki. Mimo tego, głównym prekursorem został legendarny mnich Bodhidharma, rozsławiając klasztor Shaolin. Stał się on ojcem Kung fu uznanym nawet w najbardziej odległych szkołach.

Charakterystyka walki…
Przede wszystkim Kung Fu oparte jest na ruchach zwierząt, gdzie bardzo często można zaobserwować nietypowe ułożenie rąk czy bioder, niespotykane w innych sztukach walki. Zagłębiając się jednak w specyfikę, to nie układ dłoni ani ciała charakteryzuje technikę, najważniejsze tymczasem jest poruszanie się i odpowiednie wkładanie siły.

Kung Fu zawiera również techniki oddechowe, umożliwiające większe wyzwolenie energii. Ważną rolę w tej sztuce walki odgrywa również medytacja.
Kung Fu prowadzi do psychicznej harmonii, chęci bezustannego rozwijania własnej osoby, podniesienia sprawności fizycznej i nauki walki.

Serdecznie zapraszamy!

PIERWSZE ZAJĘCIA GRATIS! SPRAWDŹ SIĘ…

Więcej informacji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Dobrze byłoby w reklamie nie wciskać totalnych bzdur.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
eee myśle że [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w to wierzy co napisał....
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Co to jest "niebieska szarfa w Kung Fu tradycyjnym"?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
kiedyś taką miałem. przed brązową. generalnie nie stopień instruktora.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
a wolno spytać jakiego koloru szarfa to kolor instruktora ??? ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
żadna ;) . wtedy miałem 18 lat i łykałem wszystko .
  • 0

budo_siegel84
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Właśnie przez takie reklamy i opisy szkół na zajęcia z Kung Fu przychodzą ludzie oczekujący bardziej przepływu energii, otwieranie meridian i lewitacji pod sufitem niż potu, technik i sparingów. Nie jestem specjalistą ale trochę widziałem :) Na dodatek nawet postawa trenera (mój należał do tych "nie-lewitujących") nic nie zmienia :/
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Bo jak się ludzie pierdół naczytają a potem, z wielkim przekonaniem i wiarą w nie, idą na zajęcia to nie sposób im wybić to z głowy - ot co - oni zwyczajnie mają "swój" świat i, w przeciwieństwie do Neo, prawie nigdy nie wybierają właściwej pigułki :roll:
  • 0

budo_siegel84
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
W tym przypadku prawdziwą pigułką jest piguła w ryja ;) na sparingu lub ulicy :(
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Nie wierzę, że leczy to zawsze i wszystkich
  • 0

budo_siegel84
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
haha, no tak... "czekaj czekaj, zanim uderzyłeś powinieneś ustawić się wg. schematu nr. 12... dlatego nie zareagowałem jak na starożytnej rycinie nr. 120"
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
sam widzisz ;-)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

W tym przypadku prawdziwą pigułką jest piguła w ryja

jak to odpowiadal moj kolega trener na pytanie "how the chi flows? - it flows thorugh my fist in your face".
Mialem tez takiego kolege aikidoke co wszystkim filozofom na treningu zadajacych mu za dlugie pytania mowil "hmm problemem sa slabe nadgarstki - 10 min stania na kosciach"
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

Mialem tez takiego kolege aikidoke co wszystkim filozofom na treningu zadajacych mu za dlugie pytania mowil "hmm problemem sa slabe nadgarstki - 10 min stania na kosciach"


Bardzo to musiało być hmm demotywujące bynajmniej w kwestii zadawania pytań, lecz jeśli kiedyś jeszcze go spotkasz spytaj proszę co miało na celu właśnie takie stanie ? Bo ja aj owszem rozumiem, że ćwiczenie musi być uciążliwe, zwłaszcza jako kara za dociekliwość (aczkolwiek są dociekliwości, które nie powinny być karane a tylko pozytywnie świadczą o adepcie), to nijak nie kumam po co w aikido akurat stanie na kościach zwłaszcza w kontekście słabych nadgarstków.

A sprawę nie wyleczalności wszystkich nawiedzonych jakąkolwiek metodą chyba już wyjaśniliśmy - w skrajnych przypadkach nie pomaga nawet upływ czasu ani zdobywanie doświadczeń z wiekiem. Ot kosmiczni idealiści i tyle ;-) Karanie ich wymyślnymi ćwiczeniami i tak sobie oni zinterpretują zgodnie z własną wiarą, i niewykluczone, że jeszcze się pogłębi to co miało zostać spłycone :lol:
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

to nijak nie kumam po co w aikido akurat stanie na kościach zwłaszcza w kontekście słabych nadgarstków.

jak to? do atemi! ;-)
jest taka grupa cwiczacych ktory tak naprawde chca porozmawiac ale tak jeszcze bardziej naprawde to chca dac wyklad, oni ciagna jak misie do ula do takich sekcji wlasnie roznych gdzie im sie wydaje ze bedzie okazja ku temu, czesc ludzi ich nie odsiewa a czesc co ma inne podejscie do treningu odsiewa ich roznie - czasem jak napisalem - natomiast czym szybciej tym lepiej. Np ludzie z ktorymi cwiczylem w UK mieli taka prosta metode ze w ramach demonstracji trener sprzedawal ci taki strzal w brzuch na ktoryms z pierwszych treningow "lekki" i po tym ja dochodzilem do siebie z 20 minut, i teraz jak obserwowalem - to 9 na 10 ludzi odchodzi po takiej przygodzie a 1 chce sie dowiedziec co sie wydarzylo.
Jak chodzilem potem na bjj w UK to pierwszy ponad miesiac po prostu bylem rozjezdzany o mate bez zadnych tlumaczen, z bolu zeber w nocy nie moglem spac, i jak zobaczyli ze dalej przychodze to costam powoli mi zaczeli pokazywac.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [/youtube]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
nie no jakby mi trener na pierwszym treningu z partyzanta wyjebal to albo bym mu wpierdolil albo pozwal. co innego jak są jasno określone zasady a co innego jak ich nie ma.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
nie no jakby mi trener na pierwszym treningu z partyzanta wyjebal to albo bym mu wpierdolil albo pozwal. co innego jak są jasno określone zasady a co innego jak ich nie ma.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Hmm bardzo interesujące metody odsiewania ale mimo wszystko jakoś mało humanitarne, ba powiem więcej urazogenne. Uwierz mi mścicielu można bardzo subtelnie i bardzo skutecznie zniechęcić kogoś do udziału w zajęciach, ale trzeba do tego czegoś więcej niż brutalnego wyżywania się na początkujących. Taki instruktor czy zaawansowany uczeń, traktując brutalnie nowego i to bez względu czy ciekawskiego czy nie, sam siebie poniża - ale to moja ocena.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024