Skocz do zawartości


Zdjęcie

SW a aparat ortodontyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SW a aparat ortodontyczny
Witam
Stoi przede mną perspektywa założenia aparatu ortodontycznego na jakieś 2 lata. Aparat byłby założony na górną szczękę i być może na dolną. Nie ukrywam, że mam obawy dotyczące ograniczenia czy zaprzestania dalszych treningów SW. Zdaję sobie sprawę z tego, że istnieją specjalne ochraniacze na zęby pod aparaty ortodontyczne, jednak nie wiem, na ile w praktyce ochraniają one zęby, dziąsła i sam aparat przed uszkodzeniem. Czy są tutaj ludzie, którzy mają doświadczenie z trenowaniem w aparacie albo znają kogoś, kto trenował? Jakie SW są bezpieczne, a jakie odradzalibyście?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a aparat ortodontyczny
Znam się tylko na aparatach ort. :) . Nie wiem jakiego typu będzisz nosił ale ochraniacz będzie albo niemożliwy do wykonania albo działający tylko jak amortyzator między płaszczyznami zgryzieniowymi. Osobiście odradzam wszystkie uderzane. Jedynym rozwiązaniem może być nakładka zgryzienowa (taka bardzo płytka)+ kask z kratą (lub szybą).
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a aparat ortodontyczny
Znam osoby, które miały aparat i trenowały sporty walki (w tym uderzane, bez bardzo ostrych sparingów) z wykorzystaniem zwykłej szczęki, pomijając fakt, że są dostępne specjalne ochraniacze na zęby dla osób noszących aparat ortodontyczny. Nie piszę tego żeby się wykłócać kto ma rację, tylko dochodzą do mnie sprzeczne informacje. :wink:

Jersey, nosiłeś/nosisz albo znasz kogoś, kto nosił i trenował? Możesz napisać na priw.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a aparat ortodontyczny
Nie.
Wykonywałem tylko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024