Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efektywność treningu, a jego częstotliwość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Panowie , mam pytanie. Jaki trening będzie efektywniejszy, 2x bjj + 2x mma w tygodniu, czy 4x kickboxing/box ? Generalnie sprawa ma się w taki sposób, jestem zdrowo zajarany tematyką mieszanych sztuk walki, uczęszczam sobie na treningi bjj mniej więcej 3 razy w tygodniu jakieś 1.5 miesiąca, lecz docelowo chciałbym trenować mma, niestety w moim przypadku treningi mma są możliwe tylko 2 razy w tygodniu , w tym samym klubie bjj, który nie jest stricte mma. Zastanawiam się nad efektywnością takiego treningu 2x bjj + 2x mma, nie jest to za mało żeby ogarnąć w miarę konkretne efekty treningów ? Zaczynam również powątpiewać na temat samoobrony trenując sportowe bjj, nie umiejąc porządnie wyprowadzić cios.
Może powinienem zainteresować się kick'iem, w moim przypadku treningi 4x/tyg , nie byłoby to efektywniejsze, niż takie łączenie 2xbjj + 2xmma w tygodniu ?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Pytanie bez sensu.
Trenuj jedno, ale z głową. Chwytając kilka rzeczy na raz, nic z tego nie wyjdzie.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Efektywniejszy do czego? Jak Ci zalezy na mma to wiadomo ze wiecej nauczysz sie trenujac bjj i mma a nie kicka i boks. Zreszta jesli brac pod uwage samoobrone to tez bralbym pierwsza opcje,tj.bjj + mma.Ps. Jak wyglada ten trening 2x mma o ktorym piszesz,podczas tego treningu robicie sama stojke a parter podczas tego 2x bjj czy bjj i do tego stojka i parter na dwoch treningach?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Osadnik
Trenując pod samoobronę musisz trenować techniki dostosowane do samoobrony a nie sportu. czyli wszelkiego rodzaju sporty czy sztuki walki trenujesz dla poprawienia kondycji ewentualnie czystej sztuki, a pod samoobronę musisz ćwiczyć kilka wyselekcjonowanych układów (nie kata, tul poomse czy podobnych) aż do absolutnej automatyzacji na zasadzie dwa - trzy szybkie i spierdalam. z parteru potrzeba tylko tyle żeby wiedzieć jak z niego uciec i szybko wstać, reszta pozostaje taka sama.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
bjj pod samoobrone:

to takie proste DVD Cartmella - jak ktos cwiczyc bjj to ma to opanowane po 2-3 zajeciach a jak nie cwiczy to wlasnie jest dobre zeby ogarnac tylko te niezbedne podstawy
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
czarny msciciel
Powiedz uczciwie ile jest samoobrony w tym filmie, było tam kilka okazji, żeby udało się załadować solidny strzał. A końcówka ma tyle wspólnego z samoobrona ile ja z baletem.
  • 0

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Przepraszam, zbyt chaotycznie napisałem, może sprostuje o co mi chodzi. Generalnie zastanawiam się czy jest sens się bawić w treningi 2xbjj plus 2xmma w tygodniu, czy skupić się na jednej dyscyplinie. O efektywność mi chodzi o szybkości uczenia się, bo jak bawie się 2 x razy w bjj i mma w tyg to robię wszystkiego po trochę, nie wiem czy jest sens, odnośnie przyswajania umiejętności. Czy nie lepiej wybrać się na jedną dyscyplinę i trenować ją 4 razy w tyg. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie lepiej KB albo Boks, nie KB i Boks, a moje wątpliwości polegają na tym , że nie potrafię nawet porządnie uderzyć, a jakoś tarzania się po chodniku i zapinania trójkąta jakoś sobie nie wyobrażam, wiem że krótko trenuje, ale z czasem takie wnioski wysnułem. Odnośnie samoobrony, to nie jest to mój 100 procentowy cel, lecz nie ukrywam, że ważne jest to dla mnie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Wybierz jedną. Ale na początku nie szarżuj z ilością max 3 razy w tygodniu.
Co do wyboru to sam sobie odpowiedziałeś.

A tak naprawdę. Idź na każdy z dostepnych treningów i zdecyduj co Tobie pasuje.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość

Osadnik
Trenując pod samoobronę musisz trenować techniki dostosowane do samoobrony a nie sportu. czyli wszelkiego rodzaju sporty czy sztuki walki trenujesz dla poprawienia kondycji ewentualnie czystej sztuki, a pod samoobronę musisz ćwiczyć kilka wyselekcjonowanych układów (nie kata, tul poomse czy podobnych) aż do absolutnej automatyzacji na zasadzie dwa - trzy szybkie i spierdalam. z parteru potrzeba tylko tyle żeby wiedzieć jak z niego uciec i szybko wstać, reszta pozostaje taka sama.


Święta prawda, ale mi tego nie musisz tłumaczyć: ) Kolega po prostu pytał między innymi o efektywność treningu samej stójki bądź stójki i parteru pod samoobronę. Jeśli miałoby to wyglądać że 2x w tygodniu parter i 2x stójka to moim zdaniem to lepsza opcja niż sam kick czy boks 4x w tygodniu, tym bardziej że interesuje go mma.

Jeśli spytałby się o jakiś combat to możemy dalej zagłębiać się w temat, po prostu odpowiedziałem (chyba) co IMO jest najlepsze dla niego biorąc pod uwagę jak opisał swoje zainteresowania i potrzeby.
Co do tego co napisałeś w innym poście, żeby spróbował na własnej skórze każdej opcji to również święte słowa: )
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość

Powiedz uczciwie ile jest samoobrony w tym filmie, było tam kilka okazji, żeby udało się załadować solidny strzał. A końcówka ma tyle wspólnego z samoobrona ile ja z baletem.

MOWISZ O CALYM dvd? JA TO WIDZIALEM Z ROK temu nie chce mi sie troche teraz szukac po zasobach czy tylko o tym pokazanym w reklamowce?
Jak dla mnie bylo ok - podstawy bjj bez wchodzenia w detale i live drills
to jest DVD co pokazuje glownie wyjscia z sytuacji utraty oprzewagi na ziemi wiec logiczne ze przyjmie sie wtedy troche na twarz

a co do samej samoobrony, przy takiej ilosc treningow ja bym sie nie martwil specjalnie
  • 0

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość

Osadnik
Trenując pod samoobronę musisz trenować techniki dostosowane do samoobrony a nie sportu. czyli wszelkiego rodzaju sporty czy sztuki walki trenujesz dla poprawienia kondycji ewentualnie czystej sztuki, a pod samoobronę musisz ćwiczyć kilka wyselekcjonowanych układów (nie kata, tul poomse czy podobnych) aż do absolutnej automatyzacji na zasadzie dwa - trzy szybkie i spierdalam. z parteru potrzeba tylko tyle żeby wiedzieć jak z niego uciec i szybko wstać, reszta pozostaje taka sama.


Święta prawda, ale mi tego nie musisz tłumaczyć: ) Kolega po prostu pytał między innymi o efektywność treningu samej stójki bądź stójki i parteru pod samoobronę. Jeśli miałoby to wyglądać że 2x w tygodniu parter i 2x stójka to moim zdaniem to lepsza opcja niż sam kick czy boks 4x w tygodniu, tym bardziej że interesuje go mma.

Jeśli spytałby się o jakiś combat to możemy dalej zagłębiać się w temat, po prostu odpowiedziałem (chyba) co IMO jest najlepsze dla niego biorąc pod uwagę jak opisał swoje zainteresowania i potrzeby.
Co do tego co napisałeś w innym poście, żeby spróbował na własnej skórze każdej opcji to również święte słowa: )

Z tym, że mam wątpliwości czy bawiąc się w 2x w tygodniu bjj i 2x mma ( na mma trenuje się stójkę oraz parter) czy będę miał w miarę efekty adekwatne do spędzenia czasu na treningach tygodniowo, bo jakby nie patrzeć jakbym samo mma trenował dwa razy w tygodniu to by było trochę mało, tak samo z bjj. W tej sytuacji łącze dwie rzeczy wszystko po trochę i zastanawiam się czy jest sens. A że nie mam doświadczenia to pisze tutaj, bo sam nie wiem jak to jest? Zastanawiam się czy nie skupić się lepiej na jednej dyscyplinie i trenować to 4 razy w tygodniu, czy wtedy będą lepsze efekty? Jakbym miał możliwość trenowania mma 4 razy w tygodniu, to bym się skupił na mma tylko, a że tylko 2 razy w tygodniu mam opcję na mma, to pomyślałem nad takim połączeniem bjj plus mma , z tym , że czy to ma sens ? Bo na dobrą sprawę chyba mma się nie nauczę porządnie ani bjj ?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem masz możliwość 3x bjj i 1 trening stójki bądź samą stójkę 4x w tygodniu? To jednak ta opcja kicka czy boksu wydaje mi się sensowniejsza, ale po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie czy wolisz parter czy stójkę, jeśli pójdziesz na coś czego nie lubisz to taki trening nie ma sensu.
Ps.A nie możesz chodzić po prostu na te 2x bjj i oddzielnie na kicka czy boks 2x w tygodniu? Te treningi się nakładają się czasowo na siebie?
  • 0

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem masz możliwość 3x bjj i 1 trening stójki bądź samą stójkę 4x w tygodniu? To jednak ta opcja kicka czy boksu wydaje mi się sensowniejsza, ale po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie czy wolisz parter czy stójkę, jeśli pójdziesz na coś czego nie lubisz to taki trening nie ma sensu.
Ps.A nie możesz chodzić po prostu na te 2x bjj i oddzielnie na kicka czy boks 2x w tygodniu? Te treningi się nakładają się czasowo na siebie?

Generalnie sprawa ma się w taki sposób. Mam możliwość uczęszczania na treningi cztery dni w tygodniu ( nie licząc soboty i niedzieli ) w tej chwili chodzę 3x bjj ( jakieś 1.5 miesiąca ) , ponieważ miałem takie przekonanie, że jest to najbliższe mma ( które leży w kręgu moich zainteresowań ) , chciałem podłapać jakieś podstawy i wybrać się na mma. Jakbym wybrał się na mma, to moje treningi by miały częstotliwość 2x bjj i 2x mma w tygodniu ( taka częstotliwość z racji grafiku, bjj i mma w jednym klubie są ). Niestety nie jestem w stanie łączyć oddzielnie treningów kicka i bjj, z powodu kosztów.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
idz na bjj i mma.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
pod samoobronę boks jako podstawa- tylko i wyłącznie.

jestem wiecznym początkującym w bjj i brązowe paski bjj o wadze +10 kg do mojej nie byłyby w stanie użyć technik bjj gdyby w walce były uderzenia.

mma, zapasy jako uzupenienie boksu, bjj jako doszlifowanie płaszczyzny ground fighting ( bardziej dla pozbycia się lęku przed finalem w parterze i utratą przewagi- niż praktyczna umiejętność)

boks plus solidne zapasy i świadomość istnienia technik bjj wystarcza żeby obronic się na ulicy i zdominowac w realnej walce każdego zawodnika dowolnego sportu ( nie mającego przytlaczającej przewagi fizycznej)
  • 0

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
To generalnie mieszanie 2 sportów walki, przy takiej ilości treningów jest nie efektywne ? To MMA, tak trochę na siłę, starałem się wcisnąć kombinować razem z BJJ, bo w tej chwili podoba mi się najbardziej, aczkolwiek u mnie w mieście nie ma żadnego konkretnego klubu MMA, są zajęcia tylko w tym klubie BJJ. Odpuścić sobie tego miksa i skupić się na Kicku albo Boksie, patrząc przez pryzmat , że stójka na poziomie zero, nawet porządnie wyprowadzić ciosu nie potrafie ?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
fanton
Nie generalnie, tylko na początku. W moim przypadku najpierw zdobyłem czarny pas w karate potem dopiero zająłem sie judo i mi nie koliduje. Właściwie świetnie uzupełnia.
Problem jest taki, że jeszcze nie nabyłes nawyków ruchowo-czuiowych w jednej dyscyplinie, a juz próbujesz uczyć się podobnych w drugiej. Prowadzi to do totalnej klapy.
  • 0

budo_fanton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektywność treningu, a jego częstotliwość
W takim razie wnioskuje, że lepiej żebym zajął się tylko stójką, albo tylko parterem, gdy nabiorę jakieś doświadczenie dopiero wtedy interesować się MMA? W takim razie zajmę się chyba tylko stójką, bo co każdy trening BJJ mam rozkminy, że nie umiem uderzać, czy jest sens tego parteru w takiej sytuacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024