Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarcie klubu SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_asdqwesw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Otwarcie klubu SW
Witam,

chcesz otworzyć klub sportów walki pod nazwą na przykład „xyz” ale właścicielem klubu będzie moja firma wielobranżowa której nazwa nie jest związana ze sportami walki np. „PHU a b c”. Mam jednoosobowa działalność gospodarczą. Czy mogę stworzyć klub który reklamować się będzie nazwą „xyz” i na bazie tej nazwy budować swoją markę. Chciałbym w przyszłości zastrzec tą nazwę oraz ewentualne logo tak aby nikt komu nie wyrażę na to zgody nie mógł jej wykorzystywać. Czy jest to zgodne z prawem aby nazwać miejsce/grupę ludzi trenujących u mnie jedną nazwą a firmę inną nazwą? Czy ewentualną nazwę trzeba dodatkowo gdzieś zgłosić/zarejestrować/zastrzec?

Czy może mi ktoś doradzić jak robią to inne kluby np. berserkers, copacabana, strefa walki, ankos itd?



Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarcie klubu SW
Znak towarowy, a nazwa firmy to różne obszary. Firma może mieć wiele rodzajów działalności, w których może sobie zastrzegać wiele różnych znaków, patentów, etc.

Znaki towarowe rejestrujesz w Urzędzie Patentowym.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Berseker's, ani Ankos nie mają zarejestrowanych nazw, także śmiało, można je próbować podebrać ;-)

Rejestracja znaku towarowego, patentu, etc. kosztuje.
  • 0

budo_asdqwesw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarcie klubu SW
Dzięki wielkie.
A czy mogę jakąś wymyśloną nazwą reklamowac się (plakaty, internet itd.) jako nazwą klubu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024