Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót Kung Fu… Pandy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
kontekst byl taki ze ja sie zapytalem czy moze na mnie pokazac ten typ energii uderzenia bo rzeczywiscie chcialem poczuc i na mnie pokazal, stalem przygotowany i wiedzialem co bedzie.
To nie byly jazdy ze trener chodzi po sali i czasem z partyzanta komus przyjebie w stylu starych szkol kyokushinu w PL na przyklad.
Mnie osobisce np. nic bardziej nie irytuje jak takie strzaly z partyzanta albo umawiasz sie z kims ze cwiczysz na 10% i nagle on ci probuje strzelic petarde bo haha zapomnial sie sorry.

Uwierz mi mścicielu można bardzo subtelnie i bardzo skutecznie zniechęcić kogoś do udziału w zajęciach,

to jest tez kwestia kontekstu, jak ktos np. uczy za oplata symboliczna bo z tego nie zyje to mu sie moze nie chciec pozbywac sie tygodniami jakiegos oszoloma.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

Uwierz mi mścicielu można bardzo subtelnie i bardzo skutecznie zniechęcić kogoś do udziału w zajęciach,

to jest tez kwestia kontekstu, jak ktos np. uczy za oplata symboliczna bo z tego nie zyje to mu sie moze nie chciec pozbywac sie tygodniami jakiegos oszoloma.

Uwierz mi to wcale nie trwa tygodniami :roll:

A opowiedz jak to było z tymi żebrami - też o coś pytałeś ???
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?
Wybacz Mścicielu, że tak pytam ale naprawdę uważasz, że w aikido robi się atemi seiken ??? Bo ja się nie znam na aikido, ale w karate do prawidłowego uderzania prócz stania w na kościach używa się dodatkowo makiwary, a czasem i worka, zaś poprawność tak wypracowanych technik nieraz sprawdza w testach tameshiwari.

Dołączona grafika

Wybacz ale żaden aikidoka nigdy o takim treningu nie wspominał nawet - a są na tym forum ludzie z naprawdę długim stażem i z różnych odłamów tegoż systemu. A i żadnego aikidoki nie widziałem nawet na youtube testującego skuteczność swych atemi łamiąc deski ,czy inne przedmioty choćby niekoniecznie nawet techniką seiken
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

że w aikido robi się atemi seiken ???

to musisz aikidokow zapytac. ja slyszalem plotki ze oni glownie shomeny robia niektorzy kompulsywnie, bo np. niejaki Gozo Shioda twierdzil ze w aikido 70% to atak.
a po 2 primo cwicza oni ci aikidocy obrony przed uderzeniami np. piescia to chyba tez musza znac ataki nie?

A opowiedz jak to było z tymi żebrami - też o coś pytałeś ???

nie, jak sie zaczynalo wolne kulanie to mozna bylo sie kulac z nimi albo i nie i ja sie kulalem.

ten rysuken co dales to taki nie do konca jest informacyjny bo cialo ludzkie plaskiej drewnianiej deski nie przypomina specjalnie
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót Kung Fu… Pandy?

to musisz aikidokow zapytac. ja slyszalem plotki ze oni glownie shomeny robia niektorzy kompulsywnie, bo np. niejaki Gozo Shioda twierdzil ze w aikido 70% to atak. /quote]
tak mi się zdaje, że oni właśnei atakuja shomeny i yokomeny bo włąśnie tak atakują więc przed nimi się bronią


a po 2 primo cwicza oni ci aikidocy obrony przed uderzeniami np. piescia to chyba tez musza znac ataki nie?

A to już byś musiał się aikidoków zapytać, słyszałem plotki, że niejako to sztuka straszna i mordercza aczkolwiek zdania są mocno podzielone. Co do stosowania realnych ataków w aikdo mam spore wątpliwości na ile są one ralne a na ile im się tak wydaje ;-)

nie, jak sie zaczynalo wolne kulanie to mozna bylo sie kulac z nimi albo i nie i ja sie kulalem. /quote]
innymi słowy wcale im nie podpadłeś ale dopiero po czasie zaczęli się dzielić z Tobą wiedzą ?


ten rysuken co dales to taki nie do konca jest informacyjny bo cialo ludzkie plaskiej drewnianiej deski nie przypomina specjalnie

Ja z deską piłem do testu tameshiwari, ale rozwiń swoją myśl w temacie deska drewniana a ciało ludzkie bo nie czaje bazy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024