Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_cogwheel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów
Witajcie,
Mam prośbę do fachowców. Mam napisać krótkie opracowanie nt. "Metodyka nauczania technik podstawowych u dzieci". Nie chodzi mi o podanie na tacy gotowca, ale może macie jakieś wskazówki, jak to ugryźć - jak takie opracowanie powinno wyglądać. Może dysponujecie podobnymi pracami - niekoniecznie na ten sam temat - chodzi mi bardziej o zapoznanie się z jego formą...
Z góry dziękuję za pomoc.
Marcin
PS. Jeśli powstał już podobny wątek, proszę o przeniesienie mojego posta...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów
Z metodyką w karate w ogóle ciężko, a z dzećmi w szczególności. Szukaj Prus, Jagiełło, Sozański.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów
Najlepiej jakbyś miał jakieś doświadczenie w tym temacie. Czyli prowadził takie zajęcia.
Pamiętam moje pierwsze treningi dla dzieciaków... Bo godzinie byłem psychicznie wyczerpany do "0". Ale ile ja się przy nich nauczyłem!
  • 0

budo_cogwheel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów
To jest taka wprawka na kursie - coś jak wypracowanie. :) Nikt na podstawie moich wypocin nie będzie prowadził treningów. Co nie znaczy, że nie traktuję sprawy poważnie. Tak jak pisałem, nawet nie tyle chodzi mi o same techniki - z tym dam sobie radę - a o sposób zredagowania/zapisu pracy. Wspomniany H. Sozański (jeśli mówimy o Podstawach teorii treningu sportowego) to sprawa zbyt szeroka i specjalistyczna, jak na moje potrzeby (i wiedzę).
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka nauczania karate - prośba do instruktorów
cogwheel
To sa podstawy podstaw. Nie ma czegoś takiego jak streszczenia książek trenerskich. W przypadku Jagiełło i Kaliny to są raczej broszury.

Swoja droga im wcześniej zapoznasz się z Sozańskim tym dla Ciebie lepiej. generalnie to nie jest cegła. Gdybym naprawde chciał Ciebie pognębić to poleciłbym Tobie Tadeusz Ulatowski Teoria treningu t.1-2. czyta się to makabrycznie, nie wspomnę że w wielu aspektach jest przestarzały, zwłaszcza teoria modelu mistrza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024