Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_zakopane
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja
witajcie.
nie mogłem znaleść tego tematu, więc chyba go jeszcze nie było.
w każdym razie potrzebuje waszej pomocy.
chodzi o to, że pewnego niezbyt pięknego dnia na treningu porządnie naderwałem sobie noge wykonując wysokie kopnięcie boczne. było to już jakiś czas temu, ale do tej pory kontuzja nie ustępuje. naderwałem prawdopodobnie dwugłowy i pośladkowy mniejszy. w każdym razie w tej chwili nawet robiąc wymach do przodu nie mogę zrobić go wyżej niż do pasa. polecono mi okłady rozgrzewające i delikatny trening, i to na początku pomagało, do pewnego stopnia nastąpiła poprawa. ale około 2 miesiące temu przestało się poprawiać.
i tutaj właśnie jest moja prośba do starszych kolegów, czy moglibyście mi coś doradzić pomóc? bardzo mi zależy na sztukach walki i treningach, w przyszłości myślę o nauczaniu, zawodach, ale nie uda mi się to bez waszej pomocy.
pomóżcie prosze.
:roll:
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
To toczeń. :)

A tak serio to idź do lekarza.
  • 0

budo_zakopane
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
może ktoś ma inny pomysł? :)
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
A co ufasz bardziej jakimś obcym facetom z internetu niż gostkowi z dyplomem, którego zapewne znasz lub ktoś z twoich znajomych go zna? Ze zdrowiem nie ma żartów zwłaszcza w sportach walki.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja

A co ufasz bardziej jakimś obcym facetom z internetu niż gostkowi z dyplomem, którego zapewne znasz lub ktoś z twoich znajomych go zna? Ze zdrowiem nie ma żartów zwłaszcza w sportach walki.


Dokładnie. Idź do lekarza.


Ps. Zakopane , hmm, czy tam nie mają dobrych ortopedów i lekarzy sportowych ?
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
SPAAAAAM, GDZIE SO MODERATORZY?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
odpisalem w dziale kung fu
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Miałem coś podobnego. Minąło 5 miesięcy i prawie dobrze. U Ciebie dopiero 2.
jak nie chcesz lekarza to masz kawałek z internetu, może cię oświeci:
...,,
Aby określić przyczynę pojawienia się tej kontuzji rehabilitant dokonuje analizy wielu elementów narządu ruchu. Badanie nie obejmuje tylko mięśnia dwugłowego, ale także kręgosłup, stawy krzyżowo-biodrowe, stawy biodrowe i inne mięśnie. Fizjoterapia powinna być nieodłącznym elementem postępowania zarówno profilaktycznego, jak i leczniczego. Jeśli doszło do kontuzji rehabilitant może pomóc sportowcowi w szybszym powrocie do zdrowia oraz w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji w przyszłości. Fizjoterapię należy rozpocząć jak najszybciej, aby wspomóc proces gojenia tkankowego, tworzenia się elastycznej blizny i zapobiec ograniczeniom ruchomości w stawach. Późniejszym celem rehabilitacji jest odzyskanie prawidłowej siły mięśniowej. Niezwykle ważna jest właściwa ocena możliwości powrotu do aktywności sportowej.
Czas jaki powinna trwać rehabilitacja zależy od wielu czynników, m.in. od stopnia uszkodzenia i indywidualnych cech genetycznych organizmu. Program rehabilitacyjny generalnie możemy podzielić na 5 okresów. W pierwszym okresie, który trwa średnio do tygodnia od pojawienia się kontuzji, fizjoterapeuta skupia się na minimalizacji bólu i stanu zaplanego. Drugi okres, trwający średnio do 3 tygodnia, poświęcamy na wspomaganie procesu gojenia oraz zapobiegamy zanikom mięśniowym . W okresie tym wprowadza się także inne aktywności, które pozwolą na utrzymanie wydolność. Faza 3 to faza remodelingu, w której dbamy głównie o prawidłową elastyczność mięśni. Powrót do treningów nastepuje w fazie 4, którą w zależności od stopnia kontuzji, można rozpocząć od 2 tygodnia do 6 miesiąca. W fazie 5 (3-6 miesiąc) możliwy jest udział w zawodach, a jej głównym celem jest zapobieganie ponownemu uszkodzeniu.
Brak odpowiedniego postępowania rehabilitacyjnego najczęściej doprowadza do ponownego uszkodzenia mięśnia. Badania (Sherry& Best 2004) pokazują, że brak prawidłowej fizjoterapii powoduje ponowną kontuzję u ponad 50% badanych w przeciągu 2 miesięcy od urazu
i u 70% po roku od urazu. Porównując, u osób poddanych prawidłowej rehabilitacji wskaźnik ten wynosi kilka procent.
,,....
itd.
Jak widać może być nawet 6 miesięcy, lub ciągły powrót do kontuzji.
Wnioski wyciągnij sam.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
jeśli to naderwanie mięśnia, sprawa do wyleczenia, jeśli poszło ścięgno czeka Ciebie operacja. Tylko dobry ortopeda, najlepiej z poradni sportowo-lekarskiej może pomóc. Doktor Internet nie pomoże , zasuwaj do lekarza.

Zamykam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024