Skocz do zawartości


Zdjęcie

uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mico21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
Czy karate tradycyjne uznaje niższe stopnie uczniowskie zdobyte w innych organizacjach shotokanu np JKA polska lub też PZK. Czy mając np. zielony pas zdobyty dawno temu w ramach pzk (jeszcze przed erą karate tradycyjnego w Polsce) to w karate tradycyjnym PZKT trzeba zdawać wszystkie egzaminy od 9 kyu. Jak to wygląda dziś w praktyce. No bo kiedyś wszyscy, którzy znaleźli się w karate tradycyjnym mieli stopnie nadane przez PZK.

To wszystko jest shotokan jakby na to nie patrzeć.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym

uznaje niższe stopnie uczniowskie

Różnie z tym bywało. Raz zdawało się na kolejny stopień, raz weryfikowało ostatnio zdany tylko. Podejrzewam, że w chwili obecnej obowiązuje pierwsza wersja.
  • 0

budo_zgredol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
Z tekstów zamieszczonych na stronie PZKT wynika iż karate tradycyjne uprawiane jest w Polsce od 40 lat. Może Twój dawny klub miał jakieś związki z karate tradycyjnym :)
  • 0

budo_mico21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
W istocie tak jest, ale organizacja pod nazwą PZKT powstała w ostatecznym kształcie w latach 90-tych o ile mi się wydaję. W tej perspektywie czasowej tj. 40 lat mój dawny klub miał oczywiście pewne związki z tzw. karate tradycyjnym.
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
Znam historyjkę na ten temat. Koleżanka z 2 kyu shotokanu po przyjeździe do nowego miasta chciała nadal ćwiczyć i udała się do klubu karate tradycyjnego. Tam trener na wejściu ją zjechał za to że ćwiczyła shotokan i powiedział że może zacząć w grupie początkującej od białego pasa. Więc różnie z tym uznawaniem bywa.
  • 0

budo_mico21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
Pytanie czym różni się shotokan od karate tradycyjnego jeśli chodzi o podstawy technik. Ja różnic nie widzę. A niektóre kluby karate tradycyjnego nawet używają pojęcia shotokan na określenie karate, którego nauczają. W każdym bądź razie na treningach tam, gdzie ćwiczę nie ma problemu z uznaniem stopnia z Shotokanu, ale jestem ciekaw jak na to na egzaminach............

No bo jeżeli trzeba jechać od 9 kyu to trzeba się już przygotowywać.... ;-)
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym

Znam historyjkę na ten temat. Koleżanka z 2 kyu shotokanu po przyjeździe do nowego miasta chciała nadal ćwiczyć i udała się do klubu karate tradycyjnego. Tam trener na wejściu ją zjechał za to że ćwiczyła shotokan i powiedział że może zacząć w grupie początkującej od białego pasa. Więc różnie z tym uznawaniem bywa.


No kretyn :) ten "trener"
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym

Znam historyjkę na ten temat. Koleżanka z 2 kyu shotokanu po przyjeździe do nowego miasta chciała nadal ćwiczyć i udała się do klubu karate tradycyjnego. Tam trener na wejściu ją zjechał za to że ćwiczyła shotokan i powiedział że może zacząć w grupie początkującej od białego pasa. Więc różnie z tym uznawaniem bywa.


No kretyn :) ten "trener"


Właśnie problem w tym że z opowieści wynika że jest bardzo kompetentny, jednak bardzo zapatrzony w swoją odmianę "stylu".
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym
robalecki
Jedno pytanie, czy trener powiedział jej to po treningu, gdy ją zobaczył czy przed. To może być pewien punkt odniesienia.
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym

robalecki
Jedno pytanie, czy trener powiedział jej to po treningu, gdy ją zobaczył czy przed. To może być pewien punkt odniesienia.


Przed :) Dziewczyna jest bardzo dobra technicznie więc na pewno nie chodziło o brak umiejętności.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uznawanie stopni w shotokan/karate tradycyjnym

Przed :)

Jakoś mnie to nie dziwi, bo takie zdarzenie było też moim udziałem, na jednym z pierwszych treningów kiedy przeniosłem się z shotokanu na kt. Gorszą sprawą jest to, że nigdy się nie dowiedziałem od instruktora czemu to co robiłem do tej pory było gorsze od tego co miałem robić dalej. A chodziło o kwestie techniczne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024