Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Dzwonił do mnie facet z interark.

Powiedział że jak najbardziej mogą mi oddać pieniądze, natomiast wszystko posprawdzali i gaz na 100% ma 3% CS i 1,4 kapsaicyny.
Twierdził że gaz który sprzedają, to jest ARM IV ale w wersji wyprodukowanej na rynek polski dla jakiś tam służb i odpowiednio wzmocniony.

Krótkie pytanie.
Interark, to uczciwa firma czy nie? Wierzyć w to co mi powiedziano?


Byłem niedawno na zakupach w tej firmie i pytałem o MIXA, bo "zauważyłem, że pojawił się nowy produkt". Zapytałem o parametry, czyli zawartość CS i OC, a gość odpowiedział, że nie wie, bo to było robione na zamówienie jakiś służb mundurowych. W prawdzie wcześniej zadałem parę niewygodnych pytań o terminy ważności, ale jak można "nie wiedzieć" jeśli jest się jedynym w kraju importerem?

Zdanie o firmie mam podobne jak niektórzy tutaj wcześniej wspominali, ale francuskie CS są zajebiste i to nie ulega wątpliwości, więc dalej będę z nich korzystał. Co do mixów nie wiem, dajcie znać jak przetestujecie.

(Uprzedzając ewentualne docinki, odpowiem, że nie jestem "tajnym agentem" tej firmy ;) tylko wyrażam swoją opinię popartą doświadczeniem)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Zdanie o firmie mam podobne jak niektórzy tutaj wcześniej wspominali, ale francuskie CS są zajebiste i to nie ulega wątpliwości, więc dalej będę z nich korzystał. Co do mixów nie wiem, dajcie znać jak przetestujecie.

(Uprzedzając ewentualne docinki, odpowiem, że nie jestem "tajnym agentem" tej firmy ;) tylko wyrażam swoją opinię popartą doświadczeniem)


tajnos agentos palestinos ... ;) HE HE - spoko spoko Panie Kaziu , - a swoją drogą ZAJEBICHO ZASTANAWIAJĄCE są Twoje słowa ... no wręcz stawia to do góry nogami WSZYSTKO co do tej pory sami mówili - bo teraz niby co - jak dzwonił Strzelec to wtedy wiedzieli i jeszcze na fakturze sprawdzali żeby nie powiedzieć że wręcz chcieli udowadniać HE HE ... a teraz to już faktura "zaginęła" i sprawdzić nie mogą HE HE HE a w ogóle to nie wiedzą buachhhhhaa - napisał bym swoim językiem co myślę ale Warhead by miał dodatkowa robotę z wycinaniem tego i owego ... !

a tak poza nawiasem TAK CZY SIAK SOBOTNIA TESTO INTEGRACJA SIĘ ODBĘDZIE i UDAP będzie grany jakem Cizzia - nawet gdybym tylko z XIII miał się integrować ... zresztą w Jego towarzystwie nie sposób się nudzić !

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Może po prostu trochę ich zirytowałem, bo kupując ARM II pytałem, czy to jest jeszcze z tej dostawy z listopada, czy nowszy, powiedziałem, że nie do końca ufam tym naklejkom z terminami, dlatego liczy się dla mnie data produkcji. Upierali się tylko, że nie możliwe, żeby 18 mies przydatności było, bo producent daje gwarancję 2 lata...
Dla mnie to i tak się trochę nie zgadza, bo ARM II, które zamawialiśmy w zeszłym roku miały datę produkcji 10.2013, czyli 2 lata to by było do 10.2015, a na naklejce jest "30.06.2016" :)
Myślę więc, że w związku z dyskusją o naklejkach stwierdzili, że cwaniaczek i nie chcieli dalej rozmawiać o składzie tego mixa.

Myślę, że trochę za bardzo zlewają klienta indywidualnego, jednak podkreślam, że francuskie CS są super i warto kupować, a Inet Ark ma je w najlepszych cenach, bo jest dystrybutorem. Osobiście noszę te gazy od jakiś 8-9 lat, na szczęście zazwyczaj mi się przeterminowały, ale kilka razy użyłem i zamiatają równo.

...nie nie jestem tajnym agentem tej firmy :lol:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

francuskie CS są super i warto kupować, a Inet Ark ma je w najlepszych cenach, bo jest dystrybutorem. Osobiście noszę te gazy od jakiś 8-9 lat, na szczęście zazwyczaj mi się przeterminowały, ale kilka razy użyłem i zamiatają równo.

:


Nigdy nie twierdziłem inaczej , jednak są znaczące różnice w samym działaniu OC i CS , no i każdy dobiera miotacz pod siebie i konkretne zastosowania - jednocześnie ciężko ( o ile to w ogóle możliwe ) określić która z tych substancji jest bardziej skuteczna , bo również na to składa się wiele czynników , a ponieważ CS jest znacząco bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż OC ja od dłuższego czasu przerzuciłem się na gazy pieprzowe które nie tylko bardzo sobie chwalę ale i ich moc & działanie ciągle mnie pozytywnie zaskakują również w opowieściach moich znajomych , no i podstawa to umieć "włożyć" gazem - bo właśnie brak tej umiejętności potrafi zgubić najczęściej , osoby dysponujące wyłącznie dobrym środkiem ! - bez znaczenia czy to będzie CS czy OC ( choć te słabsze CS-y poniżej 2% to NĘDZA jest :) )

cizzia
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
CS było niebezpieczne jeszcze 10 lat temu w mieszankach występowały mikroproszki następnie zostały wprowadzone mikrokryształki. Teraz jest pył mgłowy mikronizowamy.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
noooo :)

zatem wrażenia po pierwszej integracji ... ;) = Megasmig - ZUCH HE HE HE

przetestowane zostały w HD :

1. UDAP World's Hottest Formula Pepper Sprays
2. FOX Green
3. FORCE 80
4. PUISSANCE 90
5. SABRE Foam H2O

poza testami , był czas na konfrontacje własnych przemyśleń i taktyki ( ci co nie byli mogą pozazdrościć ... :P ) mam również nadzieję że pod każdym względem udało się zaspokoić wszelkie gusta :)

następne spotkanie za 3 - 4 tygodnie tym razem od godz. 12.00 tak aby wszystkim z poza wawki pasowało - filmy wstawię na dniach ...

raz jeszcze dzięki Megasmig

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dobry wybór gazów. Podstawowe pytanie czy ktoś coś przyjął na twarz? :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Imprezka super pozdrawiam uczestników ,wrażenia gazowe i imprezowe niezapomniane ;-) (sprawdziłem też już jak jest z barwnikiem foxa grenna , solidnie popryskałem rękę , skóra między palcami z lekka piecze do tej pory ;-) , ale barwnik to lipa , bez problemu schodzi wodą z mydłem :) :) :) )Cóż ponieważ dzięki Cizzi mam już najlepszego pieprza na świecie ,Grenn raczej nie wróci do mojego arsenału . ;-)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja również dziękuję, było miło i liczę na szybką powtórkę :) Moje osobiste komentarze co do miotaczy będą po zamieszczeniu filmów.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Krótko i na temat :)
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Niedawno opisywałem przygody z Inter Ark,a tym razem czas na Hotspray. Kupiłem Police Magnum OC-17 90ml i oczywiście nieszczelny :(
Na zewnętrznej części rurki pod głowicą widać pomarańczowy nalot i trochę czuć zapach pieprzu. Po kontakcie telefonicznym uzgodniłem warunki wymiany, ale 2 dni nie mogłem się do nich dodzwonić, chociaż na stronie internetowej napisane jest, że to "infolinia" Pisalem też kiedyś do nich maila i nie dostałem odpowiedzi... Też trochę niefajnie

Pomimo zlewania klientów indywidualnych śmiało mogę polecić francuskie CS-y, które sprzedaje Inter Ark, ciśnienie dobre, działanie tym bardziej :twisted:
Nie wiem jak sprawuje się Police Magnum, ale nie ufałbym gazowi, który już po zakupie wygląda na nieszczelny. (Chyba wrócę do Walthera)

Czy ktoś z Was miał okazję testować taki Police Magnum z rudym nalotem na rurce? Jaki ma zasięg wersja w chmurze? Wiem, że kilkaset stron temu była o tym dyskusja, ale chyba nie uda mi się teraz dogrzebać do tego tematu.

cizzia czy mógłbyś podać linka do strony producenta tego gazu, bo nie mogę odnaleźć tej firmy?
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To że rurka jest pomarańczowa to normalne, a jeżeli chodzi o moc to śmiało mogę ci polecić jest naprawdę dobry.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Parametry bardzo dobre, ale jednak ten nalot na zewnątrz rurki i zapach pieprzu oznacza, że jakoś ten syf musiał się wydostać. Martwi mnie, że ten gaz miotający może się powoli ulatniać i że miotacz nie zadziała, kiedy będzie taka potrzeba...albo, że zadziała kiedy takiej potrzeby nie będzie - np rozszczelni mi się w kieszeni w upalny dzień. Chyba nikt by nie chciał dostać tym po jajach przestraszony
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie kupujcie tego gówna (PM), są pewniejsze gazy w tej lub zbliżonej cenie. Na YT znajdziecie filmiki na których nowy gaz w ogóle nie chciał pryskać...
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

... Na YT znajdziecie filmiki na których nowy gaz w ogóle nie chciał pryskać...


Można poprosić o link bo nie mogę znaleźć takich filmów ?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak na szybko znaleziony:

Są też inne, były chyba wstawiane.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

cizzia czy mógłbyś podać linka do strony producenta tego gazu, bo nie mogę odnaleźć tej firmy?


bardzo proszę :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co do samego nalotu na rurkach pod głowicą to w tych OC - 17 jest to standardem ;) jednak często nie ma żadnego wpływu na szczelność i mówię to z własnych obserwacji , do tej pory nie trafiłem rozszczelnionego PM-a z USA jedyne co zauważyłem to występujące czasem ( choć rzadko ) różnice w ciśnieniach od bardzo dobrego po zadowalające ale że ja zawsze walę z bliska to mi to rybka ;)

a co do psikania rozszczelnionymi PM-ami na YT to raczej nie widzę odniesienia do całokształtu ! zresztą mam wiele miłych wspomnień z tym właśnie środkiem głównie w opcji STREAM 4 oz.

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W USA PM 2oz kosztuje w detalu około 20zł. Odpowiedzcie sobie na pytanie, czy naprawdę chcecie stawiać na tanie dziadostwo.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Prawda jest taka że na cenę końcową składa się wiele czynników jak marża sprzedawcy, cło, opłaty przewozowe itp .
Dajmy na to gazy walther w Niemczech kosztują w przeliczeniu na PLN około 40 zł a u nas sprzedawane są po 70-80 zł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024