Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W Polsce na plecakowy potrzebne jest pozwolenie. Na stronie dziadków nie znalazłem MIXA wlazłem na strone producenta ,a tam jest. Z opisu wynika że to ani Heavy ani Lourd. Czyli najprostszy CS mgła szybko parująca każdy pieprz paruje dużo wolniej stąd żeby sprawdzić czy jest tam CS trzeba wypróbować w pomieszczeniu w ostateczności w bramie gdzieś gdzie ten CS przed wyparowaniem odbije się i wróci . Odważni mogą trysnąć na otwartą dłoń przez samo wąchanie czy polanie butelki po coli już po 1sek zwykłego lekkiego CS tam nie będzie.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie ma innej rady, żebyśmy wiedzieli co ten mix jest wart ktoś musi przyjąć go na twarz. :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Będzie w orginalnych opakowaniach ,wypróbuje się ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

W Polsce na plecakowy potrzebne jest pozwolenie. Na stronie dziadków nie znalazłem MIXA wlazłem na strone producenta ,a tam jest. Z opisu wynika że to ani Heavy ani Lourd. Czyli najprostszy CS mgła szybko parująca każdy pieprz paruje dużo wolniej stąd żeby sprawdzić czy jest tam CS trzeba wypróbować w pomieszczeniu w ostateczności w bramie gdzieś gdzie ten CS przed wyparowaniem odbije się i wróci . Odważni mogą trysnąć na otwartą dłoń przez samo wąchanie czy polanie butelki po coli już po 1sek zwykłego lekkiego CS tam nie będzie.


BZDURY bzdury bzdury !

zatem od początku - Back Attack Pack UDAP - nie jest systemem plecakowym ( w dosłownym rozumieniu tego słowa ) dodatkowo jest odpalany ręcznie co tym bardziej dopuszcza go do posiadania , zresztą wyobraźmy sobie sytuację że zamiast na plecaku montujemy to cudo na sobie z przodu pod kurtką i w chwili trwogi niczym desperado :) odpalamy po jej rozpięciu ... HE HE i tylko obracamy się twarzą do przeciwników.

co do gazu CS i samych blendów - tu też sprawa jest bardziej skomplikowana ale NIE MA BATA aby jeśli dysponujemy mixem substancji OC i CS - nie poczuć samego specyficznego zapachu CS , dalej cytuję :

"Czyli najprostszy CS mgła szybko parująca każdy pieprz paruje dużo wolniej stąd żeby sprawdzić czy jest tam CS trzeba wypróbować w pomieszczeniu w ostateczności w bramie gdzieś gdzie ten CS przed wyparowaniem odbije się i wróci . Odważni mogą trysnąć na otwartą dłoń przez samo wąchanie czy polanie butelki po coli już po 1sek zwykłego lekkiego CS tam nie będzie"

po pierwsze co to za sformułowanie - najprostszy CS - ??? miszczu przedstawicielu producentów :) - najprostszy to może być skład alpagi ( czytaj : woda + siarka + cukier ) , dodatkowo jak żyję to nie słyszałem jeszcze o parującym pieprzu :) , ani o znów zacytuję "lekkim CS" bo takowego NIE ma - może być jedynie rozpuszczony ( CS jest substancją stałą ), bo o ile rozumiem różnicę pomiędzy formułą respiracyjną a żelową to całkowicie nie trafia do mnie stwierdzenie że po 1 sek. od użycia gazu CS nie da się wyczuć , zresztą aby zaczął parować potrzebny jest rozpuszczalnik lub podobna lotna substancja a nie znam takiej która w tym czasie znika bez śladu , w dodatku nie pozostawiając choćby zapachu !

no i gdyby tak było jak twierdzisz to sam ewentualny efekt respiracyjny byłby o KANT DUPY POTŁUC ... ! :) a to ma działać na adwersarza a nie się ulatniać ... niczym sen jaki złoty ;P

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dokładnie na formułach to się nie znam ,z tym że np RMG 75 było dobrze czuć w powietrzu i to na dworze.Gdyby ten mix w orginalnych opakowaniach , nie miał efektu inchalacyjnego to nie było by to o co mi chodzi ,bo wiem , że napastnik przyduszony nie jest w stanie nic zrobić , natomiast z piekącą twarzą i zamkniętymi oczami , nie jeden jest w stanie jeszcze atakować na oślep.Tak jak pisałem wcześniej np Walther Pro Secur w stożku uważam za dobry gaz , natomiast opisałem sytuację w której po strumieniowym , testujący goście byli w stanie symulować od razu walkę na ślepo , i wcale to mnie nie dziwi , gdyż są filmiki w sieci w których po sabre le w strumieniu amerykańscy mundurowi ,ćwiczą działania z zamkniętymi oczami .Jak już pisałem wcześniej sprawdzimy tego mixa w orginalnych opakowaniach i wtedy zobaczymy . ;-)
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Taniego Mixa można samemu sobie zorganizować.
Cena około 40 zł
OC - 0,41 MC
CS - 1 %
pojemność łączna 100 ml
dozowanie według potrzeb ;-)

Dołączona grafika
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekaw jestem jakie gazy królują w Australi
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Taniego Mixa można samemu sobie zorganizować.
Cena około 40 zł
OC - 0,41 MC
CS - 1 %
pojemność łączna 100 ml
dozowanie według potrzeb ;-)


wbrew pozorom jest to wyjątkowo UDANE połączenie :) i dość bezpieczne dla samych agresorów ... co nie znaczy że mniej skuteczne , no i ta cena :) jednym słowem budżetowy zestaw na 5+

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
MISZCZU twoja wiedza niezmierzona Oxford, Cambridge, comp czy Sorbona- powiedz mi proszę czy ten MIX, o którym się tu wypowiadamy to żel czy gaz, bo że istnieją takie formuły to chyba nie zaprzeczysz. O ciężkim CS też do niedawna nie słyszałeś. Dlatego nie myśl że jak o czymś nie wiesz to tego niema. Możesz też ręcznie odpalić rakietę a miotacze noszone na głowie, plecach czy brzuchu nie są miotaczami ręcznymi. SUFO gdy posiadają miotacz w pokrowcu założonym na pas bok czy plecy posiadają na niego świadectwo broni obiektowej . Precyzuje to Ustawa o Broni i amunicji ART4 punk3 oraz ART11 punk8
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[quote name="zgred60" SUFO gdy posiadają miotacz w pokrowcu założonym na pas bok czy plecy posiadają na niego świadectwo broni obiektowej . Precyzuje to Ustawa o Broni i amunicji ART4 punk3 oraz ART11 punk8[/quote] o widzę że ktoś z branży ochrony , powiedz mi jak ma się do tego specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne ? I zapisy art 4 ust3 i art 11 ust8 ustawy o broni i amunicji przecież ku woli ścisłości tą kwestie reguluję ustawa o ochronie osób i mienia i rozporządzenia wydane na jej podstawie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
jak boga kocham zaczynało być nudno bez ciebie mój drogi Zgredzie60 i twoich niezmiernie merytorycznych ( wręcz technicznych ) uwag ;)

chętnie bym jeszcze podyskutował na tematy proste i oczywiste , jednak tak się składa że mam lepsze zajęcia , no i gdzie mi tam z takim guru i chodzącą encyklopedią wdawać się w polemiki , zresztą miałeś jak pamiętam kilka możliwości żeby się wykazać i co z tego wyszło .... ;P ano właśnie NIC

a i co ma ochrona do cywilnego posiadania czy zastosowania ??? - znów NIC

a poniżej coś co powinno zainteresować kolegów zajaranych blendami OC / CS :)



no i swoja drogą dzwońcie koledzy do tego kalibra niech sprowadzają te miotałki 3 in 1 - one dobre są !!!



a nie będę Wam żałował filmów o blendach sabre HE HE

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co mixów sabre , to formuła ok , ale tradycyjnie jak to w sabre , albo stożek z twist -lockiem albo , cienki strumyczek w stream , tym niemniej jak będzie pewnie kupie kolekcjonersko ;-) , cóż wolałbym już mace triple action spray ,ale pomażyć dobra rzecz ;-) , no i sprawdzimy tego francuskiego mixa w orginalnych opakowaniach .Na dobrą sprawę jedynym gazem o formule jakiej nie ma w Polsce będzie UDAP reszta ma już powoli swoje odpowiedniki ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
rozumiem niechęć do polityki pakowania dziwnych głowic do produktów Sabre , jednak nie zgadzam się co do tego iż powinno to wykluczać je z mojego posiadania , ponieważ te gazy są tanie dobre i skuteczne !

dodatkowo o ile Twist on Lock jest w pewnym sensie upierdliwy i dość niebezpieczny z uwagi na dużą możliwość samowyzwolenia to jednak sama dysza w nim i jej rozpraszanie jest jak najbardziej OK

no i jak ktoś jest aż taki wybredny jak Megasmig :) to powinien śmiało rozpocząć zabawę z przekładaniem głowic - zapewniam że to nie budowa wahadłowca a jedynie zmiana kosmetyczna którą przy odrobinie wprawy można śmiało przeprowadzić w sposób całkowicie bezpieczny i szybki

ponieważ ciągle coś ulepszam to zdradzę kolejny "sekret" jak zmieniam głowice to na miotacz wsadzam przeźroczystą plastikowa torebkę co sprawia że nawet jak coś spieprzę ( szansa 1 na xxx ) to tak czy siak ewentualny - psik ;) - pozostaje w środku nie powodując najmniejszego skarżenia czy smrodu , a po całej operacji nawet zakłóconej przypadkowym odpaleniem można śmiało umyć miotacz pod wodą z mydłem i jest gitara

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co jest bronią reguluje tylko i wyłącznie ustawa o broni amunicji. A sprawy warunków używania broni jej rodzajów sposobów użycia oraz formacji które podlegają tym przepisom reguluje Ustawa z 24 maja 2013 O SRODKACH PRZYMUSU BEZPOSREDNIEGO I BRONI precyzuje ona jaki sprzęt i broń wymienioną w tej ustawie może być używany terenie POLSKI . Obejmuje wszystkie formacje jakie w POLSCE występują OD policji i wojska po sufo wystarczy sobie poczytać wstępy do tych ustaw czy się zajmują i co zawierają. Ustawa o ochronie osób i mienia też reguluje sprawy broni należącej do sufo ale tylko w zakresie jej ewidencji magazynowania i wydawania osobom uprawnionym. A teraz jeszcze o MIXE z FRANCJI teraz już wiem ZE zostały opatentowane trzy mieszanki MIXA przez tą firmę w listopadzie . Jedna to żel i dwie gazowe na stronie jest tylko jedna stąd pytanie o te próbki .Bo jeżeli jest to żel lub jakaś jego formuła to rzeczywiście trzeba spróbować na ochotniku. W powietrzu może go być nie czuć co w części FRANCUSKICH miotaczy jest normą.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pokazywana przez ciebie formuła na pierwszym filmiku też nie działa w powietrzu czyli nie na efektu inhalacyjnego dwóch gości stoi obok i nic się im nie dzieje. I tak to ma działać i ten miotacz zachwalasz. No to się zdecyduj co jest dobre a może tylko amerykańskie są dla ciebie jedynymi zasługującymi na uwagę.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

a może tylko amerykańskie są dla ciebie jedynymi zasługującymi na uwagę.


jeśli chodzi o miotacze OC to tak właśnie uważam !!!

co do samych blendów OC / CS to nie mam jeszcze całkowicie sprecyzowanego zdania ale ... też powiedział bym TAK ! :)

za to w przypadku CS to zdecydowanie francuskie są najlepsze !

ostatnio Chińczycy zaczynają się mocno rozwijać jednak chwilowo głównie na rynku pierwotnym - no i brak mi realnej wiedzy na ile ich produkty są godne polecenia , ale jak znam życie i ciebie zaraz nas tu będziesz "dokształcał" i instruował z tego zakresu ... a i nie zapomnij dalej utrzymywać swoich postów na wręcz TECHNICZNYM poziomie ;) w innym przypadku byłbym zawiedziony HE HE

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
postanowiłem zabawić Was dzisiaj NAJWIĘKSZĄ POLEWKĄ w sieci dotyczącą użycia gazu pieprzowego , o tej akcji chodzą już legendy - szczególnie obrazkowe - ów "dzielny" policjant zasłużył sobie na dożywotni wyrok w sieci HE HE

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , polski ochotnik do testowania gazu :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
bazarowy GURU tłumaczy jak używać gazu HE HE HE ;P ech ludzie ludzie aż żal dupę ściska !



cizzia
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Hehe, śmiech na sali... nosić chmurę i stosować w pomieszczeniach zamkniętych pomieszczeniach, po czym samemu dekontaminować się Sudecontem-perfect! No i magiczny żel, który zamiast w oczy leci na ,,czuprynę". I kwintesencja- ,,murowany szpital" dla osoby, która dostanie z odległości 30cm. Kwestia względna... no chyba, że z jakiegoś francuskiego CSa albo Frontiersmana całą butelkę. Gościu pojęcie nikłe, typowy POZER.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024