Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I ja 2 sztuki poproszę. Na 100 % !

Co do uczestnictwa w zgromadzeniach z bronią - jeżeli przepis nie czyni zastrzeżenia, że chodzi jedynie o broń palną, to należałoby rozumieć przez to każdą broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji (zgodnie z tzw. wykładnią literalną norm prawnych, definicją legalną pojęcia broń i postulatem racjonalnego prawodawcy - choć nie zawsze taka dosłowna interpretacja jest prawidłowa - ale chyba tak należałoby przyjąć).

PS testowałem Predatora OC+CS 50 ml braek top, moja ocena : 3 +, opiszę później.
Pozdriawiam
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Miotacze pieprzu w myśl polskich przepisów nie są bronią nie są wymienione w tak zwanym wykazie wyrobów o przeznaczeniu wojskowo policyjnym. CS jest na tym wykazie i podlega przepisom o broni na handel potrzebna jest koncesja na posiadanie miotaczy CS nie wymaga się żadnych zezwoleń jedynie osoba która kupuje i posiada musi być pełnoletnia. Odpowiada się tylko za nieuzasadnione użycie .
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ostatni raz jak sprawdzałem było:
Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
3) miotacze gazu obezwładniającego

(Ustawa o broni i amunicji)
link:
isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19990530549&type=3
z domeny gov.pl wiec pewnie aktualny

Czyli RMG jest bronią, tylko że "Pozwolenia nie wymaga się w przypadku..."
Mogą nie być w wykazie, ale są zdefiniowane przez ustawę jako broń.
Z reszta już mieliśmy to wiele razy tu na forum omawiane.

Co do zgromadzeń broń to broń, pod warunkiem że nie ma punktów "z wyłączeniem". Może być jak z ganją - że jarasz i nikt się nie przyczepi, ale prawnie patrząc to nielegalne.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@Mr_Twinkle

kurcze przez Ciebie kolego nie usne :) bo bede sie zastanawiał czemu ten Predator wypadł jedynie na trzy z plusem ;)

(skala 5 stopniowa?)

prosze o szczegołowa relacje bo sie tez na niego czaje i nie wiem co teraz mam myslec ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Te przepisy które regulują co jest w Polsce zakwalifikowane jako broń określa Rozporządzenie rady Ministrów z dnia3-12-2001 zamieszczone w Dzienniku ustaw145 z2001 roku poz 1625 nie na tam OC ani związków capsanicyny. Sprawy takie były rozpatrywane przez sądy które też miotaczy pieprzu nie kwalifikują jako RMG tylko jako MIOTACZ pieprzu użyty bezpodstawnie czyli jako niebezpieczne narzędzie.W ustawie o broni i amunicji jest wymieniony miotacz gazu a na RECZNY MIOTACZ GAZU nie potrzeba zezwolenia , chodzi o miotacze gazu które są wypełnione związkami powstałymi w wyniku syntez chemicznych a nie wydestylowanymi wyciągami naturalnych substancji roślinnych jak olejożywica czyli oc. Ten wykaz znajduje się właśnie w tym rozporządzeniu. A w nazewnictwie używa się skrótu RMP czyli Ręczny miotacz pieprzu
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, już teraz wszystko znalazłem.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ;)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No wg mnie to rozporządzenie zawiera jedynie wykaz przedmiotów i techonologii o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym, które podlegają koncesjonowanemu obrotowi i wytwarzaniu, a nie wykaz stanowiący co jest BRONIĄ. Co jest bronią określa ustawa o b i a i każdy sąd w pierwszej kolejności do definicji tam zawartej będzie się odwoływał. W swietle ustawy nie ma rozroznienia na gaz obezwladniajacy i pieprzowy (rmg i rpm) to jest rozroznienie jedynie na potrzeby handlu. To tak z mojego doswiadczenia zawodowego.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
gdyby ktoś chciał to oddam w DOBRE RĘCE gaśnicę FOX 5.3 , sprzęt oczywiście nowy wyprodukowany 3 mieszki temu, prosto z USA - kolega chciał aby mu kupić i coś mu wypadło, a ja mam pod dostatkiem swoich

suma do zapłaty to 180 pln ( czyli jakieś 70 - 80 zł taniej niż w Polsce wraz z przesyłką ) , odbiór osobisty Wawa :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam jeszcze jedno pytanie, czy używał ktoś Puisance 90 w żelu w minusowych temperaturach? Mnie się nie zdarzyło, więc ciekawy jestem, czy też zadziała. Wiem, że żele na zimę się nie nadają, ale podobno francuzy wśród żeli to klasa sama w sobie, więc może w tym przypadku jest inaczej?
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja bym pociągnął wątek prawny, bo o ile pamiętam nie poruszaliśmy tu jeszcze rozporządzenia od Zgreda, a więcej to wniesie niż wałkowany standard "co jest mocniejsze".

Link do rozporządzenia:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Najłatwiej będzie mi opisać moją tezę od końca:
- są wymienione rodzaje broni w załączniku nr1 (nie ma tam OC)

- na początku: "rodzaje broni i amunicji, o których mowa w ust. 1, określa załącznik nr 1 do rozporządzenia" czyli załącznik jest doprecyzowaniem na potrzeby tej konkretnej ustawy. Tu by się przydał profesjonalny prawnik żeby powiedział o jaką konkretnie ustawę chodzi bo mogę źle interpretować.

- Jeżeli ustawa ma zakres rozporządzenia to jest nim wyodrębnienie z całego zbioru broni, tych, które mają przeznaczenie wojskowe lub policyjne i do tego na ich wytwarzanie jest potrzebna koncesja. Czyli istnieją również inne rodzaje broni nie zawarte w załączniku 1.



W ustawie (obia) owszem nie ma definicji "gazu" (bo "obezwładniającego" OC spełnia) może to być punkt zaczepienia, ale osobiście nie jestem przekonany.
Za to art 3.1 obia: nie dotyczą broni stanowiących uzbrojenie, czyli obie rzeczy nie tyle wchodzą w swoje kompetencje o ile się uzupełniają.

Zawsze się staram podlinkować rzeczy o których mówię w dyskusji, jeżeli jest jakieś orzecznictwo na temat uznania ręcznego miotaczu gazu jako po prostu "miotacz" bym się z nim sam zapoznał chętnie.
Dodam też że sam nie czuję się prawnie ekspertem, więc zachęcam do ewentualnego poprawiania/sprostowania.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wracając do ustawy o broni i amunicji. Towarzyszą jej liczne rozporządzenia jedno istotne podałem jest kilka innych nie chce zanudzać .Dopiero rozporządzenie precyzuje i określa szczegóły które się w tej ustawie nie znalazły. Taka jest zasada poprawnej legislacji Na fakt rozróżniania RMG i RMP świadczy nie tyko to rozporządzenie .JESZCZE rok temu Żeby kupić MIOTACZ Z GAZEM CS Żądali w sklepach dowodu lub jego skanu, w sklepach internetowych i spisywali dane po zmianie rozporządzenia o ewidencji broni już na szczęście tego nie wymagają. W stosunku do pieprzu nigdy nie było takich wymogów Rozróżnienia tych miotaczy można znaleźć w wielu rozporządzeniach dotyczących poszczególnych służb gdzie pisze czy mają mieć na wyposarzeniu RMG czy RMP jak jest inaczej niż rozporządzeniu jest to miotacz nieregulaminowy i są problemy PO drugie ustawa o broni i amunicji dotyczy tylko zwyczajnego OBYWATELA i jest małym wycinkiem tego zagadnienia.
  • 0

budo_aga27
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam Panów :)

ostatnio prześladuje mnie pewien facet, którego zaczynam się obawiać poszukuję najsilniejszego gazu na rynku w kategorii STOŻEK MGŁY i STRUMIEŃ... przejrzałam trochę stron forum i poczytałam, jednak trudno mi samej podjąć decyzję...

1) STOŻEK MGŁY max 90 ml - jako, że nie jestem w stanie odeprzeć nawet krótkiego ataku, szukam czegoś co zadziała od razu, bez opóźnień z dużym ciśnieniem CENA NIE GRA ROLI, myślałam o FOX 5.3 lub Green, który na filmiku wydaje się mieć lepsze ciśnienie, lub Police Magnum OC-17???

- FOX 5.3
- FOX Green

2) STRUMIEŃ max 90 ml - żeby nie być bezbronną w tramwaju czy wychodząc z domu myslałam jeszcze o strumieniu, byle tylko był szeroki, żebym mogła trafić tutaj też myslałam albo o Foxie albo o tym OC 17........

Proszę o pomoc, PILNIE ///

AGA :) :*
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
wypróbuj na gościu 75ml Predatora w chmurze mix oc + cs
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Aga Foxy to dobry wybór , jeśli chodzi o strumień to bierz Foxa 89 ml , a z chmury stożkowej w tej chwili jest dostępna tylko duża puszka 14,5 cm 118 ml 5,3 , albo 89 ml Foxa Grenn oba tej samej wielkości , sprecyzuj gdzie chcesz nosić te gazy .Masz dostatecznie duże kieszenie ?Jeśli chodzi o PM to chmura stożkowa jest ok , Strumień pryska dość wąsko , jednak PM mają niekiedy tendencje do rozszczelniania się .Masz jeszcze jakieś pytania ?
  • 0

budo_aga27
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za szybką odpowiedź ;) ten Predator wydaje się jakiś podejrzany za taką cenę ;P

megasmig w takim razie wezmę strumień FOXa skoro jest szeroki, a w kwestii tej chmurki... hmmm prawie 15 cm to jednak trochę sporo, a jak jest z prędkością działania? ten FOX naprawdę działa od razu i powala czy lepszy będzie ten OC-17, niektórzy pisali, że ma słabe ciśnienie i wiatr go rozdmuchuje.... czy tak jest tylko przy małych pojemnościach? a ten zielony leci faktycznie tak ładnie jak na filmiku, tzn mocniej jak ten 5.3?? skoro jest tak duży to ta wolna przestrzeń to gaz uwalniający OC z butelki tak?

myślałam, żeby nosić jeden w kieszeni kurtki, a drugi w torebce, np wychodząc na zewnątrz zamienię strumień na chmurkę, a wchodząc do budynku na odwrót ;) już jestem poinstruowana, zeby nie trzymać gazu tylko w torebce :P

Dziękuję raz jeszcze ;*
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

ten FOX naprawdę działa od razu i powala czy lepszy będzie ten OC-17, niektórzy pisali, że ma słabe ciśnienie i wiatr go rozdmuchuje.... czy tak jest tylko przy małych pojemnościach? Dziękuję raz jeszcze ;*


po pierwsze ŻADEN gaz nie powala ! powalają jedynie pociski z 45 ACP :) więc jeśli koleżanka spodziewa się że adwersarz padnie jak rażony piorunem po gazie to się mocno rozczaruje

co do miotaczy w formie stożka mgły - to KAŻDY taki miotacz zostanie rozdmuchany na wietrze , nawet stosunkowo słabym , w przypadku większych miotaczy zwiększone ciśnienie również nie jest w stanie zapobiec temu faktowi - taka jest specyfika rodzaju FOG - jedyne sensowne zastosowanie go to opcja "z przyłożenia" ale to wymaga wprawy i opanowania "na robocie" :)

osobiście spotkałem się z nie jednym przypadkiem samozagazowania - głównie takie sytuacje mają miejsce wtedy kiedy to ludziom wydaje się że wystarczy że kupili dobry / mocny gaz i po sprawie , niestety FAKT posiadania nie załatwi za nas sprawy jego SKUTECZNEGO ZASTOSOWANIA a ktoś kto do tej pory nie stosował gazu w samoobronie lub nie miał do czynienia z ulicznymi sytuacjami podbramkowymi - szczególnie pod wpływem emocji - może się zwyczajnie pogubić w temacie jak choćby :

z której strony wieje wiatr i czy odległość jest odpowiednia , - a to jedynie wierzchołek góry lodowej czynników które mogą wystąpić a właściwie prawie zawsze występują ...

cizzia
  • 0

budo_aga27
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

po pierwsze ŻADEN gaz nie powala ! powalają jedynie pociski z 45 ACP :) więc jeśli koleżanka spodziewa się że adwersarz padnie jak rażony piorunem po gazie to się mocno rozczaruje
cizzia


widzę, że kolega cizzia dzisiaj w bardzo dowcipnym nastroju ! :)

tak się składa, że i tak muszę jakiś gaz kupic i mieć przy sobie, bo inaczej ten psychopata mnie dorwie i w najlepszym przypadku zgwałci, więc proszę mi podpowiedzieć najlepsze artukuły dostępne na rynku, a ja będę niezmiernie wdzięczna. Tak przy okazji co znaczy "z przyłożenia", skoro kolega już zaczął temat?

czyli podsumowując - strumień FOX 5.3, a chmurka? szybsza i z mocniejszym ciśnieniem jest ta FOX 5.3, green czy OC 17?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Aga weż tak jak mówisz 89 ml Foxa w strumieniu , i małego Foxa zielonego albo 90ml PM cone, sposób noszenia też wymyśliłaś w miarę przyzwoity , ewentualnie jako chmurę 50 ml Puissance 90 .Poćwicz wyjmowanie szybkie w różnych sytuacjach .Cizza nie znam żadnej sytuacji ,żeby ktoś sam się zagazował , nawet Nato Military , a w latach 90 słyszałem chyba o 30 użyciach , gazów na psy używała moja matka 60 i dziadek 78 lat mający astme i też się nie zagazowali .Słyszałem o paru bardzo niewłaściwych użyciach , ale nawet wtedy broniący się dostawał jedną dziesiątą tego co agresor i go oczy piekły jak przy obieraniu cebuli , ale widział , a druga strona była obezwładniona . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Chmurki Foxa 5,3 bardzo skutecznie użyła moja koleżanka , ale w tej chwili nie ma na hotsprayu , Fox Grenn , podziała też ok , a ten mały cone jest w promocji .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024