Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Siema ziomki znalazłem kilka ciekawych filmikow na yt spojrzcie

- tu w akcji Police Magnum OC 17

- zabawna akcja w Mc Donaldzie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - gościu psiknął sobie na jaja :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tutaj pianka Sabre red testowana na jakimś dzieciaku

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie wiem jaki to spray ale nieźle sponiewierało tego 14 latka
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie, wiecie może ile ml gazu mieści się w tym breloczku Sabre Red Spitfire?

I tak.. wiem... gaz poniżej 40 ml to gówno. Ja sam nosze w zależności od ubioru albo 60 albo 120 ml, lecz potrzebuje czegoś do garniaka i zniosę to że mam tylko jeden strzał. Wszystko inne wypycha.

Tj. 16 ml Walthera, byłby niby ok, ale blokada obrotowa....zraziłem się do niej.
Jest też 25 ml cone Red Peppera... i w sumie pewnie byłby to lepszy wybór... no ale wole Sabre.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
0.21oz = 6ml. 0,67 MC
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W Kalibrze i Military wiele produktów wykupiono, więc zadzwoniłem do tego pierwszego i w najbliższym tygodniu ma być dostawa. Z nowości będzie Sabre Phantom w wersji gaśniczki i pojemności MK4. Na blendy nie ma szans. Jakieś nowe produkty z Sabre też mają być. Jak zwykle pochwała dla tego sklepu, obsługa kompetentna, rzeczowa i widać, że się stara. Brawo.

Cizzia, jak tam otwarcie sklepu? Bo z tego co widzę ostatnia wizyta niemal 2 tygodnie temu, czyżby słomiany zapał? Mam nadzieję, że miło nas zaskoczysz :)

Z ciekawostek to w miniony weekend użyłem Crossfire MK3 GEL. Strumień cieniutki, jak to w Crossfire ale wyraźnie gęstsza substancja niż w wersji stream i w przeciwieństwie do PFHM-80 nie czuć nawet zapachu, więc miotacz oceniam jak najbardziej na plus. Skuteczność oczywiście celująca. Jeśli ktoś ma refleks i opanowanie w sytuacji stresowej do pomieszczeń miotacz super. Jedyną wadą jest ten cienki strumyczek, ale tej samej pojemności jest drugi miotacz żelowy Sabre (ten sprzedawany z kaburą) i tam strumień wydaje się być szerszy.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

0.21oz = 6ml. 0,67 MC


Dzięki ;)
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale ma tę obrotową blokadę
  • 0

budo_felu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek witam wszystkich.
Mam krótkie pytanie, który z z trzech gazów byście mi polecili.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Temat jest bardzo długi przeczytałem kilkanaście stron jednak z tego co widzę zdania są podzielone. Do tej pory używałem polskiego policyjnego gazu był ok jednak teraz spróbował bym czegoś innego. Co możecie polecić?
Dzięki za pomoc pozdrawiam.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kolego Felu polecam prawdziwego czerwonego Smoka ! GAZ UDAP z najlepszą i najsilniejszą formuła na świecie jaki do tej pory jest w sprzedaży [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Pozdrawiam :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek witam wszystkich.
Mam krótkie pytanie, który z z trzech gazów byście mi polecili.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Temat jest bardzo długi przeczytałem kilkanaście stron jednak z tego co widzę zdania są podzielone. Do tej pory używałem polskiego policyjnego gazu był ok jednak teraz spróbował bym czegoś innego. Co możecie polecić?
Dzięki za pomoc pozdrawiam.


Pierwszy to Crossfire-możesz go używać w każdej pozycji (nie tylko pionowej jak tradycyjny), psika bardzo cieniutkim strumyczkiem jak ze strzykawki. Jeśli masz doświadczenie w używaniu gazu i opanowanie w sytuacji stresowej i dynamicznej będzie ok. Jeśli chcesz do pomieszczeń weź wersję żel.

Drugi to też strumień, ale już bez technologii Crossfire, większy pojemnik psikający szerszym strumieniem. Powoduje ciut większe skażenie otoczenia.

Trzeci to FOX, gaz bardzo skuteczny szybko i krótko działający. Niestety został wycofany ze sprzedaży, jak na samym dole strony jest odnośnik do sklepu hotspray, w którym ten gaz już nie jest dostępny.

Wybór należy do Ciebie. Przejrzyj sobie ofertę gazów w sklepie Kaliber, tam jest dużo modeli Sabre.
  • 0

budo_felu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za pomoc, pierwszy naprawdę wydaje się ok, jednak cena trochę "odstrasza":) tym bardziej, ze chcę kupić od razu 3 sztuki. Wybiorę raczej sabre i z tym wiąże się jeszcze jedno moje pytanie. Czy każdy z gazów tej firmy jest jednakowo skuteczny, chodzi mi o to czy różnica polega jedynie na etykiecie(nie chodzi mi o typ czyli np żel a o zawartość środka drażniącego)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak, z wyjątkiem Home Defense wszystkie mają formułę Red. Wersja z niebieską etykietą jest na bazie wody a magnum i inne na bazie oleju z tym że olej po prostu trudniej zmyć. Crossfire też jest chyba na bazie wody Ps. Jest też blend Sabre OC&CS który ma inny skład i proporcje. O w/w kwestiach była mowa dosłownie kilka stron wcześniej.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Panowie, wiecie może ile ml gazu mieści się w tym breloczku Sabre Red Spitfire?

I tak.. wiem... gaz poniżej 40 ml to gówno. Ja sam nosze w zależności od ubioru albo 60 albo 120 ml, lecz potrzebuje czegoś do garniaka i zniosę to że mam tylko jeden strzał. Wszystko inne wypycha.

Tj. 16 ml Walthera, byłby niby ok, ale blokada obrotowa....zraziłem się do niej.
Jest też 25 ml cone Red Peppera... i w sumie pewnie byłby to lepszy wybór... no ale wole Sabre.


Testowałem kiedyś takie maleństwa pod względem wydajności, nie pamiętam dokładnie wszystkich, ale na pewno był Red Pepper, Canon, Force 80. Wynik jest taki, że niezależnie od tego, co pisze producent, czy sprzedawca, w praktyce pojemnik 25 ml wystarcza na oddanie 2 porządnych strzałów. Oczywiście nie ma tutaj mowy o "palcościsku" ale wiadomo, że pryskają cienkim strumyczkiem i w realnej sytuacji strzał musi być dłuższy, żeby napastnik dostał odpowiednią ilość środka drażniącego. Wg mnie nic co ma mniej niż 20-25ml nie nadaje się do obrony zupełnie, możesz tym tylko bardziej wkurzyć przeciwnika. Jeśli ktoś się obroni pojemnikiem 16 ml, to na pewno było więcej szczęścia i efektu zaskoczenia niż samego działania gazu.

Jeśli już koniecznie potrzebujesz maleństwo, to może postaraj się przyzwyczaić do blokady obrotowej i weź takie coś:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chociaż uważam, że w tak małej pojemności Red Pepper granatowy może się sprawdzić lepiej, bo chmura, więc większa pewność, że trafisz i dodatkowe działanie na drogi oddechowe
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
,ogólnie używanie breloczków na 50 % może zapewnić skuteczność taką jak na filmiku :) , trafiony zbyt małą ilością gazu napastnik może się tylko rozwścieczyć ;-) , dlatego ich noszenie w ogóle uważam za problematyczne
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Bez obrotowej dyszy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dziękuję Panowie. Faktycznie, spitfire to mógł być niezbyt trafny wybór.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia obudź się słoneczko i melduj co tam na froncie... :)
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Breloczki z gazem są nie skuteczne minimum musi być 50ml pojemnik to daje nam pewność że napastnik jesli nawet się cofnie do nas to go się przyprawi bardziej na pikantno w pracy użyłem UDAP powiem krótko koleś na koksowany ( na wąchany ) po małej chmurce UDAP padł gaz jest piekielnie skuteczny !
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Są mniej skuteczne, ale nieraz nie ma możliwości mieć ze sobą dużego.
Można mieć tylko mały gaz i skutecznie obronić się przed napastnikiem- trzeba tylko mieć też jaja* i potrafić uderzyć na poprawkę, a nie liczyć tylko na super hiper udap (przetestowane z 16ml Waltherem).
*-nie dotyczy kobiet.
PS. Słyszałeś o znakach interpunkcyjnych np. przecinek? Tego nie da się czytać.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Są mniej skuteczne, ale nieraz nie ma możliwości mieć ze sobą dużego.
Można mieć tylko mały gaz i skutecznie obronić się przed napastnikiem- trzeba tylko mieć też jaja* i potrafić uderzyć na poprawkę, a nie liczyć tylko na super hiper udap (przetestowane z 16ml Waltherem).
*-nie dotyczy kobiet.
PS. Słyszałeś o znakach interpunkcyjnych np. przecinek? Tego nie da się czytać.


Chodzenie z pseudomiotaczami gazu to jak rosyjska ruletka, co zrobisz jak gaz w tym maleństwie się skończy a napastnik będzie chciał się podwójnie zemścić?
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zaraz po psiknięciu leci plomba w pysk i solidny kopniak.
Wiadomo że duży jest pewniejszy, ale jak napisałem wyżej- nie zawsze jest gdzie takiego wcisnąć ( np.w spodniach od garniaka nie wygląda dobrze).
Wychodzę z założenia, że lepiej mieć mały i nie bać się uderzyć- niż nie mieć nic.
A mały umiejętnie użyty też zrobi swoje, inna sprawa że trzeba mu trochę pomóc. :twisted:

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024