Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Nie tak dawno był temat poświęcony kimonom wiele osób chwaliło maturo a tu okazuje się że za 300zł dostaje się wyrób który trzeba zanieść do krawca albo próbować wygotować :) Jednak taniej wychodzi kupić coś bardziej markowego.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Ja nadal chwalę i mając świadomość, że się kurczy kupuję większe. W zasadzie po drugim praniu jest spokój aż do naturalnego zużycia.
  • 0

budo_cstrike2008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Po treningu i paru rozmowach wnioski w sumie takie same jak w temacie:
- wygotować raz czy drugi
- ewentualne skracanie do krawca.

U mnie osoba mająca 180 cm brała 200 cm i po praniach wyglada na niej jakby bylo idealne albo za małe. To teraz ja obawiam się po tym jak na 187 wziąłem 190.

W sumie nie mogę narzekać na długości nogawek i szerokości wszystkie. Myślałem że to będzie przeszkadzało bo np przy age-uke strace widocznosc ale tak nie jest. Boli mnie natomiast to że od kroku do wiązania troków (pas) jest 30 pare centymetrów. Kto normalny ma biodra na wysokosc ponad 20 czy 30 centrymetrów przy wzroście 190 cm? to nie jest proporcjonalnie nic a nic. Nie wiem kto to wymyślił. Temu nawet pranie nie pomoże i będzie trzeba lekko jakoś podszyć bo póki co ćwiczyłem z podwiniętym i w sumie dawało radę ale mało wygodne. Albo po prostu nie przywykłem do 14 oz karategi (?)

Trochę denerwujące jest iż jak zwykle wypociłem z 5 litrów wody i po treningu nie da się ściągnąć spodni.. troki umarły, przemoczone do tego stopnia że nie da się poluzować :D
  • 0

budo_kimetek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Ja w swoim hayashi też mam problem z trokami po treningu. Pocę się strasznie, ale po jakimś czasie znalazłem sposób jak ściągnąć spodnie. Myślę, że tobie też się uda.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie

Albo po prostu nie przywykłem do 14 oz karategi (?)


14 oz to mały pancerz. Moje stare Kaminari miało 16 oz. Docenisz 14 oz w zimie :)
  • 0

budo_cstrike2008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie

Ja w swoim hayashi też mam problem z trokami po treningu. Pocę się strasznie, ale po jakimś czasie znalazłem sposób jak ściągnąć spodnie. Myślę, że tobie też się uda.


Nie wiem czy na to jest jakaś specjalna technika... po prostu luzowac luzowac luzowac az będzie dało radę zdjąć bez dodatkowego pozbywania się gaci :D Najgorsze że pewnie po kilku takich szarpaninach z trokami w końcu gdzieś mi strzelą a wtedy będzie problem gdzie taki długi sznur załatwić.

Albo po prostu nie przywykłem do 14 oz karategi (?)


14 oz to mały pancerz. Moje stare Kaminari miało 16 oz. Docenisz 14 oz w zimie :)


16 to chyba już przesada :D co jest następne? zbroja płytowa? :D
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Cstrike2008

Zbroja płytowa nie jest zła, ale na pewno więcej z nią zachodu przy ubieraniu niż przy gi.
  • 0

budo_cstrike2008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie

Cstrike2008

Zbroja płytowa nie jest zła, ale na pewno więcej z nią zachodu przy ubieraniu niż przy gi.


No i nie do tej sztuki walki. Gdyby takiej używać to nie trzeba by stosować bloków przy atakach na chudan :D . Po prostu odprężyć się i obserwować cierpienia przeciwnika :D
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
Mnie tego nie musisz tłumaczyć, znam to z praktyki... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024