Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Obozy i szkolenia w Dojo Stara Wieś ( wydawało się jeszcze niedawno nierealne )
Kto trenował w Dojo Stara Wieś wie że to świetne miejsce do treningu i niepowtarzalny klimat.
W ostatnim czasie widać dynamiczny rozwój organizacji Shinkyokushin w Polsce
przejścia klubów z Kyokushin-kan ( cała organizacja ) IKO ( Kancho Matsui ) połowa klubów
teraz kilka ośrodków Oyama Karate.
Pzdr
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Mimo wszystko myślę że to żaden powód do dumy, Stara Wieś jest do wynajecia przez każdego, płacisz i korzystasz. A przyłączanie się innych to raczej na zasadzie wyboru mniejszego zła i federacyjnej struktury która pozwala się przyłączyć nadal pozostajac szefem, czyli zachowujac dotychczasowy dochód i prestiż. To nie jakieś wyjątkowe walory organizacji sprawiły ten ilościowy przyrost. To czysty pragmatyzm liderów poszczególnych grup. A ponieważ kluby poszczególnych klanów nie sa ograniczone terytorialnie tarcia wewnątrz organizacji są nieuniknione. Do tego Shin jako takie to techniczny skansen, największa organizacja - największe stado, w którym dinozaury czuja się jeszcze pewnie. Myślę ze np. z punktu widzenia członków starego Kan jest to raczej techniczne uwstecznienie.

Masutatsu Oyama mówił kiedyś o najtwardszej sztuce walki na świecie, czym jest Kyokushin dziś w stosunku do mma, taja i K1? Budo-Karate? W tym zakresie Shin ma najmniej do zaoferowania spośród wszystkich org. Kyokushin. A co oferuje Shin? Sport! Karate sportowe wg kuriozalnych przepisów które nie budzą już szacunku jak przed laty lecz tylko zdziwienie i ew. skojarzenia z sekcja dla dzieci. W sam raz żeby dinozaury mogły dociągnąć do emerytury. Takie widzę perspektywy dla Shin.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
"Gdzie kucharek szesc tam nie ma co jesc"
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

Shin jako takie to techniczny skansen, największa organizacja - największe stado, w którym dinozaury czuja się jeszcze pewnie. Myślę ze np. z punktu widzenia członków starego Kan jest to raczej techniczne uwstecznienie.
...
W sam raz żeby dinozaury mogły dociągnąć do emerytury.

Bardzo trafne posumowanie. W zasadzie to koniec dyskusji.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
osoby chcące trenować nowoczesne wszechstronne skuteczne karate wstapią do Sei Budokai, Kudo Daido Juku, shidokan, shindokai lub Kyokushinkan (w którym równiez wprowadzono uderzenia na głowe) a nie do ShinKyokushin ,które chyba nie różni się od starego kyokushin
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

osoby chcące trenować nowocze.

Masz na myśli to kyokushin-kan [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Odnośnie pierwszego postu: które to kluby z IKO Matsui i Oyama karate przystąpiły ostatnio do shinu ?
  • 0

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
z Oyama Karate do Shin klub z Żar prowadzący sensei Jasiński
na bazie instruktorskiej Oyama Karate powstał też Karkonowski Klub Shinkyokushin Karate
z IKO 1 odeszły kluby już wcześniej shihan Mazur , shihan Borowiec .
Co do postu Jan111
Przyjedźcie na otwarte zawody Shin do Warszawy , myślę że opinia się zweryfikuje co do
karate dla dzieci .
Popatrz na motorykę , siłę , technikę czołowych zawodników Shinkyokushin na świecie ,
porównaj z najlepszymi z Sei-Budokai ? jak to wypada ?
nie wymijaj i nie kręć szanowny Panie tylko
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Ty Romanowicz wiesz to chyba najlepiej, jesteś z Kan shihan Jeremicza, a obecnie w Shin, czy to czlonkostwo tylko formalne, a w praktyce program Kan?

Poruszyles ciekawa kwestie związana z Seibudokai, tzn wpływy Ashihary i Tsushingen. Trening tych styli oparty jest na kombinacjach, układach technik z partnerem. To duża pokusa ale w dłuższej perspektywie to nic dobrego, przynajmniej w walce przekrojowej jak w Sei. My stawiamy na rozwój reakcji, kreatywności w walce, gotowości na wszystko. Trening kombinacji nie pomaga, ułatwia to tylko zrobić pokaz na festynie... Oczywiście mamy kombinacje, również takie z rzutami , uderzeniami itd ale mają one inny cel, tzn jak w boksie i judo chodzi o rozwijanie umiejętności spontanicznego posługiwania się technikami i własnym ciałem. To dużo efektywniejsze, ruchy i techniki walki, uderzenia, uniki, bloki,zejścia,rzuty itd są jak puzzle, trening polega na tym żeby ciało samo układało się z jednego uderzenia, uniku itd w kolejny ruch zaleznie od zachowania przeciwnika, robi się to ćwicząc krotnie kombinacje, dwójki np z kontrami przeciwnika i dokladajac kolejne techniki po uniku, bloku lub odejściu. Dużą cześć treningu zajmują nam ćwiczenia reakcji, to ważny element metodyki nauczania. Bo trening ma uczyć walki nie tylko tych utalentowanch ałbo najsilniejszych ale wszystkich, również tych którzy są mało odważni, poniżej przeciętnej itd. To taka nasza stylowa filozofia, utalentowane tygryski tylko na tym korzystają. :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

Ty Romanowicz wiesz to chyba najlepiej, jesteś z Kan shihan Jeremicza, a obecnie w Shin, czy to czlonkostwo tylko formalne, a w praktyce program Kan?

Tak klub w którym funkcjonuję jest w PFKK Shihan Jeremicza. Czy funkcjonowanie w Shin jest tylko formalne? Tego nie wiem. Mogę pisać jedynie o swoich prywatnych spostrzeżeniach. Z tego co widzę ta federacja pozostała w kregu wpływów i zmian zapoczątkowanych przez kontakty z Royamą, Hiroshige. Podkreślę jeszcze raz, moim zdaniem to dobrze, choć spowdziewałem się bardziej radykalnych rozwiązań po odejściu od Royamy. Widzisz, ze mną parę osób w federacji ma problem bo nie mam stopnia i nie będe miał stopnia a wyrażam swoje zdanie dość jednoznacznie i zadaję często zdyt trudne pytania.

Poruszyles ciekawa kwestie związana z Seibudokai, tzn wpływy Ashihary i Tsushingen. Trening tych styli oparty jest na kombinacjach, układach technik z partnerem. To duża pokusa ale w dłuższej perspektywie to nic dobrego, przynajmniej w walce przekrojowej jak w Sei. My stawiamy na rozwój reakcji, kreatywności w walce, gotowości na wszystko. Trening kombinacji nie pomaga, ułatwia to tylko zrobić pokaz na festynie... Oczywiście mamy kombinacje, również takie z rzutami , uderzeniami itd ale mają one inny cel, tzn jak w boksie i judo chodzi o rozwijanie umiejętności spontanicznego posługiwania się technikami i własnym ciałem. To dużo efektywniejsze, ruchy i techniki walki, uderzenia, uniki, bloki,zejścia,rzuty itd są jak puzzle, trening polega na tym żeby ciało samo układało się z jednego uderzenia, uniku itd w kolejny ruch zaleznie od zachowania przeciwnika, robi się to ćwicząc krotnie kombinacje, dwójki np z kontrami przeciwnika i dokladajac kolejne techniki po uniku, bloku lub odejściu. Dużą cześć treningu zajmują nam ćwiczenia reakcji, to ważny element metodyki nauczania. Bo trening ma uczyć walki nie tylko tych utalentowanch ałbo najsilniejszych ale wszystkich, również tych którzy są mało odważni, poniżej przeciętnej itd. To taka nasza stylowa filozofia, utalentowane tygryski tylko na tym korzystają. :)

Trening wg TSG, a w zasadzie wymagania egzaminacyjne, które otrzymałem na DVD i tak wydają być bardziej sensowne niż tłuczenie kata bez zrozumienia. Czy w TSG jest trening ukierunkowany na rozwój reakcji tego nie wiem. Natomiast co do samego Sei budokai mam dużą pokusę, że podjechać parę razy do Łasku i spróbować jak działa to co Wy robicie. Z drugiej nie wiem, czy mając 42 lata i niedysponując salą z matą jestem na tyle interesujący dla Sei, żeby zawracać Wam głowę.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
W TSG kombinacje z partnerem to tylko jeden z elementów treningu.
Co do reakcji to cyt. "KANJI „Tsu Shin Gen” ma sens filozoficzny. Oznacza "Aby zobaczyć ruch ciałem". Chodzi o to, aby wyczuć intencję przeciwnika, zobaczyć to co nie jest widoczne dla oczu, i usłyszeć to, czego nie można usłyszeć uszami - innymi słowy, intuicja i szósty zmysł. W zastosowaniu do walki oznacza to, że jesteśmy w stanie instynktownie "czytać" przeciwnika. Podczas walki, należy reagować instynktownie. - Nie angażując myśli..."
Pozdrawiam
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Więc wychodzi, na to, że Ashihara, TSG, Seibudokai szukają tego samego. Być może do tego nurtu należałoby zaliczyć Enshin.
  • 0

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
Romanowicz shihan Jeremicz wchodząc do WKO wybrał nienajgorzej nie sądzisz ?
Czy mógł dalej w Kyokushin Kan pomimo wszystko ?
inne alternatywy jakie ?
W WKO Shinkyokushin zawodnicy dostali możliwość startu z najmocniejszymi w knockdown ,
stanąć na pudle w zawodach Shinkyokushin to jest trudniej i wyższy prestiż niż w innych organizacjach
porównać do tego można chyba tylko IKO Matsui ....chociaż już najlepsze lata świetności IKO Matsui ma chyba
poza sobą , chociaż kto wie może odbudują struktury.
Co do Kan w Polsce to fakt kluby przeszły niemal w całości do WKO , ale np. w Grecji niedawno cała federacja
Oyama Karate ( kilkanaście klubów ) weszła właśnie do Kan.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
jak w Kyokushinkan w Polsce jest rozwijana formuła z rekami na twarz?





  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

jak w Kyokushinkan w Polsce jest rozwijana formuła z rekami na twarz?


Przez wejście we współpracę z Jarkiem Rogalą i wprowadzenie elementów kickboxing/K-1... ale jak to wygląda w poszczególnych ośrodkach tego nie wiem.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji

Romanowicz shihan Jeremicz wchodząc do WKO wybrał nienajgorzej nie sądzisz ?

Z powodu możliwości startu w zawodach Shin? Proszę Cię. Wejście do PZKickb. daje zdecydowanie leszoe perspektywy, a PFKK jest też w PZKickb.

Czy mógł dalej w Kyokushin Kan pomimo wszystko ?

Z tego co usłyszałem w Radzionkowie postąpił honorowo. Uważam, że w sytuacji w jakiej został postawiony zrobił dobrze. To Kyokushin-kan International strzeliło sobie totalnie w stopę wchodzą w taką retorykę jaką weszło.

inne alternatywy jakie ?

No właśnie ... powrót do PZK - nie, IKO Matsui, czy IKO Sosai też nie, IKF - hmm ... również nie. TO były głównie decyzje związane z pewnym personami funkcjonującymi w powyższych.

Osobiście jadąc do Radzionkowa spodziewałem się radykalnego odejścia od tej knockdownowej drogi tym bardziej, że takie trendy szkoleniowe już się pojawiały. O tym już pisałem. Był to chyba dobry moment, żeby pogadać np. z Cookiem/TSG. My decydująć się na spotkaniez Cookiem w Radomiu mogliśmyrobić za forpocztę. Zmiana byłaby dość kompleksowa ale chyba z większym pożytkiem szkoleniowym. Może nawet Crossfit, który pojawił się w tzw międzyczasie bardziej uzupełniałby się z takim szkoleniem, bo trenowanie kata w takiej postaci jaka wytępuje w kyokushin jest, nie tylko moim zdaniem, stratą czasu. Niestety wspomniane przez Jana dinozaury, nie dopuszczą do takiej sytuacji.

W WKO Shinkyokushin zawodnicy dostali możliwość startu z najmocniejszymi w knockdown ,
stanąć na pudle w zawodach Shinkyokushin to jest trudniej i wyższy prestiż niż w innych organizacjach

Nie jestem do końca przekonany, że to był jedyny wyróżnik wyboru. Myślę, że bardziej chodziło o pozostanie przy japońskich korzeniach organizacji. Nie jestem też przekonany, że to wychodzi dobrze PFKK.
  • 0

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
jeśli piszesz o wycofaniu się z knockdown to alternatywa taka poważna
to była w zasadzie jedna Shidokan i to radykalna wiążąca się ze zmianą
stylu karate włącznie.
inne możliwości to
Kudo
lub Kyokushin Budokai ( Bluming )
Inna sprawa czy liderzy krajowi chcieliby shihan Jeremicza w organizacji.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
w Kyokushinkan równiez jest formuła walki z uderzeniami na twarz można się specjalizowac tylko w tej formule, w Oyama Krarate również jest taka formuła walki , poza tym są style Karate bardziej wszechstronne Shindokai,shidokan,Sei Budokai , Kyokushin budokai, Enshin,Asihara, kudo ale nie jestem pewny czy Kudo jeszcze istnieje w naszym kraju pewnie jakby shihan Jeremicz wstąpił do Kudo napewno odzyłby ten styl w naszym kraju

Pozdrawiam
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
To oczywiście nie są moje decyzje, ale z moich obserwacji wynika, że jeśliby coś miało się zamienić to zdecydowanie bliższym wyborem byłoby Ashihara, Enshin czy TSG. Inne wymienione style wprowadzają zdecydowanie bardziej rewolocyjne zmiany. Na wprowadzenie parteru w takim zakresie jaki jest w Shidokan, Seibudokai, tym bardziej Kudo wiele osób nie tylko nie byłoby gotowych, ale nawet nie oczekiwałoby takich zmian.

Jednocześnie nic nie wskazuje na to, że cokolowiek miałoby się zmienić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024