Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Przepraszamy,
nie odnaleziono pliku.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Znalazłem na YT, nawet lepsza jakość:


  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

FUCK YEAH

super ze caly czas sie rozwija :cool:


  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Ja tam zachwycony nie byłem. Wygrał, bo przeciwnik niczego ciekawego nie pokazał. Stójka ciągle pozostawia dużo do życzenia. Po jaką cholerę robi te obrotówki? Wolne, niecelne i widać, że krzywdy to on tym nikomu nie zrobi. Może i Held jest parterowym czarodziejem, ale na MMA to chyba trochę za mało.


  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Ja tam zachwycony nie byłem. Wygrał, bo przeciwnik niczego ciekawego nie pokazał. Stójka ciągle pozostawia dużo do życzenia. Po jaką cholerę robi te obrotówki? Wolne, niecelne i widać, że krzywdy to on tym nikomu nie zrobi. Może i Held jest parterowym czarodziejem, ale na MMA to chyba trochę za mało.

nie wiem czego ty oczekujesz, ale on ma dopiero 20 lat, walczy w Bellatorze, gdzie o ile dobrze wiem kelnerow do walk nie biora, z walki na walke widac u niego wieksza pewnosc w stojce


  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

bez dwóch zdań to obecnie największy talent w rodzimym MMA, wyprzedza innych o spory dystans - szczególnie wobec kłopotów Sajewskiego. Wydaje mi się, że koledze chodzi o to, że Marcin robi postępy ale jednak jest póki co zawodnikiem monopłaszczyznowym, który dodatkowo 2 walki przegrał bo dał się zdominować w swoim koronnym parterze. Więc OK rozwija się, pytanie tylko czy wskoczy na poziom ścisłego topu UFC, gdzie trzeba mieć super cardio, być 3 płaszczyznowym i ustalać bardzo dobrą taktykę (co już Helda zawodziło).


  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Dokładnie pod tym chciałem się podpisać. Nikt mu nie odmówi talentu, ale zdecydowanie powinien poprawić stójkę i zapasy, jeśli chce walczyć ze światową czołówką[spoiler]


  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Dokładnie pod tym chciałem się podpisać. Nikt mu nie odmówi talentu, ale zdecydowanie powinien poprawić stójkę i zapasy, jeśli chce walczyć ze światową czołówką[spoiler]

poprawia caly czas, tyle na temat, bo za latwo sie gada z przed monitora czego to nie mialby poprawic i co musi zrobic zeby to byl kozakiem
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Dokładnie pod tym chciałem się podpisać. Nikt mu nie odmówi talentu, ale zdecydowanie powinien poprawić stójkę i zapasy, jeśli chce walczyć ze światową czołówką[spoiler]

poprawia caly czas, tyle na temat, bo za latwo sie gada z przed monitora czego to nie mialby poprawic i co musi zrobic zeby to byl kozakiem


Wybacz, ale nie przemawia do mnie argument "Jak mu nie najebałeś na ringu, to się nie wypowiadaj". Nie masz ochoty na dyskusję, w porządku. Zresztą też mu kibicuję i wierzę, że zrobi karierę, więc nie spinaj się tak mocno.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Wybacz, ale nie przemawia do mnie argument "Jak mu nie najebałeś na ringu, to się nie wypowiadaj".

o matko swieta, raczej chodzilo mi o cos innego, co prawda nie trenuje z nim na jednej macie (a szkoda), ale mam jako taki poglad jak trenuje (przez trenerow czy znajomych z innych miast) i dlatego troche irytujace jest jak sie slucha od kogos "powinien zrobic to i to i to i to jesli chce byc dobry", mozesz mi wierzyc, on jak i Slawek Szamota dobrze o tym wiedza i nad tym pracuja caly czas, to tak tylko nawiasem, nie potrzebnie offtop sie robi
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Dobra, a gdzie powyżej jest stwierdzenie, że Held powinien zrobić to i to? :idea:
Oczywiście, że ze swoim trenerem dużo się uczą np. po walce z Chandlerem zrozumieli, że wala z pleców (a to jest domena w parterze Helda) w MMA może nie być efektywna. Ale problemy są dwa: 1 u nas tak naprawdę metodyka treningu MMA dopiero powstaje, 2) inni nie stoją w miejscu tylko też się rozwijają.
Na razie idzie mu bardzo dobrze, choć trochę sprzyjają okoliczności (2 niejednogłośne zwycięstwa, 2 przez kontuzje). Oby w wieku Dastina Poirier (dzieli ich 3 lata) też występował w walce wieczoru na gali sygnowanej własnym nazwiskiem w najlepszej organizacji na świecie.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

Ale problemy są dwa: 1 u nas tak naprawdę metodyka treningu MMA dopiero powstaje,

czy to odnosnie samego Helda? bo z tego co wiem, to on od jakiegos czasu w Anglii mma robil
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Odnośnie treningów MMA w PL. On mówił, że jeździ do UK (był bodaj 3x). Ale nie siedzi tam non-stop. Chyba, że sytuacja diametralnie się zmieniła. W tej walce widać było efekty treningów w London Shootfighters (praca przy klatce). Ale obalenia jeszcze mu nie wychodziły.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Obalenia mu dwa weszły. Stójke z tego co kojarzę to szlifuje w Polsce. Miał gościa, który jakimś młajtajowcem z holandii nie jest to mógł coś tam popróbować i bardzo dobrze, że próbował bo będzie miał coraz trudniejszych gości.
Jakby miał jakiegoś młajtajowca to by w stójke z nim się nie bawił tylko urywał nogi albo obalał.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

obalenie w pierwszej rundzie z klinczu przy klatce bardzo ładne. Ogólnie Held jeszcze ma spore rezerwy w rozwoju, zarówno techniki, jak i szeroko rozumianej atletyki, bo w LW jest sporo zawodników silniejszych od niego, daleko nie szukając chociażby Chandler, Machaev też wyglądał mi na bardziej muskularnego. Mam nadzieję, że Held jak najszybciej zacznie lepiej prezentować się, jeśli chodzi o uderzenia, teraz jest za łatwy do rozpracowania


  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Takiego progresu w stójce i zapasach nie widziałem u żadnego polskiego zawodnika w tak krótkim czasie.
Jeszcze w ostatniej walce stójka wyglądała jak pijanego robota. Teraz- przynajmniej dla mnie- mega odmiana.

Po walce z Chandlerem nie doszli do wniosku,że walka z pleców jest nieefektywna, tylko żeby rozkładać siły. Z pleców czy nie, jak nie masz tlenu to i Biały poskłada czarnego.

Nie znam w Europie drugiego zawodnika,który w takim wieku reprezentuje taki poziom.

A obrotówki, latające kolana nawet jeśli nie były efektywne,to na pewno były efektowne, a to- czy się komu podoba czy nie- też się liczy.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video

(...)


Pierdolisz i to strasznie. Nie pisz głupot szczególnie jeśli nie możesz ich niczym poprzeć.
Progres w stójce - Materla pomiędzy KSW 15 a 16. Progres w zapasach - Bedorf pomiędzy KSW 15 a 18, gdzie obalał bardzo groźnego zawodnika, z którym wcześniej nie poradzili sobie bardzo silny i ciężki Omielańczuk, zapaśnik Orłowski i mega koks Gluhov.
Wywiad Helda po walce z Chendlerem, gdzie mówi (a zresztą posłuchaj sam co mówi).
Ostatnia walka Helda jakieś 120 sekund i to dzięki stójce ustawił sobie oponenta pod klatką, skąd przeszedł do obalenia i urwał mu nogę. Zresztą jego lowy na akurat tamtego oponenta były bardzo skuteczne.
Co do innych zawodników z Europy, żeby znaleźć odniesienie FightMatrix klasyfikuje Helda na 202 miejscu w światowym rankingu w swojej wadze, czyli huraoptymizm jest lekko na wyrost. Michał Andryszak jest na 236 pozycji.
Tyle w temacie.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Łoł, nie wiem od czego zacząć ;-)
Może od tego. porównujesz progres Bedorfa z Marcinem na podstawie czego? Omielańczuk? Orłowski? proszę Cię.
Co do Materli mogę się zgodzić.

Co do wywiadu,to nie bardzo wiem co mam tam usłyszeć. Powiedział,że po nieudanej balaszce na kolano mógł nie iść dalej na techniki kończące (a nie że parter z pleców jest nieefektywny-ktoś z Bastionu tak Ci powiedział?).

I perełka- Fight-Matrix :lol:

To dam coś od siebie. Jeden dziennikarz z Sherdoga umieścił Go w pierwszej dziesiątce najbardziej obiecujących młodych zawodników w Europie.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Marcin Held vs Murad Machaev- Bellator 77 Video
Sorry, pytasz kto zrobił większy postęp w zapasach to daje konkretny przykład słabo obalającego w wale z Llorentem Bedorfa i Bedorfa, który zdominował zapaśnika o świetnych sprowadzeniach.
Nie wiem czy wiesz, ale Omielańczuk słynie ze swojej siły (ksywa Pług), m. in. z tego, że już kilka lat temu ćwicząc u Mirka w walkach potrafił zdominować i rzucać zapaśnikami. A Orłowski to zawodnik, który walczył w zapaśniczej Bundeslidze. Dobrze, że Gluhova pominąłeś.
Uciąłeś - specjalnie lub nie - że Held dodawał, że nie powinien iść (co się różnie od "mógł nie iść") tylko na techniki kończące (które robił wyłącznie z pleców), a walczyć w stójce, gdzie czuł, że mógł podjąć rywalizację.
Tu jest wyraźnie pytanie-odpowiedź co do walki gardą. (mówi, że w MMA ważne jest, żeby atakować, albo jeśli walczy się w parterze być na górze).
Fight-Matrix to chłodne odniesienie do sytuacji na rynku MMA. Nie najlepsze ale i nie najgorsze. Trzeba przypomnieć, że w 2009 roku Held był nie w pierwszej 10 ale w 10 europejskich talentów Sherdoga i było to komentowane jako dobra robota menedżerów i - wtedy - wyróżnienie na wyrost.
Cała 10:
1. Karl Amoussou – 23 lata, Francja
2. Hans Stringer – 21 lat, Holandia
3. Alexander Gustafsson – 22 lata, Szwecja
4. Gunnar Nelson – 20 lat, Islandia
5. Paul Sass – 20 lat, Anglia
6. Dragan Tesanovic – 23 lata, Serbia
7. Alan Omer – 20 lat, Niemcy
8. Magomed Shikshabekov – 23 lata, Rosja
9. Stav Economou – 22 lata, Cypr
10. Marcin Held – 17 lat, Polska

W kolejnym roku do zestawienia załapał się Łukasz Sajewski (na 7 miejscu), w 2011 w zestawieniu pojawił się Piotr Strus.

Podsumowanie jest takie, że Marcin ma papiery na solidnego zawodnika MMA na światowym poziomie. Może będzie gwiazdą jakiejś organizacji, a może nie - to czas pokaże. Na pewno warto mu kibicować, ale też trzeba być w bardzo dobrym humorze, żeby postawić teraz na niego wszystkie oszczędności. Jednak chłopak ma braki i lekką naiwnością jest uważanie, że jest inaczej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024