Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposoby na rozwiniecie timingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

P.S. Opisz, proszę, jak Cię atakowali Twoi, to ja Ci opiszę, jak moi i w ten sposób nasze doświadczenie się wzbogaci.

Nie zrozumiałeś mnie Akahige, ja zaprosiłem do zabawy osoby które w ogóle SW nie trenowały.
Na co zwróciłem uwagę, brak pracy biodrami, długie okrężne ruchy, brak postawy, tanto byłem nawet wstanie "wykopać" z ręki i na pewno nikt z nich nie ciągnął pałką tradycyjnie z shomena (klasycznie znad głowy), tylko czymś w rodzaju yokumena, może czasami czymś co wyglądało niczym hybryda shomena z yokomenem. Bardzo fajne doświadczenei trenować z kimś po kim nie wiadomo czego się spodziewać można. Podkreślam jeszcze raz że to byli amatorzy ;)
A u Ciebie jak się sprawy miały, "wchodziło" Aikido ?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu
Kiod, zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na str 4, 2 akapit od góry i dalej. To nie jest tylko zabawa, ale wazne ćwiczenie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

Nie zrozumiałeś mnie Akahige, ja zaprosiłem do zabawy osoby które w ogóle SW nie trenowały.

Zrozumiałem, zrozumiałem, przecież napisałeś to wyraźnie.
Chodzi o to, że eksperymenty z sali nie przekładają się dokładnie na realne ataki w prawdziwej walce/samoobronie ( z uwagi na inne motywacje i stopień pobudzenia ).
Wyniki moich eksperymentów były następujące: podstawowym, spontanicznym atakiem było pchnięcie nożem w linii 7 ( wg numeracji z podręcznika dla US Army, FM 3-25.150 ) czyli cios sztychem skośnie z dołu do góry, z prawej strony do lewej ( mowa o "stronach" praworęcznego atakującego ). Albo inaczej - z godziny 4.00 do 10.00 jeżeli użyć orientacji zegarowej. Nieco rzadziej był to atak z dołu do góry ( linia 9 albo z godz. 6.00 w kierunku 12.00).
W przypadku ataku z góry - był to prawie zawsze taki shomeno-yokomen bity z wysokości ucha/skroni, nigdy znad głowy.
Czy aikido wchodziło? Stosowałem krav magowe modyfikacje aikidockich technik ( np. kote gaeshi, ude garami ) więc jakoś tam wchodziło. Inna sprawa, że w tego rodzaju eksperymentach trudno uzyskać "prawdziwy", agresywny atak, bo atakujący traktowali mnie jak groźnego mistrza, który nie wiadomo jaką krzywdę może zrobić. ;-)
W tych eksperymentach chodziło mi jedynie o to, aby zobaczyć w jaki sposób zaatakuje nożem nie tresowana osoba.
  • 0

budo_kloss
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

Timing rzecz wazna, niektore style nauczania w aikido uzywaja timing jako postawowa rzecz do wychylenia przeciwnika a nawet to rzutu. Interesuja mnie sposoby na rozwiniecie timingu.

.



a co to jest timeing i jak go uzywac?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

Timing rzecz wazna, niektore style nauczania w aikido uzywaja timing jako postawowa rzecz do wychylenia przeciwnika a nawet to rzutu. Interesuja mnie sposoby na rozwiniecie timingu.

.



a co to jest timeing i jak go uzywac?

Nie tajming tylko Timex - nosi się go nad nadgarstkiem... :/
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu
Ja znam tylko jeden sposob ... duzo walczyc, z roznymi ludzmi, z roznych SW, na rozne zasady, na rozne device. Timing sam sie rozwinie.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

a co to jest timeing i jak go uzywac?

Na początek punktualnie przychodzić na trening.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu

Ja znam tylko jeden sposob ... duzo walczyc, z roznymi ludzmi, z roznych SW, na rozne zasady, na rozne device. Timing sam sie rozwinie.

uważam tak samo, a rozwinie się na tyle ile ktoś ma w tym temacie możliwości psychoruchowych
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposoby na rozwiniecie timingu
jak to dobrze, ze na golfie nie mamy takich dylematow :) . ludzie, jest zycie poza aikidem i jego schizofreniczna logika wlasciwego/niewlasciwego ataku i takiego timingu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024