Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knife fighting and throwing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Knife fighting and throwing
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Vladimir Vasiliev w akcji
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing
a ja mam takie pytanie... czy ktoś testował siłę rażenia rzucanego noża? wiadomo, że nie na ludziach :) ale np na jakiejś piance czy czymś. np testy pracy pocisków grzybkujących przeprowadza się na blokach żelatynowych o odpowiedniej spositości, może coś w tym rodzaju? w warunkach domowych: połeć mięsa ;-) choć on się nie rusza i nie ma problemu z trafieniem pod odpowiednim kątem.
W cuda Wasilijewa wolę za bardzo nie wierzyć.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing
W ogole sila obalajaca noza jest znikoma. Co do rzucania zeby bylo skuteczna musi cel byc statyczny. Nie widzialem jeszcze nikogo trafiajacego za kazdym razem w cel ruchomy zmienny.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing

a ja mam takie pytanie... czy ktoś testował siłę rażenia rzucanego noża?

w skrocie: ja swego czasu rzucalem nozem praktycznie codziennie przez kilkanascie minut (20-30min) i po ok 3 miesiacach doszedlem do 8-9 celnych rzutow na 10 z odleglosci ok 4 metrow (pol obrotu noza) w cel wielkosci 30x30cm - wiec nie wiem ile trzeba by cwiczyc zeby miec 10/10 czy rzucac celnie z wiekszych odleglosci (pelny obrot, lub poltora) - nie mowiac juz o trafieniu w ruchomy cel..

co do sily obalajacej - noz nie ma praktycznie zadnej, natomiast oczywiscie moze wystapic efekt psychologiczny/szok organizmu

co do sily wbicia (sie) - wchodzi jak w maslo, jesli nie trafi na kosc (na YT sa np proby z zelatyna balistyczna) - ale to tez zalezy czym rzucasz (vide: sila = masa*przyspieszenie + ksztalt ostrza i rozklad masy noza - ubrania)..
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing
myślisz, że duży bowie lub kumunga nie ma siły obalającej? to jednak ponad pól kilo rozpędzonego żelastwa
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing

W ogole sila obalajaca noza jest znikoma. Co do rzucania zeby bylo skuteczna musi cel byc statyczny. Nie widzialem jeszcze nikogo trafiajacego za kazdym razem w cel ruchomy zmienny.



a danny trejo ;-)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife fighting and throwing

myślisz, że duży bowie lub kumunga nie ma siły obalającej? to jednak ponad pól kilo rozpędzonego żelastwa

ale cos co ma 40cm dlugosci i ponad 400g wagi to juz nie jest noz a maczeta..
rownie dobrze mozna od razu pojsc z rozwazaniami w strone rzucania pilum czy cegla.. ;-)

poza tym kiedys Blacha na pewnym zlocie pod Krakowem zrobil test i rzucil ze dwa razy kukri - malo nie obcinajac sobie reki, bo jednak kukri nie jest przysposobione do rzucania.. ;-)

ja np do rzucania mam zrobione specjalnie na zamowienie rzutki (dzieki Ignus!) - duze, masywne, z odpowiednim ksztaltem i rozkladem masy - ale zdecydowanie nozemy bym tego nie nazwal.. i tym mozna rzucac - ale to jest sprzet robiony pod specjalne zamowienie.. zwyklym nozem nie widze sensu rzucac na dystans dluzszy niz pol obrotu (3-4 metry)

tak z zabawnych wynalazkow do rzucania (o duzej sile) to jest np Torpedo by ColdSteel:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
rzucalem tym na innym zlocie pod Wroclawiem - wyrywalo dziury w drewnianych deskach.. ale to bydle mialo prawie 1kg wagi.. :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024