Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Wszystkim zapominalskim przypominam że jutro można zobaczyć parę ciekawych pojedynków,
pierwsza gala od 21:00,między innymi Wach,Szpilka,Majewski,po tej gali następna w której wystąpi Adamek.
Ps.Z tego co się orientuję obie gale będą na Polsacie Sport.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Wow temat stoi całą noc a nie ma jeszcze hejtów na Szpilke.Szykuje się ciekawy wieczór.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Pewnie bardziej interesujący jest Najman i o nim gadają. Nawiasem mówiąc cieszę się że odszedł do MMA :)
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Nigdy nie ogarnę dlaczego generalnie ten dzial jest tak szeroko omijany przez większość forumowiczów ale nikt nie mowił że na budo wszystko musi być logiczne ;-)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Raz.Myślę że kto wychował się na boksie ten będzie kibicem boksu,itd itd,teraz dzieciaki zaczynają od oglądania i trenowania MMA więc wiadomo że rodzi się nowa moda i niestety boks odchodzi powoli w zapomnienie... a utrzymują go starzy(ja stary?,niech będzie:) kibice.Mnie osobiście w MMA ciekawią tylko walki typu Pudzian vs Najman itp."walki",a jak chcę pooglądać sport walki to włączam boks (nic nie ujmując MMA jako dyscyplinie,podkreślam tylko że do mnie nie "przemawia".
Druga sprawa to taka że co by nie mówić faktycznie mało w tym dziale się dzieje,jak już to jakieś pierdu pierdu o związkach czy kursach na trenerów zamiast rozmowy o walkach...
Dobra,gaszę komp.bo mnie rozprasza a tu gala się rozkręca: )
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Nie wiem dlaczego hejtować Szpilę - spoko gośc i olbrzymi potencjał. Co widać... :)
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Gdzieś w którymś knajpowym temacie był na niego wielki naskok i to nawet nie jeśli chodzi o same walki a bardziej o to co robi poza rigniem.
Jak dla mnie Szpilka na propsie. Co do samej walki to

pięknie ładnie szybko a szkoda bo liczyłem że obejrzę dłuższą walkę. Wszyscy Polacy dziś do przodu jeszcze Tomek obije tego kelnera i będę zadowolony


  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu

Szybka walka ale trudno jest się do czegoś przyczepić,Szpila trochę spokorniał z tego co udało mi się wywnioskować z tej "walki".
Jeszcze jakieś 10 pięściarzy na przetarcie,10 ze średniej półki i powinna być walka o pas.
Ps.Tak w ogóle to z chęcią obejrzałbym jego pojedynek z Wachem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [spoiler]


  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu

Gdzieś w którymś knajpowym temacie był na niego wielki naskok i to nawet nie jeśli chodzi o same walki a bardziej o to co robi poza rigniem.
(...)

A co robi poza ringiem?
Bo miał przygodę z chuliganką i odpoczynek na koszt podatnika jakiś czas temu (kto wie może poodaje niektórym ich pieniądze ;-) ) ale teraz nie słychać by ponownie kroczył drogą nieprawości :lol:
Polski pięściarz z największym potencjałem siła, szybkość, dynamika - tak jak sobie myślę o naszych bokserach to jeszcze takiego nie mieliśmy.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Bardziej chodziło mi o to ze w pewnym momencie był "w prawie kazdy programie tv"co niektórym nie pasowało czego do tej pory nie ogarniam.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu

Polski pięściarz z największym potencjałem siła, szybkość, dynamika - tak jak sobie myślę o naszych bokserach to jeszcze takiego nie mieliśmy.


Serio tak myślisz? Bo mieliśmy 7 mistrzów olimpijskich w boskie i ze 3x tyle medalistów olimpijskich i to w czasach gdzie boksu zawodowego w dzisiejszym wydaniu jeszcze nie było. Bo ja sobie myślę, że największym osiągnięciem Szpilki jest zawinięcie go z gali bokserskiej do paki. Tak ktoś o nim usłyszał. Może jak przestanie walczyć na podrzędnych imprezach, zacznie mieć klasowych rywali i osiągnie połowę tego co Gołota (tak, tak z Andrew można się śmiać, że walkę z Lewisem puścili całą w Teelexpresie, albo, że uciekł Tysonowi z ringu, ale Andrew w przeciwieństwie do innych takie walki miał) będzie można mówić, że to wilka nadzieja polskiego boksu. Póki co nie wiem w czym on ma być lepszy od Wacha czy Wawrzyka.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Żaden z naszych mistrzów olimpijskich nie boksował zawodowo więc nie ma co porównywać to raz, a dwa że boks od tamtej pory się zmienił zarówno amatorski (który w PL obecnie leży i kwiczy) jak i zawodowy więc nie można porównywać bo co to za porównanie. Szpila nie dlatego jest nadzieją, że się nazywa Szpilka tylko dlatego że koleś ma potencjał. Talent Wawrzyka został zmarnowany przez złe prowadzenie, Wach ma już swoje lata i sorry ale do ścisłej czołówki mu brakuje, Adamek w ciężkiej nigdy nie będzie najlepszy bo to nie jest jego naturalna waga. Gołota z kolei był "wielką nadzieją białych" w latach 90tych kiedy cała waga ciężka należała do ciemnoskórych pięściarzy - stąd błyskotliwa kariera Andrew, który toczył dobre walki ale tak naprawdę był czołówką ale "szeroką" inaczej w dzisiejszej dobie nie zaszedłby tak wysoko jk w latach 90tych.
Tak, Szpilka jeszcze nic nie osiągnął ale nie zmienia to faktu, ze rokuje największe nadzieje w polskim pięściarstwie.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
A według mnie jedyne na co obecnie rokuje to wyrok bez zawieszenie jeśli zrobi jakieś głupstwo. Jak Andrew był słaby a teraz panują biali w wadze ciężkiej i nie ma wyraźnego faworyta to Artur na pewno szybko wypełni miejsce na pudle. O ile ktokolwiek dowie się o jego istnieniu.
Jeśli mógłbyś to wyjaśnij co się w boksie zmieniło powiedzmy od lat 70tych? Taktyka, czy technika, czy może to, że w boksie zawodowym wspomagają się na potęgę nawet z tym nie kryjąc? Bo jeśli najlepsi spotykali się na olimpiadach to jednak zastanowiłbym się czy deprecjonować ich osiągnięcia. Chyba, że Pietrzykowski w Rzymie w 1960 roku dostał w finale od kelnera?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Spokojnie bo nadinterpretujesz słowa. Nie pisałem, ze nasi byli słabi tylko, że zmienił się boks od tamtej pory i nie ma co porównywać. Nie, Pietrzykowski nie dostał od kelnera i zapewne gdyby miał możliwość boksowania zawodowo byłby jednym z najlepszych pięściarzy wówczas zapewne (ale to tylko gdybanie). Nie mówię też że Gołota był słaby ale nie stanowił ścisłej czołówki - świetne dwie walki z Bowem który szczyt formy miał za sobą; masakra dobrego Sandersa, ale nie najlepszego a inne walki ze ze znanymi nazwiskami wiemy jak wyglądało (wchodzą jeszcze inne kwestie dlaczego tak było i czy mogło być inaczej). Tak jak mówisz Szpila wejdzie na pudło - o ile go zmarnują/zmanierują itd. Na razie chłopak sobie radzi i rokuje nadzieje, ze sie roziwnie bardziej, w każdym razie ma argumenty które za tym przemawiają.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Oby się udało. Ale do tego potrzebne prócz talentu jest zaplecze szkoleniowe, mocny zespół promotorów i 100 innych rzeczy.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu

...Szpila nie dlatego jest nadzieją, że się nazywa Szpilka tylko dlatego że koleś ma potencjał...

A co wskazuje, że ma taki potencjał :roll:
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Odpowiedziałbym ci tak samo głupkowato jak zapytałeś ale niech tam:
- wiek: młody chłopak, który trafił wcześnie do zawodowego boksowania, nie spędzając w amatorce czasu 25 roku życia (szkoda straconych dwóch lat ale za błędy się płaci);
- warunki fizyczne a więc naturalny wzrost, waga i siła;
- sprawność i szybkość (mimo pozorów wcale nie tak częste jak na wagę ciężką);
- dobry technicznie, nie bazuje tylko i wyłącznie na "pierdolnięciu"
Można tu się pokusić o drobną analogię do Tysona (oczywiście Tyson w wieku 22 lat od czterech był mistrzem świata więc jest to bardzo drobna analogia), który miał podobne uwarunkowania jak Szpila, tylko niższy był 170 - 180 cm różne dane są.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Życzę Szpilce i innym polskim bokserom aby walczyli z jak najlepszymi przeciwnikami i pieli się w rankingach.
Walcząc z lepszym udowadnia się swoje predyspozycje do bycia mistrzem, czego Szpilce życzę.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Czytałem dziś na jakimś portalu że obóz Kliczki zaproponował Szpilce by przyjechał do nich na sparing z Kliczko,fajna okazja się mu trafia,niech jedzie i połamie mu żebra jak ostatnio z kimś tam ;-)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sobota/niedziela-małe święto polskiego boksu
Uaktualniam info: )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024