Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
spoczynkowe 45, ale ja zawsze bylem powolny :-)

wlasciwie trenowalem zawsze tylko aikido, inne sporty praktycznie 0
teraz np widze taka zaleznosc na treningu bjj
robie sparing i w walkach brakuje mi sil zeby cos tam zrobic, ale robie 2 wealke, 3, 5 koledzy już siadają, a ja mogę jeszcze dalej walczć, choć w samej walce brakuje siły, dynamiki i powietrza na konkretne techniki...
na boksie podobnie, mogę robić kolejna rundę gdy inni słabną, ale w trakcie nie mam odpowiednio dużo siły na szybkie i mocne ciosy...
Kiedy biegalem, to zawsze byłem beznadziejny w sprincie, ale w trasę mogłem biec i biec i biec aż wieczór nastał :-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

nie gniewaj sie to taki mały żarcik :P
P.S. a na marginesie - w Paryżu możemy pocisnąć :twisted:

Czekej, czekej - kto to mnie się ostatnio czepiał, że to moje dowcipy się z czasem nudzą i przejadają...? :/:/:/

PS. A w Paryżu Cię zjem!

To Ci dopiero włochaty balon wyskoczy :) :twisted:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Tak na marginesie tej dyskusji ciekawi mnie jakie jest wasze tętno spoczynkowe...?

Moje "spoczynkowe" w pracy, w tej chwili o ok 70, ale na kanapie pewnie trochę mniej :) . Za to w saunie ostatnio (parowa, temperatura 70*C, wilgotność ponad 90%) miałem, również przecież spoczynkowe, blisko 140... :/

Spoczynkowe zazwyczaj się mierzy rano, po przebudzeniu. Ważne by nie wykonywać gwałtownych ruchów od razu przed pomiarem. Wynik zbiera się z co najmniej 5-ciu pomiarów i uśrednia.
Więc to co mowisz to na pewno nie jest Twoje spoczynkowe. Spoczynkowe powinienes mieć niższe. To tak w skrócie mowiąc.
70/min to w ciągu dnia prawidłowe u dorosłych osobników. Chociaż hmmm u ludzi starszych to ok 60/min :P :twisted: :)

spoczynkowe 45, ale ja zawsze bylem powolny

Nie ma znaczenia ześ powolny czy nie.
U najlepszych sportowców sięga 30/min.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Maciek, zignorowałem Twoje wyzwanie, bo jest zabawne :) Nie wytrzymasz całego keiko z padaniem na yoko i tymi duperelami, bez poprawiania hakamki, wycierania się ręczniczkiem, drapania po dupsku, byle tylko oddech i tętno wyrównać itp :) Wiem to bez sprawdzania :)
Przećwicz z Ninja cały Stage de paque - do południa aikido, potem bokken, znowu aikido i na wieczór skocz do Cercle na 1h15minut keiko, to zobaczysz o czym mowa. I bez miziania proszę, równy rytm treningu, bo Ninja tu opisze jak dawałeś czadu :)
No dobra.
Wieczorem trening prowadzę, co do ogólnej puli sie nie oliczy jako czas przećwiczony, zatem... :) żebyś mnie nie zajechał padami na wysokie yoko, to idę teraz na rowerek, bo pogoda cudna, podjazdy czekają :)

Prorock, w zeszłym roku miałem tetno spoczynkowe ok. 55, w tym tygodniu sprawdziłem i wyszło 48BPM. A z tym spoczynkowym w okresie roztrenowania, muszę sprawdzić, choć u mnie nie ma za bardzo jakiegoś takiego typowego okresu roztrenowania... Zwykle kilka dni po szkole letniej, pojedyncze dni - po cięższych treningach i to (niestety) wszystko. Staram się ruszać cały rok, choćby mało intensywnie, ale zawsze. Powrót jest wtedy łatwiejszy... Z treningów wyłączyła mnie ostatnio rwa kulszowa, ale i tak coś tam mogłem robić, to robiłem.


  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
nie nie
najpierw bokken potem aikido,znów aikido...i znow aikido. :)
Razem prawie 5h dziennie jakoś.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Maciek, zignorowałem Twoje wyzwanie, bo jest zabawne :) Nie wytrzymasz całego keiko z padaniem na yoko i tymi duperelami, bez poprawiania hakamki, wycierania się ręczniczkiem, drapania po dupsku, byle tylko oddech i tętno wyrównać itp :) Wiem to bez sprawdzania :)

Pisałem, wbrew pozorom (bo wbrew pozorom nie zawsze żartuję! :evil: ), zupełnie poważnie, szczególnie jak tak na Was patrzyłem na Guillu... :twisted:

Krata piwa - stoi?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Ja nie miałem czasu patrzeć na boki na Guillemin, bo ćwiczyłem, na tyle, na ile mi rwa kulszowa pozwalała. Choć kątem oka dostrzegłem twoje 30 minutowe spóźnienie w niedzielę :)
Qrczaki, Maciej, nie rozwalaj mnie. Z juniorem chcesz wytrzymać? Chyba, że wcześniej w niego te krzynke piwa wlejesz. :) Ale pamiętaj - ja tam żadnych pilsenerów nie chcę :-) Rwa mnie nie łupie (masaże i kopanie prądem pomogło), biodro już też ok, więc jak będę zdrowy, umowa stoi jakby co. Nie moja strata :)
PS. Piwka to sie napiejemy tak czy siak, mojego, domowego, ponad 40 litów ciągle dojrzewa :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

PS. Piwka to sie napiejemy tak czy siak, mojego, domowego, ponad 40 litów ciągle dojrzewa :)

Obiecujesz...? :twisted:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Choć kątem oka dostrzegłem twoje 30 minutowe spóźnienie w niedzielę :)

Dodam że kątem ucha słyszałem pewne stękanie na drugim końcu dojo :) Ciekawe kto to :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Lepiej sobie przypomnij, jak sam często musiałeś zwalniać, bo zadyszka...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Zadyszka przy naszym tempie ćwiczenia to rzecz normalna. Na początku sie pojawia, potem mija. A czasem miewam zjazd totalny. I co z tego. Ważne że na treningu daje z siebie wszystko.
Pocwicz troche w takim tempie wszystko na wysokie pady zamiast przepaplać cały trening z laskami to pogadamy...
W takim kontekscie cwiczenia to Ty nigdy nie masz zadyszki...
Bylo przyjechac do Berlina na Guilla. Miejsce w aucie Ci trzymałem. Poznaniacy również. Nie ma pewnej lasi=Maciej nie ma z kim ćwiczyć. Ot cała prawda kolego. Nie szukaj aprobaty na siłe tylko weź sie za siebie po prostu... ;)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Aby znowu włożyć kij w mrowisko, zadyszka w trakcie uprawiania aikido jest nieporozumieniem. Oczywiście u zdrowego człowieka. Istotą wykonywania rzutów aikido jest szybkość a nie wysiłek. To nie judo, czy ju-jitsu. Tu, najważniejsze jest całkowite zrelaksowanie. Ile można powtarzać to, że urodą rzutów aikido jest wykonywanie ich bez wytrącania partnera z równowagi. To właśnie wyróżnia aikido.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

(...) urodą rzutów aikido jest wykonywanie ich bez wytrącania partnera z równowagi. (...)

Pokaż. Obraz wart 1000 słów.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Pokaż. ..

Jak to tam było? Pokaż, to nie tokarz. To robiła fabryka i tego się nie dotyka. :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Aby znowu włożyć kij w mrowisko, zadyszka w trakcie uprawiania aikido jest nieporozumieniem. Oczywiście u zdrowego człowieka. Istotą wykonywania rzutów aikido jest szybkość a nie wysiłek. To nie judo, czy ju-jitsu. Tu, najważniejsze jest całkowite zrelaksowanie. Ile można powtarzać to, że urodą rzutów aikido jest wykonywanie ich bez wytrącania partnera z równowagi. To właśnie wyróżnia aikido.

Pierdołum plostrum sekulorum bzdurum. :)

Masz na tym forum ze cztery "swoje" tematy, w których możesz propagować twoje złudne idee, to sobie tam pisuj śmiało i polemizuj ile wlezie. Nikt tu tego nie kupi i nie kupił, daruj sobie nudziarzu :) . Tutaj dyskutujemy o budowaniu formy na obozy, podczas których jest kilka godzin treningu dziennie. Bywałeś na obozach judo to opisz swoje doswiadczenia, a nie pisz nam tych nudnych lur. Bleeeee :-P
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Bleeeee :-P

Ćwicz, ćwicz, ćwicz … i mucha nie siada. :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

...Ćwicz, ćwicz, ćwicz … i mucha nie siada. :)

Jedyna twoja dobra rada :) Dokładnie tak mam zamiar robić :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido

Jedyna twoja dobra rada. Dokładnie tak mam zamiar robić

Oh, jeśli już wspomniałeś o moim treningu judo na wydolność organizmu, to serdecznie polecam codzienną rutynę Tomity, byłego trenera naszej kadry. 200 pompek i 50 przysiadów z wyskokiem. Dodaj do swojego ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ... i sylwetka Ci się zmieni w 3 miesiące. Niestety jednak, nie urośniesz, ale może w końcu zmniejszy Ci się Ego, i dasz sobie spokój z podjazdami pod moim adresem. Nikogo przecież do niczego nie przekonuję. Po prostu zachęcam, bo uważa, że warto.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Ja pierdziele...nie moge Cie czytać...
Nie dorównujesz Rafałowi ani w kondycji ani w skromności. Akurat kto jak kto ale on nie ma wygórowanego ego, cwiczy sumiennie i nie owija w bawełne. Jeden z niewielu konkretnych gości tutaj...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizjologia przygotowania kondycyjnego w aikido
Normalnie, kuźwa, jak w przedszkolu! Prawda to, jak widać po ostatnich wpisach, że faceci dojrzewają do szóstego roku życia, a potem się już tylko starzeją. :evil: ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024