Skocz do zawartości


Zdjęcie

tylko ippon i yuko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
o to mi wlasnie chodzilo na poczatku. Wedlug mnie to jest chore, że nie mozna po prostu walczyc tylko trzeba ciagle analizowac przepisy ;D
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
To nie jest tylko domena judo.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
racja troche nie o to mi chodzilo, tylko dla jednej osoby jak widze to, że kogos zlapie za noge i rzuce to Ippon ja wygrywam, a dla innej osoby to jest niedozwolone dostaje hansokumake i po walce. Kiedys tak nie było... dlaczego np. nie zrobili shido za zlapanie za noge? Czasami ktos odruchowo chwyci za noge i odrazu pusci i juz ma po walce... Ja po prostu nie moge sie do tego przyzwyczaic ani tego zrozumiec ;//
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Tu zgoda, nie potrafię zrozumieć daczego od razu hansa, według mnie shido byłoby wsytarczające, może robili eksperymenty i okazało się że jednak to nie odstarsza cłapiarzy?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko

o to mi wlasnie chodzilo na poczatku. Wedlug mnie to jest chore, że nie mozna po prostu walczyc tylko trzeba ciagle analizowac przepisy ;D

w ogóle nie ogarniam Twoich kłopotów... jak długo trenujesz i startujesz?
zawodnik ma obowiązek znać przepisy i tyle. jakie analizowanie w czasie walki?
we własnym interesie ćwiczący musi unikać sytuacji możliwych do rozstrzygnięcia na jego niekorzyść. np kiedyś nie kontrowano morote-gari za pomocą rzutów poświęcenia nawet po wyraźnym zablokowaniu ataku bo sędzia mógł zobaczyć inaczej i uznać że upadek jest na skutek akcji przeciwnika... trenujesz po prostu inne warianty i tyle.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
po prostu wkurza mnie to, że kiedys ten sport był inny, teraz walczy sie zupelnie inaczej.

Nie zalezy mi na startach w Judo chciałbym sobie po prostu trenowac/walczyc tak jak kiedys...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Ledwo dowiedzieliśmy się o braku Wazaari po wakacjach oraz skróceniu czasu walki w seniorach do 4 minut. Teraz mamy zakaz łapania za nogę nawet jeśli jest uchwyt "cros" oraz "niekończące" się trzymanie: czas ippon 20 sec, a do tego nie ma przerwania trzymania nawet jeśli oboje zawodnicy opuszczą pole walki !! Ciekawe co nowego wymyślą panowie z IJF ? Czemu mają służyć te zmiany ? Czy judo dzięki tym zabiegom stanie się medialne ? Czy Judo starci na tych zmianach ?
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Zakaz wjazdu w nogi w kontrze na cross akurat bardzo mnie zmartwił :-(

Brak przerwania trzymania przy wyjściu za matę uważam za plus.
To było kunktatorstwo i cwanaictwo.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko

Ledwo dowiedzieliśmy się o braku Wazaari po wakacjach oraz skróceniu czasu walki w seniorach do 4 minut. Teraz mamy zakaz łapania za nogę nawet jeśli jest uchwyt "cros" oraz "niekończące" się trzymanie: czas ippon 20 sec, a do tego nie ma przerwania trzymania nawet jeśli oboje zawodnicy opuszczą pole walki !!


Speedy mogę prosić o źródło informacji? Próbowałem szukać sam na zagranicznych serwisach i na stronie IJF, ale nie mogłem znaleźć. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
miedzynarodowe campy...camp z udzialam kadr narodowych kobiet Brazylii,Kolumbii i Niemiec (zmiany po Igrzyskach )
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Dziękuję. W tym wszystkim ciężko zrozumieć o co tak naprawdę tu chodzi, co mają przynieść te zmiany. No nic, czas pokaże.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
ponoc staraja sie "uproscic" i tym samym umedialnic dyscypline-raczej wyglada to na ruchy pozorne-a co do umedialnienia to IFJ czy EUJ powinny poprosic o podpowiedz odpowiedzialnych za snooker,darts czy curling..
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
powrót do źródeł, kiedyś był tylko pełny punkt (ippon) i niepełny punkt (waza-ari). teraz IMHO będzie lepiej: plecy - ippon bez dociekania 3 czy 4 warunki spełnione. pośladki albo bok - yuko i walczymy dalej.


Zakaz wjazdu w nogi w kontrze na cross akurat bardzo mnie zmartwił :-(

ja nawet nie wiedziałem, że można było w ten sposób kontrować :evil:
choć jeśli ma to być konsekwentne utrudnienie atakowania nóg na rzecz tworzenia warunków do dużych rzutów, to jest to dobry pomysł.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Uchwyt jednostronny to jedna z najbardziej znienawidzonych przeze mnie rzeczy.
Według mnie kontra w nogi jest wtedy bardziej niż uzasadniona :twisted:

Inna sprawa, że prowadzi to do błyskawicznego rozstrzygnięcia walki i dla słabszych fizycznie zawodników jest to duży handicap, bo co ma zrobić 80kg chudziak w normalnym uchwycie z takim byczkiem jak ja ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024