Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_judokarol
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a ponizej odpowiedz trenera Mariusza Linke

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co o tym sadzicie?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
No dobrze Mariusz odpowiedział. Po za tym w pierwszej informacji jest jasno napisane że ich "nominował" a nie nadał stopnie. Nie wiem po co ta napinka w komentarzach.
W wielu klubach jest tak że trener "da" kolejny pas zawodnikowi za jakieś osiągnięcie np w zawodach. Jednak na stopień musi potem zdać egzamin.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
owszem, ale nie na czarny... bo to juz nie przed nim ten egzamin zdaje.
  • 0

budo_marbie2
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold

ich "nominował" a nie nadał

trener "da" kolejny pas zawodnikowi

Jednak na stopień musi potem zdać egzamin.

jest to bzdura dlatego że kolor pasa odpowiada stopniowi (a stopień kolorowi pasa)jaki ktoś posiada i temu że zdał egazmin oraz spełnił wymogi formalne. Judo jest poukładane i jeżeli ktoś chce uzykać tam stopień to jest od tego regulamin kolegium Dan PZJ oraz komisje egzaminacyjne uprawnione do przeprowadzania egzaminów i każdy powinien się go trzymać chcąć działać w judo. a wprowadzanie przez takich trenerów zamieszania doprowadza tylko do haosu i samowoli.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
Jestem ciekaw jak ta sprawa się skończy.
Według mnie Manolo przegiął i to sporo.

Wkleję mój koment z grapplerinfo.pl

1. Z tego co wiem sa dwa tryby przyznawania czarnych pasów. Zawodniczy i UWAGA! rekreacyjny. Przynajmniej taki był kiedyś plan PZJ (podobnie jest w zachodniej Europie). Być może chłopaki od Manolo w ten sposób zamierzają podejść do tego egzaminu.
2. Ten egzamin REKREACYJNY jest bardzo sformalizowany jeżeli chodzi o formy kata. Takie przynajmniej dochodziły mnie słuchy. Niezbyt sobie wyobrażam, aby ludzie ćwiczący na codzień BJJ byli w stanie przyswoić sobie cały arsenał pojęciowy judo i zdac ten egzamin. Mój znajomy z Łodzi zdał ten egzamin, ale primo on był judoka całe życie, secundo przygotowywał sie do niego kilka tygodni.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold

...
Niezbyt sobie wyobrażam, aby ludzie ćwiczący na codzień BJJ byli w stanie przyswoić sobie cały arsenał pojęciowy judo i zdac ten egzamin. Mój znajomy z Łodzi zdał ten egzamin, ale primo on był judoka całe życie, secundo przygotowywał sie do niego kilka tygodni.


Ceremonia, która odbyła się po piątkowym treningu judo miała znaczenie bardziej duchowe dla mnie i moich zawodników.


Jak widać nie ćwiczą tylko BJJ ale mają też zajęcia z judo.
Arsenał pojęciowy judo nie jest trudny - 40 technik w stójce i 27 w parterze + kilka innych pojęć. Można wkuć w 3 wieczory (;
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
Widocznie są strasznie zdolni ;-)
Kilku chłopaków z 1 kyu, którzy startują na imprezach międzynarodowych nie podeszło do tego egzaminu, bo jak twierdzili "za słabi technicznie jesteśmy".

Jak Pumba i Mario pojadą do Wawy i zdadzą ten egzamin to pełen szacun, ale wątpię aby doszła ta wyprawa do skutku.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
Nie wiem czy taki strasznie trudny jest egzamin bez warunku sportowego. Mój kolega z klubu zdał go trenując w tym samym czasie bjj. Fakt, że w tym okresie więcej czasu poświęcał judo, ale jak widać da się. Inny również zdał bez warunku sportowego, starszy już facet z własną firmą, rodziną, permanentnym brakiem czasu, starymi kontuzjami i treningami 3-4 x tyg.
Poza tym o co halo? Manolo kontynuując sympatyczną tradycję swojego klubu uhonorował wyróżniających się studentów i tyle. Gdy Flavio Canto dostał honorowo czarny pas bjj (miał w tym czasie purpurę) jakos nikt się nie oburzał i nikt nie rejestrował się specjalnie na budo żeby o tym wszystkich powiadomić ;-)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
Fakt, że chłopaki z 1 kyu o których pisałem są specjalistami od jednego, góra dwóch rzutów ;-)
Ten koleś który zdał, też jakimś wymiataczem nie jest, ale tą technikę szlifował chyba ze dwa miesiące oczywiście tez po pracy etc.

Być może nadawanie czarnych pasów w judo jest zbytnio sformalizowane,
ale jak już je tak sformalizowano to jednak wypadałoby przestrzegać tego regulaminu.

Właśnie na tym polega różnica między judo i bjj, że Flavio mógł dostac ten czarny pas bjj, gdyz tam jest to w gestii trenera,
posiadającego pewnie czarny pas któregoś tam już wyższego stopnia. W polskim judo w myśl obecnych przepisów nie jest to możliwe.
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: czarne pasy judo nadane przez trenera w linke gold
poniżej link do posiadaczy stopni dan w judo w Polsce,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kto ma st. dan ten jest na tej liście (wraz z datą złożonego egzaminu przed komisją dan), tylko w wyjątkowych wypadkach (medal na IO, MŚ, itp) zawodnik może "ominąć procedury formalne. Możliwe jest także ubieganie się o st. dan tzw. ścieżką sędziowską, czy też trenerską (działaczowską ;) ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024