Skocz do zawartości


Zdjęcie

tylko ippon i yuko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

tylko ippon i yuko
...natomiast skasowane ma zostać waza-ari. czy to już przyklepane i jeśli tak, to od kiedy?
jakie jeszcze ewentualnie zmiany są planowane?
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
... ma podobno być ciekawiej, obowiązywać będzie po IO London 2012.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
a co z tymi nogami bedzie w koncu? czytałem gdzies kiedys, że to też eksperymentalnie do olimpiady... czy maja zamiar przywrocic dawne przepisy walki??
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
mam nadzieję że nie
wiało nudą jak cholera, a teraz przynajmniej zrobienie cłapy to majstersztyk, zamiast dawnego chamskiego ciągnięcia
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
tylko z obecnymi przepisami walka jak dla mnie jest niezbyt realna...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
bardzo realna była jak wygrywał ten, kto wyłapał mniej shido za pasywność w uwieszaniu się na nogach... co to w ogóle za niedorzeczność z tą "realnością"?
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
nie wiem czy nie zauwazyles ale judo bardzo stracilo na popularnosci ostatnimi czasy.

Tak uwazam, że walka w ktorej nie moge zaatkowac nog jest generalnie nie realna, szczegolnie kiedy ktos mnie ciagle po lydkach kopie a ja nie moge tej nogi zlapac...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Jjfan
realna czy nie, to jest sport.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
jasne... tylko dwa/trzy lata temu był lepszy.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko

nie wiem czy nie zauwazyles ale judo bardzo stracilo na popularnosci ostatnimi czasy.

Tak uwazam, że walka w ktorej nie moge zaatkowac nog jest generalnie nie realna, szczegolnie kiedy ktos mnie ciagle po lydkach kopie a ja nie moge tej nogi zlapac...


straciło tak jak inne "stare" dyscypliny i to się zaczęło w okresie, kiedy m.in. łapanie za nogi stało sie patologią. nie twierdzę, że to jedyna przyczyna ale mylisz chronologię faktów. spadek popularności judo to wina całego szeregu przyczyn, z niektórymi teraz próbuje się walczyć.

i kiedy ktoś cię atakuje techniką nożną, możesz go za atakującą nogę złapać.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko

Jjfan
realna czy nie, to jest sport.

Moim skromnym zdaniem cala teoria ipponu w judo to wlasnei znak, ze tak to sport ale idea, gdzie dazysz do "zabicia" przeciwnika ciagle jest w to wpisana. Jakby boks chcial byc budo po pierwszym tko powinien byc koniec walki:)

Tak z ciekawosci moze ktos opisac ta patologie lapania za nogi? troche slyszalem ze to jest taki niezbyt fortunny difens przed wzrastajaca popularnoscia wejsc zapasniczych?
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
mags

tak oczywiscie wszystkie tradycyjne dyscypliny stracily na popularnosci, ale mysle, ze gdyby Judo było nastawione troche bardziej pod realna walke to było by troszke popularniejsze. W chwili obecnej musze sie ciagle zastanawiac czy nie robie czegos nie tak... nie moge po prostu walczyc musze uwazac zeby nie chwycic przypadkiem w zlym momencie nogi.

"i kiedy ktoś cię atakuje techniką nożną, możesz go za atakującą nogę złapać." czyli mowisz, ze kiedy ktos mnie kopie po lydkach twierdzac iz on "PODCINA" to moge wtedy tą noge zlapac? Wielokrotnie tak robiłem odruchowo i wtedy szly spiny, ze tak nie mozna i krzyki typu "HANSA, HANSA" :) , mowie oczywiscie o sytuacjach na randori, na zawodach Judo nie startuje ;p
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
To też, ale skoro nie można wykonać kata-guruma, to już jest chore.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Judo traciło na atrakcyjności właśnie przez ataki na nogi.
Na zawodach nie było żadnych wysokich rzutów, tylko wszyscy cłapami lub cłapowatymi wersjami kata-gurumy jechali.
Zawodnicy z Kaukazu doprowadzili taktykę walki na cłapy do maestrii, liczyło się tak jak Jodan napisał kto mniej shido złapie.

Teraz są wysokie rzuty i według mnie lepiej to wszystko wygląda.

Odnośnie atrakcyjności wizualnej polecam obejrzeć zawody zapasów klasycznych kontra wolnych.
Wnioski są dosyć oczywiste.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
wcześniej zawodnik bał się ustawiać np do uchi-maty żeby mu się uke nie uwiesił na nodze i duże rzuty często były przez to w zaniku.
pewnie że szkoda katachy, ale nie można robić wyjątków tepiąc patologię. jest nią nie łapanie za nogi, tylko jego nadużywanie.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Po wakacjach już bez Waza-ari ?

Kolejny rok zmian w przepisach IJF ! Tym razem pozbywamy się punktów Waza-ari już po Igrzyskach w Londynie ma nie być tej oceny. Czas walki też ulega zmianie i w seniorach z 5-min. do 4 minut zostaje zmiejszony
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko

"i kiedy ktoś cię atakuje techniką nożną, możesz go za atakującą nogę złapać." czyli mowisz, ze kiedy ktos mnie kopie po lydkach twierdzac iz on "PODCINA" to moge wtedy tą noge zlapac? Wielokrotnie tak robiłem odruchowo i wtedy szly spiny, ze tak nie mozna i krzyki typu "HANSA, HANSA" :) , mowie oczywiscie o sytuacjach na randori, na zawodach Judo nie startuje ;p

tak, mówię o takiej sytuacji. sam się bałem po wejściu nowych przepisów łapać za nogę, ale pare randori z sędzią z MP i srebrnym medalistą MP Mastersów mnie z tych obaw wyleczyło. po każdej jego próbie podcięcia (niektóre kończyły się właśnie kopnięciem w nogę) i mojej odruchowej nie dokończonej reakcji reki pytał: czemu nie złapałeś? z kontry mozna! tak długo to robił aż się z powrotem nauczyłem cłapania :)
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
no dobra a co bedzie jezeli zlapie kogos w tym samym czasie co odstawil noge na mate?


chociaz i tak mysle, ze z tymi moimi miejscowymi Judokami to nie przejdze... ostatnio mi mowili, ze moge za noge lapac tylko jezeli sobie podam czyjas noge swoja noga... że to taka kombinacja
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
moim zdaniem - leglna jest kontra następująca również bezpośrednio po ataku, a nie tylko w czasie ataku. w poniedziałek powinienem widzieć tamtego sędziego, to zapytam.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tylko ippon i yuko
Z tymi kontrami różnie bywa. Sam widziałem na AMP baardzo dyskusyjna Hansa po właśnie takim ataku.
Sęk w tym, aby pokazać/udowdnić, że to była kontra a nie nowy atak.

To samo jest z kontynuacją ataku, który również może być w nogi.
Również przekładanie głowy pod ręką, aby doprowadzić do sytuacji w której będzie uchwyt jednostronny i też można zaatakować nogi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024